Lieky na ukľudnenie

5. jan 2022

Ahojte, co odporucate ako liek na ukludnenie, proti stresu/uzkosti?co aj zarucene pomaha?Najlepsie by bolo prirodne, ale pocula som aj o guajacuran, lavekan, no chcela by som nieco ucinne co pomoze a nie AD..Kedze prezivam take stresove/uzkostne obdobie a aj sa mi toci v hlave je mi zle bez nejakych pricin tak chcem vyskusat nieco na ukludnenie ci by to pomohlo.Dakujem

hradnapani
5. jan 2022

zacni magneziom, to je zaklad

mimer
5. jan 2022

Ja by som skusila cbd 🙂

ariesi
5. jan 2022

Depresia je prírodný, na zimu ôk, lebo ma ľubovník okrem iných látok. Plus vitamíny b a magnezko

ariesi
5. jan 2022

Autocorect:depress

autor
5. jan 2022

Magnezium a b komplex uzivam denne, mam kupeny guajacuran ale este som ho neskusala

luccija
5. jan 2022

Tak Guajacuran, alebo Persen, ale, ak to je takto treba ísť k obvodnej po Lexaurin, Xanax netreba sa liekov az tak báť veď ich nebudeš brat mesiace...

autor
5. jan 2022

@luccija pocitujem taky vnutorny nepokoj a strach bez priciny..a bojim sa AD aby mi este viac neuskodili a nemozem si dovolit byt z nich mimo

hradnapani
5. jan 2022

a magnezium ktore uzivas? lebo niektore su slabucke

autor
5. jan 2022

@hradnapani magnerot asi 3 tablety denne, niekedy si dam aj galvex a ked mi je velmi zle si davam magnezium stick(400mg horcika)

malinka158
5. jan 2022

Lubovnik bodkovany caj. Ma ucinky ako antidepresiva

hradnapani
5. jan 2022

ok, tak to magnezium mas dobre, ale lekar ti vie dat aj Magnosolv, ten je najucinnejsi. Ak nezabera, je najvyssi cas pobrat sa aj za lekarom, vazne. Aspon si dat skontrolovat krvny obraz, stitnu zlazu a pod, niekedy to nie je len o psychike ale aj o tele, mozno chyba este nieco alebo nieco nefunguje ako ma. Postuduj si nieco aj o Bachovych kvetovych kvapkach - mne zaberaju, ale treba si vybrat vhodne pre teba, podla toho, akeho druhu strach riesis a podobne. hod si do googlu ;)

luccija
5. jan 2022

Z AD nebudeš mimo a okrem toho Xanax a Lexaurin nie su antidepresíva, ale ukludnovaky pomôžu rýchlo 15 min a krátkodobo
Potom vhodnejšie sú antidepresíva
Skús ten Guajacuran

autor
5. jan 2022

Ďakujem vsetkym za odpovede, vyskusam co ste radili a uvidim ci sa polepsilo, ak nie skusim tie ukludnovaky.

luccija
5. jan 2022

Nemáš pred menzesom?skús si od obvodnej vypýtať Magnosolv je to lepšie ako klasické magnezium

lenuska9999
5. jan 2022

Magnézium a čaj z koreňa Valeriany

tritata
5. jan 2022

sedativ pc

zuzkaa1991
5. jan 2022

Ja som zacala pouzivat gs Anxiolan je to na prirodnej baze kedze AD som nechcela poberiem par dni par týždňov pokoj ;)

mimi2018
5. jan 2022

Chod si von zabehat, začni cvičiť a hýbať sa, poprípade nejaké vitamíny a magnezium.

chupakabra
5. jan 2022

Lexaurin neber určite ...

zuzika19
5. jan 2022

Ja odporucam cbd

slovakboy
5. jan 2022

Píšeš že cítiš strach bez príčiny. To môže byť tzv. generalizovaná úzkosť a znamená ti že je to už vážnejšie. Ale nie dramatické neboj sa. Môžeš začať Neurol brat alebo Xanax alebo Frontin alebo Lexaurin to sú lieky na úzkosť a sú návykové. Ale ak ich berieš iba keď ti je úzko a ak po tom lieku lahnes spať a neberiem ho len preto aby si mohla ďalej robiť tak ho môžeš báť 5 týždňov. Ak sa ti nepolepšil tak potom antidepresíva. Netreba sa ich báť. Sú to už moderne lieky bez vedľajších účinkov. Ale to len so psychiatrom alebo neurológom treba prebrať. A tie ukludnovaky ti môže predpísať aj obvodak ale na dlhšie ako na tých 5 týždňov ti ich nebude chcieť predpísať. Okrem tých liekov potrebuješ oddych vypni správy zníž aj bežný stres na minimum. Žiadne hádky žiadna silná muzika ani hluk. Veľa spi. Pravidelne jedz a pi. Dychaj jogovym dychom. Tie úzkosti ja som mal z Korony. Nemala si koronu nedávno? A môže to byt aj zo strach z korony alebo z budúcnosti z vojny ktorá hrozí na Ukrajine atd. Príčinu teraz nehladaj nie je až take dôležité vedieť z čoho to máš. Na to prides neskôr. Zameraj sa na seba a svoje vnútro. A uč sa nemyslieť aspoň pár sekund každý deň najlepšie pred spaním.

autor
5. jan 2022

@slovakboy uvidim ci mi pomozu tie volno predajne ak nie pojdem k psychologovi aj ked sa bojim AD lebo nemozem byt z nich mimo kedze musim pracovat, ale dakujem za odpovede

slovakboy
5. jan 2022

S AD sa dá pracovať a nikto na tebe nezbadám že ich berieš

luccija
6. jan 2022

Odkiaľ máš taký názor, že z AD sú ľudia mimo?vieš o tom, že ich berú aj lekári, manageri, učitelia a bežní smrteľníci a nevidíš to na nich?ako chces vidieť, že niekomu liek vychytava serotonín a dopamín v mozgu?zbav sa predsudkov.Ukludnovak mi bežne núkal môj gynekológ, keď som povedala, že som pred menzesom nervózna a nepríjemná.A obvodná mi ho predpísala, keď som 10 h letela a mala z toho obavy.

slovakboy
6. jan 2022

@luccija ono je dobré že má rešpekt pred liekmi a prvá voľba je sa im vyhnúť, ale keď už treba, tak treba. Na to lieky sú, aby pomáhali vtedy ked ich prínos prevyšuje vedľajšie účinky.

kinderzwillinge
6. jan 2022

Mna zaujal ten Guajacuran, dala som si ho vyhladat a "Používa sa u dospelých a detí od 6 rokov na uľahčenie vykašliavania pri zahlienení a na tlmenie napätia kostrového svalstva." Alebo je ich viac druhov? Pytam sa vazne, lebo tiez nieco hladam.

autor
6. jan 2022

@kinderzwillinge tiez som to citala ale zevraj pomaha aj pri uzkosti ale neviem neuzila som ho zato som sa pytala ci ma s tym niekto skusenost

lienkashoppingqueen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milivanilka
25. jan 2022

Mne pomohol CBD olej. Mala som veľké problémy s depresiou, nič ma nebavilo, únava, proste celé zle... Dávam ho aj auti synovi na upokojenie 🙂

milivanilka
13. feb 2022

Ja beriem CBD a bylinné kapsule na úzkosť a depresiu. Kľudne mi napíšte správu 🙂