Zvýšený D-dimér bez príznakov

11. jan 2023

ahojte, bol mi nahodne zisteny zvyseny D-dimer na hematologickom vysetreni
Vsetky parametre boli ok, + nasli mi jednu mutaciu vrodenu, ale inak ostatne bolo ok
len ten d-dimer ...najprv hodnota 2,44 potom som prekonala zapal moc.ciest +brala tyzden antibiotika a po mesiaci som bola znova na opakovanom odbere a hodnota bola 4,35
normal je do 0,5

mal niekto podobny problem?
Nic mi nieje, nemam opuchnute nohy, ziadnu viditelnu zrazeninu, nic ma neboli, nekaslem, nedycha sa mi tazko...

kde môze byt problem? Riesil niekto nieco podobne?

Dakujem.

laan93
14. jan 2023

D-dimér je reaktant akútnej fázy – jeho nešpecifické zvýšenie preto môžeme pozorovať aj po traume, chirurgických zákrokoch, v tehotenstve, pri zápaloch, pečeňových ochoreniach, systémových ochoreniach, nádorových ochoreniach aj vo vyššom veku.

D-dimér je zrejme zvýšený pri vašom zápale moč. ciest, teda akékoľvek infekcie môžu spôsobiť zvýšenie tohto parametra.

D-dimér je hodnota, ktorá stúpa v krvi najčastejšie vtedy, ak je prítomná v cievach krvná zrazenina. Ak hodnota D-diméru stúpa, tak by sa podľa mňa malo zrealizovať sonografické vyšetrenie dolnej končatiny, aby sa vylúčila alebo potvrdila trombóza.

Na trombózu sú skvelé napríklad olej dračej krvi, chlorella, spirulina, mladý jačmeň, rôzne huby ako shiitake, reishi, hliva ústricová. Treba hľadať liečbu so slovom antikoagulačná, antitrombózová.

A má to aj veľký súvis s očkovaním covidu... ale o tom je zakázané rozprávať.

Podrobnejšie tu:
https://www.medirex.sk/lekar/detail-parametra/1224