Liečba zvýšeného testosterónu

klarikajanoo
19. dec 2020

Dobrý deň, mala som veľmi nepravidelnú menštruáciu, pred rokom mi gynekologička zistila zvýšený testosterón, nasadila dienorette lenže hneď potom,že mám zvýšený aj pečeňový takže mi po doužívaní trojmesačného balenia zmenila antiku na krúžok značky Teyla. Vraj to nemá zaťažovať pečeň. Pri prehliadke pred začatim uživania antiky spomenula , že vaječníky vyzerajú polycistické. Pri ďalších prehliadkach už nič také nespomenula, iba že su okej. Ide o to, že nikde som sa nedočítala, že užívanie antiky napravuje tst , ano počas uživania ano ale po vysadení budem tam kde predtým. Skusenosti s antikou nemam dobré, citim sa zle psychicky, depresie a agresia ktoru si uvedomujem ale neviem to ovládať. Chuť na sex žiadna. Plus toto všetko prináša problémy do vzťahu a v podstate do bežného života lebo som unavena a deprimovana plus sa viem rozplakať aj v robite len tak. Na gynde mi povedala, že kružok ma malo hormonov, že by mi to nemalo ovplyvnovať nalady a libido že znižuje skoro každá. Mala som tri druhy , sunya(tusim tak sa volala moja prva) ešte tak davnejšie u ineho gynekologa a vsetky mali rovnake ucinky namna. Neplanujem tehotenstvo ale zaujma ma nejaká iná cesta k tomu upraviť cyklus a testosterón. Lebo o hak nemám záujem a dufam že niekto ma skusenosti a poradi mi.. začala som piť alchemylku, mam aj tinktury bylinne ale stale si niesom istá či antiku vysadiť... keby nemám zvýšený tst určite by som ju nebrala... ďakujem za všetky rady

adkka_
19. dec 2020

@klarikajanoo mne gyna nasadila duphastone, najprv na 3 mesiace, potom sme vysadili a cakali co to spravi, ale zas sa mi zacal oddialovat cyklus, tak mi nasadila o5 na polroka, ale tesne pred ukoncenim som otehotnela, takze neviem aky by to malo vysledok 🙂