Mali ste niekto vysoký d dimer?

polariso
27. nov 2019

Prosím mal niekto zvýšenú hodnotu d dimeru

luciac
6. jan 2021

@alexandra2010 pisala som aj ss ak mozete pozriet dakujem, aktivny myslite, ked je este v tele? alebo pocaa priznakov?

robijana
15. feb 2021

Dievčence, aj ja by som potrebovala poradiť. Som po covide. Moje hodnoty d dimeru sa zblaznili. Ráno 15, vecer v norme, iný deň normal potom zase 20. Chodim po vysetreniach, vsade všetko ok. Hematolog to uzatvoril ako chyba laboratoria. Chyba 2x? Moja obvodna to nevzdáva.

luciac
15. feb 2021

@robijana a to chodis takto stale na krv? ci ako si to merias? ja som tiez po covide, 1x som mala 0,888 norma je do 0,5 v tom mojom laboratoriu, o tyzden som mala 0,99 pichala som si vyse mesiaca do brucha inekcie na riedenie krvi po mesiaci a bol som znova bola na krv a uz mi to pomaly klesa mam 0,59 takze zrejme to bol covid...

robijana
16. feb 2021

@luciac ano bola som už viac krát. Moje hodnoty boli až 15 a norma tak ako píšeš do 0,5.

viktoriasz
7. apr 2021

@luciac mozem sa opytat, ze kedy si prekonala covid...ja mam dnes 1,07 hodnotu d dimeru...a covid som mala v decembri...mam ist zajtra na plucne...ine tazkosti nenam..ani bolest noh..nic podobne...

luciac
7. apr 2021

@viktoriasz ja som mala v novembri, a ako som su pichala skoro 2 mes. na riedenie tak sa mi opat dal na normalnu hodnotu

viktoriasz
7. apr 2021

@luciac aha dakujem za info...to je dobra sprava...ja som dnes cely den vystrasena, bojim sa, ze co to znamena..😔

luciac
7. apr 2021

@viktoriasz aj ja som bola a hlavne som študovala net a ten zbytocne vystrasi, zevraj po covide je to normalne, urcite nech vam daju na riedenie krvi nieco a bude dobre za par mesiacov 😊

viktoriasz
8. apr 2021

@luciac naozaj si ma potesila...ja dufam, ze to bude len po covide...i ked som mala uplne lahky priebeh...esteze som isla na preventivku...podla mna by automaticky po covide mali kazdemu zobrat krv a spravit takuto lek.kontrolu..

luciac
8. apr 2021

@viktoriasz no ja som mala tiez lahky priebeh ale mesiac po covide ma zacalo tlacit na hrudi preto mi brali krv, a rovno aj rtg pluc, ci nemam emboliu. Tiez som stresovala.

tanika
24. jún 2021

@alexandra2010 dobrý večer môžem do IP adresy uviesť na vás otázku ohľadom covid a dimetu dedka by ste mi poradiť ? Ďakujem

leus22
10. sep 2021

@alexandra2010 dobrý večer
Môžem sa opýtať , mám zvýšený D dimer norma 0-0,50
Ja mám 0,64 všetko ostatne je v norme , mám pekne výsledky krvi mám vrodeny trombofilny stav
Co by mohlo ten D dimer zvyšovať ?
Poprípade pošlem výsledky do správy ďakujem

gkgk
10. okt 2021

@leus22 dobry den, prosim Vas, ako ste dopadli/riesili ten d dimer? Mne minuly tyzden vysiel 0.74, tiez som trombofilik a hematologicka, ze to je v pohode. Ale stresujem. Covid som mala 04/2021, 2 mesiace po covide d dimer negativny a teraz pozitivny

leus22
10. okt 2021

@gkgk dobrý deň
Znížil sa , kľud je zo ok

leus22
10. okt 2021

@gkgk vraj veľa veci ho koze zvýšiť napr aj menstruacia a pod

gkgk
10. okt 2021

@leus22 dakujem

erulka77
16. dec 2021

@luciac ahoj okrem zvýšeného d dimeru si mala aj ine prejavy? Ja mam silny kasel a dr dnes ppvedala ze podozrenie na pľúcnu emboliu a zajtra smer plucna

luciac
16. dec 2021

@erulka77 ano isla som s tym, ze som mala silny tlak na hrudi, zavrate hlavy, tiez mali podozrenie na plucnu emboliu ale nastastie bolo vsetko ok...pichala som si 2 mesiace inejkcie na riedenie krvi, a bola som aj po roku na vysetreni krvi a uz je vsetko ok aj ddmer, ja som kasel nemala len tlaky a bolesti na hrudi ale bola som 1 mes. po covide

erulka77
16. dec 2021

@luciac ja som tri mesiace po covid mam aj zmeny na plucach nastastie mierne zápalove zmeny mna kazala davat alergo anopirin kasel hrozný uz od novembra a bolesti na hrudi mam tiez niekedy silne niekedy sa to da zniesť

luciac
17. dec 2021

@erulka77 treba dlho posilnit imunitu vitaminmi a samo to odznie...tak hadam budete v poriadku drzim palce a dakujem za srdiecko

erulka77
17. dec 2021

@luciac ahoj nastastie je vsetko v poriadku len zhoršená astma

luciac
18. dec 2021

@erulka77 super tesim sa 😊

gabikka34
12. mar 2022

@luciac ahoj, aj moja hodnota dimerov bola 0,94, chcem sa opytat, ze preco ti dali na riedenie krvi, je ta hodnota zla? Lebo mne na covidovom urobili rtg a, ze s tak zanedbatelnou hodnotou tam nemam co robit. Doteraz neuzivam ziadne lieky.

luciac
12. mar 2022

@gabikka34 no lebo som tiez tak mala zvyseny dimer, ale ja som to mala pred vyse rokom a vtedy to nebolo zname, ze to sposobuje este covid, tak sa zlakli, ci nemam niekde zrazeninu, tak preto...ale ked ti tak povedali tak v poriadku

janin26
30. jún 2022

Ahoj, vie mi niekto povedať, či je zvýšený dimer 6 týždňov po operacii, výmena bedrového kĺbu, ok? 0,90 je hodnota. Ďakujem
Prosím aj @alexandra2010

alexandra2010
1. júl 2022

@janin26 ano, je to ok, bezne. je to nespecificky ukazovatel zapalu (nielen zrazeniny). trva par tyzdnov, kym padne na normu. preco vlastne bol odobraty po operacii??

janin26
5. júl 2022

@alexandra2010 na moju žiadosť. Prvý krát som si dala odobrať po covide. Bol mierne zvýšený, potom brali pred operáciou a bol ôk. Po operacii asi 6 týždňov, mi opuchlo lýtko, tak sa bral pre istotu opäť a takýto bol výsledok. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

samuelson35
22. aug 2022

@alexandra2010 Prosím Vás to D-dimer naozaj tak skáče ako sa tu píše?
Ja som mala covid v 2/2022, po ňom (5-6 týždňov) zvýšený d dimer na 1,5. Keďže som mala aj bolesti v lýtkach a v rodine máme trombofilny stav (geneticky, u mňa však nepotvrdené), doktorka ma poslala na sono žil. Tromboza sa tak vylúčila. Pri kontrolnom odbere v 6/22 bol d dimer však ešte vyšší - až 12. Doktorka ma odoslala na hematologiu, termín mám však až 30.9.
Nemám z toho dobrý pocit...
Ako by sa dalo vylúčiť onkologicke ochorenie?

simisi
28. aug 2022

@samuelson35 stale ho mate zvyseny?Ja som mala covid 4/2022,v máji som si dala skontrolovať d dimer, ten bol 0,6 minulý týždeň som bola zasa na odber a d dimer 0,65.Boli ma aj noha,v piatok idem na cievne

samuelson35
29. aug 2022

@simisi mne vlastne kontrolu už obvodná nerobila, že to nechá na hematologiu, takže posledný odber je z 13.6. a hodnota takmer 12. Neberiem na to nič, čakám na to vyšetrenie na hematologii.
A tebe noha aj opúcha? Mňa už pri covide boleli lýtka aj neskôr, ale na sono žíl mi doktor hovoril, že to je často následok covidu, treba vylúčiť trombozu, aj keď nepuchne - to je len dobre