Lieky na ukľudnenie

mana_pina
23. dec 2023

Ahojte žienky, má niektorá z vás skúsenosť s liekmi na ukľudnenie (najlepšie rastlinného pôvodu), ktoré možno užívať aj popri dojčení? Ďakujem za všetky odpovede 🙏

deti95060810
23. dec 2023

len ti nemusia zabrať...
najsilnejší volnopredajný liek je persen - len či sa môže pri kojení to neviem.
skúšala si magnézium? tiež dokáže pomerne dobre ukľudniť..

mana_pina
autor
23. dec 2023

@deti95060810 beriem magnerot, ale je pravda že nie pravidelne..Persen som čítala príbalový leták a neodporúča sa, všetky čo som si pozerala toto píšu...už počúvam aj že by som mala prestať kojit a ísť k lekárke nech mi niečo predpíše. Malý má 14m, ale ja by som ho ešte veľmi nechcela prestať dojčiť. No keď nebude iná možnosť...dosť mám také stavy, už od pôrodu, že sa normálne nespoznavam, na všetko reagujem strašne podráždene, chuť plakať mám skoro každý deň, žalúdok jak na vode..

limoncino
23. dec 2023

Skús pozrieť L Tryptophan Forte, či je vhodný, s tým neporadim

zuzkaa1991
23. dec 2023

@mana_pina ja beriem depress....kazdemu niečo ine zabera...mala.som aj gs Anxiolan

juliet86
23. dec 2023

@mana_pina ved normalme chod k psychologovi k psychiatrovim su lieky ktore mozes aj ked kojis. amtidepresiva napr trittico

majlo1234
23. dec 2023

@mana_pina urcite sa porad s lekarkou, ze co ona na to. Ak by si prestala dojcit, urcite obdobie by ti teoreticky mohlo byt este horsie(skrz hormonovu nerovnovahu), takze sa vobec neboj poradit a ziadat o pomoc. Inak ale vo mne tiez vie dieta a nedostatok spanku spusta to najhorsie

mana_pina
autor
23. dec 2023

@juliet86 hej veď už sa chystám po sviatkoch. Dlho som to veru odkladala, nahovarala som si, že to je len dočasné a prejde to samo

deti95060810
23. dec 2023

@mana_pina možno aj prejde, ale nie v zime...skôr v lete
jeseň a zima je na depresie ...

muchacici
23. dec 2023

@mana_pina Akurát včera som sa pýtala v lekárni, či môžem Persen Forte, aj keď dojčím, ale vraveli, že neodporúčajú, že možno Sedatif PC, ale ten u mňa v minulosti nezabral vôbec. A ani pediatrička mi neodporúčala Persen. Naozaj skús sa porozprávať s lekárom, dúfam, že ti pomôžu

juliet86
23. dec 2023

@mana_pina skus si pozriet web vydumamky.sk k si z ba odporucam psychiatricky silvia bogyiova alrbo magda frecer.