Lieky na bolesť hrdla počas kojenia

bobika492009
20. feb 2014

Ahojte , prosím vás ake lieky by som mohla uživať na bolesť hrdla aj ked kojím ???. PArtner mi bol vl ekarni kupit sprej septolete plus, lekarnik nevedel povedať či sa smie alebo nesmie. Nemá niektorá skusenosť s tymto liekom? Alebo ake lieky by sa mohli uživať. Zatial to nieje na navstevu lekara a snad ani nebude .Potrebujem sa z toho čim skor dostat aby som nenakazila drobčeka a 4ročnu dcerku.Dakujem za rady 😉

alyze
20. feb 2014

Ahoj tieto lieky-homeopatika mozes aj pocas kojenia 🙂
http://www.boiron.sk/lieky/avenoc.html
a tento je specialne na hrdlo, aj ja som ho pouzivala a pomaha a aj slana voda na kloktanie, je to hnus, ale za 2 budes fit, hlavne jec vela ovocia a zeleniny a cajiky, to pomoze najviac 😉
http://www.boiron.sk/lieky/homeovox.html
skore uzdravenie

mami.sk
20. feb 2014

ja som brala počas kojenia homeopatiká Homeogene 9 a dobré sú aj pastilky na cmúľanie Septisan 😉

darina1952
20. feb 2014

@bobika492009 ahoj, ja som dosť náchylná na takého "hrdlovo-mandľové" infekcie a tak spravidla keď nechcem ísť k lekárke po ATB tak sa snažím vyliečiť podomácky 😀 . Mne veľmi pomáhajú zelené cukríky z Lidlu Eucalyptus&Menthol, potom zvýšim príjem tekutín a vit. C - práškový z DM-ky je super, a potom mi veľmi pomáha Bioparox - sú to lokálne ATB bez lekárskeho predpisu - je to sprej do nosa a inhalátor v1, stojí cca7€ a asi 4x do dňa sa podáva pričom vzhľadom na lokálnu liečbu sa nemusíš báť prechodu liečiva do krvi a následne do mat.mlieka. Potom je účinný aj čaj pri prechladnutí alebo so zázvorom - tých je viac druhov, tak si nájdi taký čo ti bude vyhovovať 😉 . A nemenej dôležitým faktorom vplývajúcim na priebeh choroby je oddych. Vždy keď budeš môcť, tak si ľahni, oddýchni, pospi ...čo môžeš zo starostlivosti o deti a nákupy, tak prenes na partnera... 😉

siska53
20. feb 2014

Mne odporucili septisan,ten sa moze v tehu i pri dojceni. Aj homeopaticke lieky,tusim homeovox alebo homogene sa to vola..
kloktat morsku sol,salviu,florsalmin..aj bioparox mozes,ak je horsie.

ichbinich
20. feb 2014

@bobika492009:
Mozes kloktat salviovym cajom. Pitie znizuje tvorbu mliecka, ale kloktanie nie.
Alebo si mozes dat par kvapiek propolisu do vody a tym kloktat.
A este mama mi odporucila kloktat teplou slanou vodou, ale to ja nemozem. Hned by slo spiatky vsetko, co som zjedla za poslednych 24 hodin 😉
Vsetky tie cmulacie tabletky z lekarne maju tu nevyhodu, ze v hrdle zabiju VSETKO. Aj tie "dobre" bakterie. Alebo znecitliveju cele usta na dlhsi cas...
V lekarni mi raz dali nejake homeopaticke cmulacie tabletky, uz si nepamatam nazov. Z tabletiek Isla ma naposledy prehnalo, takze na tie sa vykaslem.
Ale kloktat salviou fakt pomaha, sama som mala bolestive hrdlo, uz som myslela, ze z toho zase bue angina. A proti bolesti si daj nejaky liek s paracetamolom, to tiez mozes. Presne tuto kombinaciu: proti bolesti paracetamol a kloktat salviou mi odporucil lekar, a fakt som sa z toho dostala bez antibiotik 🙂
Vsetko dobre!

achojka
20. feb 2014

@bobika492009 SEPTISAN od slovakofarmy, ten sa moze aj v tehotenstve aj pri kojeni. Inak super zabera, ja ho pouzivam stale a aj cenovo je faj Tak 2-3 EURA. 😉

senta_sofia
20. feb 2014

@bobika492009 mne prekvapivo zaberali homeopatika Homeogene 9 alebo homeovox, ale doktorka mi tvrdila, ze mozem aj bioparox, ze je to lokalne antibiotikum

mamazem
21. feb 2014

Kvapky s grepovych jadierok, pripadne aj sprej z grepovych jadierok - GREPOFIT SPREJ. Ak len škrabe hrdlo alebo začína bolieť, zaberie aj samotný sprej, neskôr už je potrebné užívať GREP tinktúru alebo iné prípravky obsahujúce grepové jadierka, napríklad GREPOFIT. V prípade záujmu nájdete u nás na mamazem.