Lymfatická uzlina na krku.

dennoc1312
4. apr 2020

Dobrý deň. Vie mi niekto, prosím pomôcť či je toto na krku zväčšená uzlina? Alebo je to sval krku? Má niekto skúsenosť? Zväčsené to je hlavne, keď nakloním hlavu do strany. Ďakujem pekne za každú odpoveď

velli1
14. apr 2021

V podstate na všetko čo ho napadlo aj čo nie robili rozbor 3 X to by som ti musela správu odfotiť aby som vedela presne

velli1
14. apr 2021

Jasné viem na lavej strane si ju viem spod čeľuste vytlačiť a chytiť je to taká fazuľa veľká tvrdá nebolestiva a na druhej strane sa mi behom 4. Mesiacov spravilo to isté

tmarky1
13. máj 2021

@velli1 a neprekonali ste náhodou covid? že sa vám to spravilo?
Máte to aj vzadu na krku?

velli1
13. máj 2021

@tmarky1 nie nemala som covid ešte vôbec. Vzadu na krku to nemám len pod čeľusťou a nad kľúčnou kosťou

astrid14
13. máj 2021

@velli1 nad klucnou kostou by to nemalo byt. Tam to byva nebezpecne

velli1
13. máj 2021

@astrid14 podľa všetkých lekárov u ktorých som bola je všetko úplne v poriadku a nikto mi ale nepovedal že z čoho tie uzliny vlastne mám zajtra idem poslednýkrát na krčné a už to nejdem ani riešiť lebo Dr mi len antibiotiká predpisuje a stále som na Tom istom ak nie aj horšom

astrid14
13. máj 2021

@velli1 idealne zajst k onkologovi, ktory sa na to specializuje. Ja som tak bola. Lebo kazdy lekar aj tak vravel nieco ine

llenka014
19. máj 2021

@astrid14 ja mám pozapalovu povedali na usg myslite že sa mýlia?

llenka014
12. júl 2021

@velli1 ja mám pozapalovu nikto to nerieši

kristyna88
13. júl 2021

Holky tak mě to dostihlo ZNOVU. Na operaci jsem byla v únoru a teď mám uzliny zase a ve stejných místech :( takže mě čeká 13.8 PET/CT vyšetření, což je celotelovy ctčko

velli1
13. júl 2021

@llenka014 ja som bola dnes na punkcii výsledky budúci týždeň v piatok ale lekár sa vyjadril že sú vraj normálne 🤷 ak je u nich normálne 2,5cm uzliny tak ja už neviem

llenka014
13. júl 2021

@velli1 ja neviem kde sa pýtať už, bola som na usg uzlín 2x tak neviem povedali že po zápalová čo ešte treba absolvovať CET sa pýtať?

llenka014
13. júl 2021

@velli1 moja mala 17x9 mm naposledy na kontrole 14x9 mm

velli1
13. júl 2021

@llenka014 ja som išla cez krčné v BB ale tam má odoslal doktor tu zo ZH ja som mu hneď povedala že chcem buď vzorku alebo vybrať že chcem vedieť na 100% tak dnes punkcia pod sonom

llenka014
13. júl 2021

@velli1 aha mne doktori vravía že to nemám riešiť že to je ok že pozapalova mám ju od októbra aj mám vždy malo slín v ústach no neviem zvláštne, aj mi rastu dolné 8 kocky zuby tak možno aj to môže byt čo to zväčšilo myslite že na usg sa uvidí či to je vszne alebo nie?

velli1
13. júl 2021

@llenka014 inak zaujímavé lebo aj ja mávam sucho v ústach a vôbec ma nenapadlo že by to malo nejaký súvis ...... Ja Vám neviem povedať lebo ja s tým chodím už od minulého roka februára a iba dnes mi brali vzorku bola som aj na viac usg a vždy vraveli že je to ok ale otec má rakovinu lymfatického systému tak pre istotu som si to dala skontrolovať

llenka014
13. júl 2021

@velli1 aha no ja mám sem tam sucho mám ak uzkostnu poruchu tak vrsj uzlina aj nato reaguje

elis309
27. júl 2021

@velli1 Ahoj, ako ti dopadli vysledky z punkcie ak sa mozem spytat. Dnes mi tiez zistili jednu zvacsenu uzlini na krku. Tak som nasla túto diskusiu

velli1
28. júl 2021

@elis309 Ahoj no zistili len tí že je reaktívna a musím ísť ešte na hematologiu a alergologiu lebo Dr netuší s čoho to je tak zas som na začiatku

nerko
18. okt 2021

@kristyna88 Ahoj, ako Ti dopadlo CT v auguste?

evamaria77
15. dec 2021

@dennoc1312
@timuska26 Presne to mám od pondelka,po Covide cca 1,5 týždňa

luluncek
2. feb 2022

Tiez sa mi to spravilo mam velky herpes na pere moze to mat dôvod? Dakujem

yukki
2. feb 2022

@luluncek áno. Pri herpesovych infekciách sa zvyknú zväčšiť uzliny poblíž..

monikamony258
1. nov 2022

@velli1 chcem sa opýtať ci ste prisli na pričinu tych zväčšenych uzlin

monikamony258
10. dec 2022

@kristyna88 ahoj chcem sa opýtať ako si dopadla na tych poslednych vysetreniach

superholka77
24. nov 2023

@jannaxp Dobrý deň môžem poprosiť viac info ako sa to manželovi prejavovalo koľko ho boleli uzliny aj pri prehĺtaní? bojím sa teraz otec bol na extrakciu zuba mal infekciu liečili mu infekciu aj antibiotikami ale dva dni po extrakcii začal cítiť uzliny 5 mesiacov s tým nič nerobil ale teraz bol u zubára kde mu našli v tej diere po extrakcii nejaký nález nevedia čo ale už je objednaný na CT lebo na OrL nič nevedeli tak sa bojíme aby nemal niečo ako vás manžel a ak hej aby to bolo v poriadku prosím ako to prebiehalo u vás ? myslite že to môže mať uzliny zapálene stále len ibuprofén mu zaberie utlmí trochu lebo ho bolelo aj ucho na orl mu ucho čistili alebo niečo horšie na tom mieste na krku ho to až pali :(

superholka77
24. nov 2023

@velli1 máte správu odomna