Liek Psyllium. Je vhodné užívať ho počas tehotenstva?

vejinka
25. jan 2008

ahojte potrebujem poradit. manzel mi dnes kupil pripravok psyllium 100% prirodny produkt vraj mi pomoze ked mavam tak casto zapchu. potrebujem vediet ci je vhodny aj pre mna dakujem za odpovede.

mirusch
25. jan 2008

Vejinka, kukla som na to a všade píšu, že sa môže aj v tehotenstve. Veď kukni letáčik. Najistejšia ale budeš, ak si zavoláš gynekológovi a jednoducho sa na to spýtaš.

vejinka
autor
25. jan 2008

ale moze sa stat ze o tom vyrobku nikdy nepocul..a nexcel tam volat len tak pre nic za nic..letacik velke balenie neobsahuje ale je tam pisane ze sa nesmie uzivat detmi...tak ma velmi zaujimalo ci sa teda moze v tehotenstve ked je tam vyslovene napisane nevhodne pre deti!

vejinka
autor
25. jan 2008

na internete pisu ze je vhodna pre kazdeho..ale o tehotnych tam nepisu. 😒

ada78
25. jan 2008

ja som si ho ako tehotna raz dala, ale natiahlo ma. 😝 😝 😝

ale viem, ze niektore baby ho uzivali bez problemov. 😉

vejinka
autor
25. jan 2008

ada len natiahlo? 😅

mirusch
25. jan 2008

Hm, ja by som skúsila zavolať aj tak. Alebo sa opýtať tam, kde ste to kúpili. Inak, toto som našla:
Psyllium – stopercentná prírodná rozpustná vláknina, vznikajúca vyčistením obalu semien Skoroceľu indického. Neobsahuje farbivá, konzervačné látky ani chemické prísady. V indickej ajurvéde ( tradičnej indickej medicíne ) sa používa viac ako 2 tisíc rokov. Psyllium dokáže už po niekoľkých dňoch užívania navodiť správnu hustotu stolice a nie je návykové ( je vhodné pre tehotné ženy, matky počas dojčenia a deti od 3 rokov).

Aj na nemeckých stránkach píšu, že sa môže v tehotenstve. Tak skús. Inak, baby vraveli, že sušené slivky s vodou a beháš až sa za tebou práši 😀

bezaz
25. jan 2008

vejinka ak si si kupila nejaky cisty prirodny produkt, tak by ti to nemalo uskodit, ved z toho v podstate nemas nijake ziviny, co by si cerpala, len ti to precisti crevo.. su to supky z ovsa ci z coho 😉

bezaz
25. jan 2008

mirusch na mna slivky nezaberaju 😝 ale toto mi pomohlo 😉

vejinka
autor
25. jan 2008

mirush...slivky mi teda absolutne nepomahali..4 dni som nebola na velkej potrebe a zacina ma to hnevat a manzel mi xcel pomoct tak kupil tento produkt..ale ked ja si xcem byt na 100% ista ze sa to moze 😉

vejinka
autor
25. jan 2008

bezaz takze zaver je ze to mam uzivat???

ada78
25. jan 2008

vejinka - so sebazaprenim, ale udrzala som to. 😀

vejinka
autor
25. jan 2008

ja si asi hodim kockou..lebo mne byva zle uúplne zo vsetkeho 😀

vejinka
autor
25. jan 2008

dobre zienky idem si to dat 😀 do jogurtu a to pojdem hned...viete aby som sa nezakakala 😀 😀 😀 😀

ada78
25. jan 2008

ak ti vyjde, ze ano, tak sa nezlakni. ono to dostane taku gelovu konzistenciu. 😉

ale kludne si daj. vsak kym nevyskusas, tak nebudes vediet ci ti bude, alebo nebude zle

mirusch
25. jan 2008

Vejinka, veď kukni, čo som skopírovala, píšu, že aj pre tehotné. Aj nemci písali, že aj pre tehotné. Tak si to proste šupni a hotovo. A pri najbližšej návšteve lekára sa opýtaj alebo nech ti dá niečo iné.

vejinka
autor
25. jan 2008

mirush jo uz vidim aj to iste som nasla na nete..ok diky moc..idem to skusit

ada78
25. jan 2008

potom sa vrat a podaj spravy ako si dopadla.

vejinka
autor
25. jan 2008

heh vykonam
😀 😀 😀 😀

vejinka
autor
25. jan 2008

zijem...ale co ja viem bala som sa ze mi to napukne v ustach a nebudem to moct prehktnut dala som si to na lyzicku kavovu a zapila tri deci vody. ale nema to ziadnu chut

horalka
25. jan 2008

Ahojte babenky,
už som tu dlho nebola ... ale môžem pridať svoju skúsenosť s psylliom. Myslím že tehulky sa nemusia obávať jeho užívania. Je to úplne čistý produkt.

Len chcem upozorniť Vejinku na spôsob užívania! Nie dať si na lyžičku a zapiť! Toto je veľmi dôležité, aby si si neurobila ešte horšie! Jedna lyžička psyllia sa musí rozpustiť vo vode (v cca 1 dcl vody a počkať cca 1/2 minútky kým sa rozpustí). A potom ešte riadne zapiť aspoň 3-4 dcl vody. Ešte čo je veľmi dôležité keď užívaš psyllium je dodržiavanie pitného režimu, pretože psyllium potrebuje vodu na to aby vykonalo svoju prácu 🙂

elmelpel
9. nov 2012

@vejinka ahojky, ja som psylium uzivala pocas tehotenstva a nemala som problemy so zacpou, mozno by bolo fajn obcas to vynechat, resp.netreba to denne, nakolko to ma vycistujuci ucinok a to Ty zrovna nepotrebujes vsetko rychlo stravit 🙂 treba, aby velka cast zivin dorazila k babatku. Aj ked som kojila a bolo treba, dala som si. Inak psylium funguje aj pri hnackach, vtedy naopak zastavi hnacku. Vazne len vrelo odporucam 🙂 aaaaaaa spravne podotknute, nechat poriadne napucat vo vode, nie viac ako cajovu lyzicku a zapit veeeela vody 🙂

vejinka
autor
10. nov 2012

@elmelpel uz to bolo taaaak davno🙂

elmelpel
10. nov 2012

@vejinka ja viem, ale zaujalo ma 🙂 mozno to pomoze ostatnym kockam 🙂) pekny dnik

szmb
5. mar 2014

urcite pomohlo elmelpel 🙂 tiez som patrala, ci sa to v tehotentve moze uzivat, dakujem za rady 😅

viva13
28. jan 2015

Ahoj ako dlho mozem pit psyllium v tehotenstve? pocula som,ze pri ociste creva moze pomoct pri mogrenach,nemaze skusenosti niekto?

diabliq6666
28. jan 2015

psyllium je cista vlaknina,takze len prejde cez creva a velmi dobre pomaha pri zapche...ja som jedla a velmi mi pomohla...ja som si ju miesala do jogurtu a potom zapila pol litrom vody a samozrejme zvysila prijem tekutin,kedze vdaka tekutinam vlaknina zvacsuje svoj objem

nutrimas
28. jan 2015

Vlakninu spolu s dalsimi mineralmi, vitaminmi a vyzivnymi latkami je vhodne prijimat v prirodnej forme - jej vysoky obsah ma ovocie, zelenina, orechy, semena, obzvlast lanove alebo chia semena, ktr. sa odporucaju pri zapche na zlepsenie latk. vymeny a celeho metabolizmu. Vlaknina ma jedinecnu schopnost, viazat na seba toxiny a tie "stahovat" do stolice, ktorou sa vylucuju z tela von v najväcsej miere...Celkovou detoxikaciou tela je mozne pozit. upravit zdr.stav, odstranit aj spominane migreny.
Co sa podielu vlakniny tyka, v suvislosti so zapchou, unikatne a komplexne ucinky na organizmus ma aj chlorella, ktr. sa moze uzivat aj pocas tehotenstva aj dojcenia: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

viva13
28. jan 2015

@nutrimas chlorellu som brala a robilami zlena zaludok musela som ist k.lekarovi a.kazal.mi ju vysadit

Ako.dlho ju mozem pit v tehotenstve davam si jednu davku denne pred obedom

nutrimas
28. jan 2015

@viva13 Väcsina lekarov nema zial doveru v alternativne sposoby riesenia zdr. problemov :/
Ak Vam sposobovala chlorella problemy, zrejme ste ju uzivali v neprimeranych davkach, taktiez je na trhu viac druhov (najznamejsie su vulgaris, pyrenoidosa), kde je rozdiel v hrubke bunkovej steny, taktiez je rozdiel v sposobe pestovania (heterotrofne alebo volne pod holym nebom) a samozrejme su aj rozne znacky, vyrobcovia..od najlacnejsich, u ktorych je kvalita diskutabilna...