Laserová operácia očí pred otehotnením

miroslavaa31
31. júl 2017

Ahojte,absolvovala niektora z vas laserovu operaciu oci (odstranenie dioptrii) pred otehotnenim? Chystam sa na operaciu metodou relex smile ale planujeme uz aj babatko, tak by som bola rada, ak mate nejaku osobnu skusenost ci to bolo v pohode (kedy, akou metodou a kolko pred otehotnenim ste operaciu absovovali). Ja mam dioptrie okolo - 8 a cylinder. dakujem

xili99
17. dec 2018

@slavkadud je, je. Najmä teraz myslím, že si zimu užijem úplne maximálne bez okuliarov, lebo najmä zima mi robila problém. Že rosenie okuliarov a takéto veci. A v lete samozrejme som mala problém, keď som chcela kadejaké slnečné okuliare si kúpiť, ale to už našťastie tieto problémy sú preč, už budem na to len spomínať a smiať sa 😀

slavkadud
2. jan 2019

@xili99 myslim, ze ano, aj ked bude snezit tak ti bude lepsie. Rosenie okuliarov to hej, ale aj dazd aj snezenie vie potrapit a tak zaspinit okuliare, ze az 😀 Teda ani nie, ze zaspinit, ale znemozni to videnie jednoznacne 😀

xili99
11. jan 2019

@slavkadud keby len zašpiniť, ale aj keď som zababušená, tak si mnohokrát dýcham pod okuliare a hneď rosa. To sú nervy, hneď mi žila na čele navrela 😀 Našťastie je to preč. Už s drahým aj lyžovačku riešime, plánujeme, tak sa neviem dočkať!

hildicapupu
16. jan 2019

@xili99 ahoj, citam, ze mas po operacii vies co by som chcela vediet? ako je to po operacii ako je potrebne sa starat o oci?
je potrebna nejaka specialna pooperacna starostlivost alebo cosi take??

slamocka
16. jan 2019

Ja som bola na operacii v januari 2015, otehotnela som v juni 2015, tiez som si vybrala Relex Smile. Boli to moje "najlepsie vyhodene peniaze" 🙂 Dioptrie predtym - 5,5 a -4,5.

Ci ti nakoniec tento laser povolia, bude zalezat od hrubky rohovky pri vysetreni. Pri prvom tehotenstve som mala trosku zahmlene videnie v I. trimestri, ale to moze mat hociktora aj bez operacie, teraz pri druhom nemam nic. Urcite ti to odporucam. Dali mi kvapky, ktore som si kvapkala, bolest ziadna, videnie bolo zahmlene, ale kazdym dnom sa to zlepsovalo. Chodila som normalne do prace. Mala som potom nejake kontroly.

Aj ked som z Kosic, nakoniec som sa rozhodla kvoli cene pre iClinik v Ba. Bola som naozaj velmi spokojna. Stalo to aj za to cestovanie. Po porode ziadne zmeny ani komplikacie.

Drzim palce!

wokokoza
21. jan 2019

@slamocka Ešte že si dala tie úvodzovky 😉 Podľa mňa to boli fakt dobre investované peniaze, som rada, že som ich investovala do svojho zraku a nie do niečoho inéího. Aj keď mala som miestami pochybnosti, ale po operácii som pochopila, že tie moje pochybnosti boli úplne zbytočné 🙂

xili99
22. jan 2019

@hildicapupu odporúča sa po operácii aspoň štyri dni aby bol človek v kľude, potom sa ide na prvú kontrolu 🙂 Do prvej kontroly sa dávajú antibiotické kvapky, to ako ich používať, že v akom množstve a ako často to s tým lekár oboznámi. Len treba brať ohľad na to, že po operácii bude oko citlivejšie na svetlo aj napríklad na vietor, preto je potrebné používať kvalitné slnečné okuliare, ale nie len keď je slnko, ale za každého počasia 🙂

hildicapupu
30. jan 2019

@slamocka cize u teba to bolo bez problemov po operacii hej? cize tie prve dni mozem horsie vidiet a potom postupne sa to bude lepsit? 🙂
@xili99 slnecne okuliare je potrebne nosit? to mi nenapadlo, ze to bude treba za kazdeho pocasia, nemala si po operacii pocit suchych oci alebo nieco take?

slamocka
30. jan 2019

@hildicapupu ano, pri metode relex smile to bolo ok. Nebolelo, len mi trosku slzili oci, videla som okamzite lepsie, len rozmazane. Na druhy den som uz sama cestovala vlakom, bolesti ziadne. Jemne rozostrete videnie som mala este mozno mesiac dva, ale normalne som chodila do prace. Doktorka na moje obavy ci to neostane navzdy tak mi povedala, ze mam vlastne novy organ, moj mozog a vsetky zmysly si na to musia zvyknut. Ale naozaj vsetko je ok. Slnecne okuliare nosis hlavne vonku kvoli vetru a slnku. Oci si kvapkas antibiotikami a potom uz len kvapkami na suche oci. Ale aj to prejde. Dolezite je neprepinat. Ak si po operacii, tak sa treba snazit oci namahat minimalne - ak robim s pocitacom v praci, nebudem potom doma zbytocne cumiet do mobilu, pc alebo telky. Ale naozaj ten stav je neskutocny, vstat rano a vidiet bez pomoci okuliarov alebo sosoviek...

renata1973
26. máj 2019

Chcem sa opytat pred 3 tyzdnami som bola na operaciu kratkozrakosti v 46 rokoch. Po operacii teraz nevidim dobre na blizko, tak zahmlene. Bolo povedane, ze mozem nosit na blizko po operacii. Ale uz 2x sa mi na 15 minut zaostrilo uplne a potom zase zahmlene. Mozu sa mi oci este zaostrit? Ma niekto s tym skusenosti? Dakujem.

megan0308
21. nov 2019

@xili99 ahoj, mozem sa opytat akou metodou ta operovali? Ja sa rozhodujem medzi lasek a z-lasik.