Malá hrčka pod sánkou

nikola9
17. dec 2013

Ahojte, včera večer som si našla malú asi 2 cm hrčku pod sánkou , bolí keď ju stlačím a aj keď pokrútim hlavou na ľavý bok kde ju mám.. Ja viem že nie ste doktorky len sa chcem spýtať či náhodou nemal niekto s niečim takým skúsenosť čo to mohlo byť a ako dlho to trvalo ?
A k doktorovi sa tiež chystám ale bude to možne až po sviatkoch .
Ďakujem, za rady a odpovede ..

cerez
17. dec 2013

Možno zdurená uzlina. Určite nestláčaj a choď k lekárovi.

cat
17. dec 2013

Pravdepodobne je to len nejaká zdurená uzlina, alebo zápalová uzlina, tie bývajú do 2 cm. Ale s návštevou doktora by som nečakala, ja som si v lete 2012 na krku našla hrčku a bol to zhubný lymfóm, včasná diagnostika a liečba mi zachránili život. Nechcem ťa strašiť, uzliny sa predsa zväčšia/zduria pri každom zápale, stačí mať herpes alebo aft...ale choď k dr., špekulácie že čo to asi môže byť ti nepomôžu..

lutia
17. dec 2013

@nikola9 odporucam necakat a ak sa da ist na vysetrenie....ale tiez si myslim ze to bude asik zdurena uzlina...ja som mala kamen v slinnej zlaze ale mne sa objavovala len ked som nieco zjedla

sisaha
17. dec 2013

@nikola9 uzlina.. nie si nachladnuta? ak ano, je to z toho..

nikola9
autor
17. dec 2013

@sisaha hej akurat dnes ma to chytilo..bolest hrdla pri prehltani..nadcha..ked to mam z toho aj mi to odíde tak rychlo ako to prislo ?

sisaha
17. dec 2013

@nikola9 ano.. je to reakcia organizmu na virozu..., do tyzdna-dvoch by ti to malo zmiznut

meggi0201
16. jan 2014

Ahoj, bola si s tým u dr? Čo to bolo? Lebo aj ja som sa dnes zobudila s hrčkou možno ako hrášok tesne pod sánkou a tiež po stlačení a otočení hlavou to bolí, a myslím, že tiež dačo na mňa leziem, drahý má chrípku aj krpec kašle :( poprípade mi poraď, čo ti na to dr dal? Lebo dnes som dr nestihla a zajtra u nás nerobí, tak nech to trošku doma preliečim, díky 🙂

macamliecna
30. apr 2015

@meggi0201
@nikola9 ahojte ja mam to iste...co to bolo prosim?

11strapacka1
30. apr 2015

ahoj te ja mám tiež hrčku na ľavom líci na sánke je tvrdá a pobolieva mám to už asi 3 týždne a stále je to také isté trošku to len narástlo neviete mi poradiť či mám ísť ku lekárovi stým ?

davidmoravic
17. jan 2016

Aj ja to mam prave . Mal som to uz viac krat. A som v anglicku . Co nato pomaha .?

katrin21
17. jan 2016

@davidmoravic imunitna reakcia tela, zdurene lymf. uzliny, niekedy aj slinne zlazy,. telo bojuje s niecim, nieco na teba lezie.. ale mozno nevylezie 🙂 Najcastejie bolest hrdla a pod.... je to normalne.. hlavne ak je to bolestive a pohyblive, je to uzlina. Ona sa zase zmensi casom..

davidmoravic
17. jan 2016

Velm pekne dakujem katrin21 😉

macamliecna
17. jan 2016

ja som mala velky opar na puse-takze to bola imunita,zmizlo to

ceco15
28. apr 2016

Ahojte tiež som si teraz našiel hrčku pod ľavou čeľusťou a neviem s čoho to môže byť prislo to tak naraz neviete čo to je?? Ale neboli to keď si to chytím tak netusim poraďte ďakujem

slazo
28. apr 2016

tie hrcky sa nejako mnozia,ja som dnes bola kvoli tomu na hematologii, uvidim co bude z krvi zajtra robili mi testy na onkomerkery,,lymf uzlina ze to nie je a ked som sa opýtala ci to moze byt nador odpoved bola to by ste inak vypadali toho sa bat nemusite

puklica123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandy29
9. aug 2016

@lutia ahoj prosim ta ako sa u teba prejavil kamen v slinnej zlaze?bolelo ta to,mala si aj palenie pod jazykom?reagovalo to aj ked si si to stlacila?

lutia
11. sep 2016

@mandy29 ono ma to bolelo len vtedy ked som zacitila kysele...alebo stacila nejaka vona... vtedy ked mi to navieralo tak ma to bolelo, inak sa to po chvili ukludnovalo a vratilo sa to aj do tvaru v akom som to mala...

mandy29
12. sep 2016

@lutia a kde si s tym bola?na stomatochirurgii ale krcne?

lutia
16. sep 2016

@mandy29 konecnu diagnozu mi stanovil resp. konecne som vedela co mi je bol zubár na ktoreho ma odporucil doktor,ktory mi robil sono krku...inak som bola aj u krcneho ale to bola strata casu...

mandy29
16. sep 2016

@lutia a na sone krku ti nieco zistili?

lutia
17. sep 2016

tam mi napisali spravu a odporucanie, ze mam ist k zubarovi...

lutia
17. sep 2016

@mandy29 tam mi napisali spravu a odporucanie, ze mam ist k zubarovi...

nika642
17. okt 2016
nika642
17. okt 2016

Co vam povedal zubar?dakujem

lutia
17. okt 2016

ze tam mam zubny kamen v slinnej zlaze, bola som na operacii kde mi ju vybrali, ze mi postaci len jedna 🙂 a postacuje...
@nika642

sisaklenkova
18. dec 2016

@cat Ahoj, mohla by som sa opýtať, prosím ťa? čo ťa viedlo hmatať si na krku? mne totiž rok dozadu vyberala zubárka nervy zo zuba, pravá, dolná 8..ten zub ma tak neuveriteľne bolel, že ma ani nenapadlo nič iné ako to, že pôjde von..ale ona mi z neho vybrala nervy a urobila mostík..ten zub ma sem-tam pobolieval, nakoľko sa trošku aj kýval, bolo to také citlivé..lenže teraz som celá nejaká oslabená, mám na tej istej strane, v okolí toho zuba 2preukrutne veľké afty, že mi ide z nich hlavu rozthnúť, bolí to či pri jedle, či pri čistení zubov, no skrátka des..a zas ma to celé pobolieva, nahmatala som si tam pod tým zubom takú zdureninu, nenazvem to hrčkou, ktorá ma na dotyk pobolieva..takže moja cesta zajtra ráno je priamo z MŠ k môjmu lekárovi, nech mi urobí odbery a pošle ma niekam..asi by som to tak nedramatizovala, ale mamina rok dozadu podstúpila operáciu, mala rakovinu slinných žliaz..mala hrčku, biopsia bola v pohode a po operácii znova posielali nález na histológiu a ukázalo sa, že nález bol pozitívny..znova ju po 4mesiacoch operovali, vybrali lym.uzliny, aby sa uistili, či sa to náhodou nerozšírilo ďalej, nález vďakabohu už negatívny..prosím ťa, išla si k svojmu lekárovi predpokladám ako k prvému..aký bol ďalší postup u tvojho lekára, poslal ťa na krčné, zubné alebo aké oddelenie? urobil ti ako prvé aj krvné testy? ďakujem pekne za informácie, krásne sviatky prajem celej rodinke a veľa zdravíčka ❤

nika642
18. dec 2016

Isla som k zubarovi naspat a musel mi dat antibiotika a potom to postupne zmizlo.Mala som tam zapal.Aj vam prajem pekne sviatky

cat
18. dec 2016

@sisaklenkova ahoj, dakujem...no nic ma neviedlo, to bol mimovolny dotyk na krk a zrazu ze do prcic to co tu mam. Lebo boliet nic nebolelo. Cesta k dr. Odporucanie na CT. Tam nalez 3,5 cm. Krvne testy ok mimo nejakeho aslo- to bolo vysoke. Potom biopsia, vysledky, schvalenie liecby v zdr.poistovni a chemoterapia... ale to co opisujes ty..ja by som riesila zubara, lebo ty tam kludne mozes mat hnis v tej hrcke/ zdurenine...a z toho to vsetko... aspon toto ma napadlo ako prve...mozno aj zubarku by som menila lebo hentak "riesit" osmicku..akoze nie som odbornik ale nervy z osmicky tahat..🤔

sisaklenkova
19. dec 2016

@cat ona ten zub chcela zachrániť, lebo mi tam už ďalší zub chýbal a vraj by nám to mohlo do budúcna chýbať, keby sme potrebovali napr.protezu 😂😂😂 prichytiť, ja sa v tom nejak neorientujem 😂