Lymfatické uzliny nad kľúčnou kosťou

klaudykk
3. mar 2024

Dobrý deň .
Chcela by som sa poradiť . Vopred upozorňujem že na výsledok s krvi čakáme .
Švagor 25 rokov je sledovaný niejaky ten čas kvôli lymfatickým uzlinam . Traja doktorky + krčna doktorka sa vyjadrila že uzlina ktora je nad kľúčnou kosťou je v pohode …. Ale že ju treba sledovať pretože rastie . Nemá žiadne príznaky . Ma niekto stym skúsenosť ? Velmi sa oňho bojíme … a to čakanie je hrozne 🙏🏻 Dakujem za každý typ a hlúpe komentáre si nechajte pre seba teraz máme dost toho strachu 🙏🏻

zuzana76
3. mar 2024

ma aj ine tazkosti svagor?

klaudykk
autor
3. mar 2024

@zuzana76 nie nemá nemá ani nočné potenie len bol teraz často chorý cca začiatkom decembra

pictbridge
3. mar 2024

@klaudykk ja mam lymfaticku uzlinu na slabine dosť výraznú dokonca mi našla ďalšiu menšiu pod ňou. Lekárka povedala ze len sledovať a pokiaľ bude rásť výberu ju. A tam to končí. Žiadne iné tazkosti nemám.

klaudykk
autor
3. mar 2024

@pictbridge ani on on je proste úplne v pohode . Necíti žiadnu slabosť ani únavu … ani neschudol proste nic s tých príznakov . Len mu tá uzlina rastie a zácal sa báť a my snim . Prajem veľa veľa zdravia 🙏🏻🫶🏻

zuzana76
3. mar 2024

@klaudykk rozhodne nech podstupi vsetky vysetrenia, v nasej rodine akurat diagnostikovany lymfom, prva uzlina v podpazusi pred 3 rokmi, bola vybrata a poslana na histologiu, negativne, po 2,5 roka dalsie uzliny zvacsene, vyoperovane 2x, vsetko negativne, uzliny na krku velke 10 cm a nikto nic, pohadzovali si ho ako horuci zemiak. Nakoniec smer inkecne, odtial smer hematologia, konecne urobene PEt CT a zaver lymfom. Tiez nebolo ziadne potenie, ani nic, az neskor nevladal uz chodit, lebo uzliny v slabinach tlacili na nervy a tym padom bola chodza nestabilna. Ale to az po takmer 2 rokoch. Urcite nic nezanedbat, vacsinou to je nieco neskodne. Tiez to boli len rastuce uzliny.

klaudykk
autor
3. mar 2024

@zuzana76 to je hrozne to všetko okolo toho …. To čakanie atd … je mi s toho všetkého na plač pretože žijeme len raz a po niektorí trpia s chorobami hrôza 🙏🏻🥺🥺

taktotedanie
3. mar 2024

@klaudykk vpravo ci vlavo?

zuzana76
3. mar 2024

@taktotedanie vlavo je to tusim CA zaludka, vsak?

taktotedanie
3. mar 2024

@zuzana76 je to u tychto pacientov caste

sella38
3. mar 2024

Baby a podla coho spoznam, ze je to uzlina alebo teda co ine to moze byt? Ja mam asi tri dni nad pravou klucnou kostou taku malu hrcku, vyzera to ako hrasok.