Mám 18 rokov a upadám do depresie. Čo mám robiť?

mima12214
19. jún 2013

Naozaj neviem čo sa to so mnou deje. Mám len 18 a pomaly a isto upadám do depresie. Už len pohľad do zrkadla mi tlačí slzy do oči. Stále hádky s otcom mojho dieťaťa. Najviac čo ma dorazilo...len si predstavte poviete svojho partnerovi, že máte pocit , že vyzeráte ako trojdverová skriňa ( dobre že som to nehovorila so slzami v očiach) a on mi na to povie nie iba ako dvoj. Sú to banálne veci čo ma dostávajú do tejto situácie v ktorej som. Všetko. Nič nestíham v škole som unavená . Určite to poznáte ale ako to krásne všetko zvládate ja už neviem čo robiť. :/ Ak sa nájde nejaká dobá osôbka na poradenie čo robiť tak budem naozaj rada. Vo pred vám ďakujem 🙂:-*

nikolet_89
19. jún 2013

@mima12214 ahoj zdover sa niakej osobe, ktorej veris najlepsie svojim rodicom, alebo aspon mame a uvidis, ze ti bude lepsie, mysli na to malinke a ak mas priatela, ktory si ta nevazi a nepodporuje tak uvazuj o tom, ci by nebolo lepsie, byt slobodna mamicka...a dalsia vec ak si tehotna si precitlivelejsia, kazda ma obdobia, kedy ju dostane do depresie co i len neumyty riad 😀

mima12214
autor
19. jún 2013

Mám len jedného rodiča a to maminku 🙂 a tú nechcem zaťažovať 🙂 ona si toho veľa prežila..a pri najhoršom sa o tom porozprávam s gynekologičkou keďže idem budúci týždeň na prehliadku 🙂 :P takže uvidím čo mi povie ..🙂 o poznám mám spolubývajúcu čo nejak nie najradšej upratuje :D :D ale tak čo už s ňou 🙂 ja sa len cítim hrozne že vyzerám horšie ako nejaká príšera tučná alebo čo ..🙂

sendy27
19. jún 2013

mala by si navstivit psychologa poradit sa pomoze ti 🙂

petraxy6
19. jún 2013

@mima12214 moja, to sú tehotenské hormóny,buď rada, že to nie je depresia☹. Neboj sa, každá tehotná je krásna v očiach každého človeka. Tak sa pekne pozri do zrkadla a povedz si, že si krásna tehuľka 🙂 posielam ti niečo na rozosmiatie 🙂 Aaaaaa usej sa 😉 Tehotenstvo si treba užívať 😉 A sem kľudne píš keď sa nemáš komu vysťažovať 😉

katecameron
19. jún 2013

to su hormony priatel moj ..............to su hormony nic neboj ........🙂

mima12214
autor
19. jún 2013

@petraxy6 no do depresií pomaly upadám ..🙂 vyzerám horšie ako pred tehotenstvom 🙂 užívam teda začnem si keď budem mať cez leto pokoj ..lebo teraz nemám čas na nič 🙂 ..:D:D ďakujem 🙂

mima12214
autor
19. jún 2013

@katecameron dúfam ale už ich nechcem 🙂

katecameron
19. jún 2013

@mima12214 jaj moja ved si este len v 12tt neboj to prejde

petraxy6
19. jún 2013

@mima12214 neupadneš, neboj 😉 ahááá aj usmievavých smajlíkov si použila 😉 Keď ti bude zle, tak píš....rozosmejeme ťa ani nebudeš vedieť ako 😀

mima12214
autor
19. jún 2013

@petraxy6 :D aká zlatá :D 🙂napíš určite teraz vám to ide a hlavne tebe 🙂

petraxy6
19. jún 2013

@mima12214 no 😀 ja zabudnem na svoje trápenie a ty sa budeš usmievať 🙂 neboj nič, všetko bude OK 😀

mima12214
autor
19. jún 2013

@petraxy6 ak sa smiem spýtať aké trápenie ? 😖

petraxy6
19. jún 2013

@mima12214 prečítaj si môj článok 😕 ale ty si choď radšej nejakú komédiu pozrieť 🙂

nikolet_89
19. jún 2013

@mima12214 vzdy, ked pojdes na UZV a uvidis to male co v tebe rastie si uvedomis, ze toto je tvoje a potrebuje ta to prejde to 🙂

tisa82
19. jún 2013

@mima12214 podľa mňa sa len cítiš sama,. Ale poviem Ti, že keď sa narodí drobček pocítiš takú eufóriu života ako nikdy.

lindasrdiecko
20. jún 2013

@mima12214 hormonalne vykyvy su v prvom trimestri najhorsie...potom bude uz len dobre,neboj sa nic ;) tolko komplimentov kolko som dostala v tehotenstve som nedostala za cely zivot...ktosi to tu uz napisal,tehotne zienky su najkrajsie v ociach vsetkych naokolo...netrap sa,ze neoblecies gate,je to nepatrna dan za to krasne babatko,co porodis...a aj unava ta po prvom trimestri prejde a budes mat energie ajajaj...a co sa tyka partnera,daj si dokopy pre a proti,niektore rozhodnutia nie su lahke,ale rob tak,aby si bola stastna najma ty,lebo babatko bude potrebovat stastnu maminku ;) ...vela zdaru vam obom...

mima12214
autor
20. jún 2013

@lindasrdiecko dúfam že čím skôr skončia 🙂 kiež by si mala pravdu .ja mám pocit že ak sa na mňa niekto pozrie tak skamenie alebo ja neviem dostane mrtvicu ...teším sa na to malé ňuňavé 🙂🙂🙂 to je to čo ma tak napĺňa 🙂 maminka bude šťastná ak malé bude šťastné 🙂 ďakujeme ti 🙂

lindasrdiecko
20. jún 2013

@mima12214 to je na tom to uplne najkrajsie...to vzajomne stastie, ktorym jeden druheho obdarujete ;)

mima12214
autor
26. jún 2013

Mamičky ech sa snažím akokoľvek nejde to ja nevládzem...Nonstop v slzách. 😢 😢 Neviem už čo robiť 😢

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamjka
26. jún 2013

@mima12214 nič neboj určite vyzeraš super 😉 hormony robia svoje to až veľmi dobre chápem tiež som tehu....asi sa citiš sama ale sama už nikdy nenudeš 😉 už si MAMA 😀 keď budeš smutná píš rozveselíme ťa nič neboj 😀 😀 😀

mima12214
autor
26. jún 2013

@pisaniesi ja sa nemám z čoho... 😢 mám 18 ako má dieťa vychovávať dieťa... 😢 😢
@mamjka cítim sa sama.. 😢 ešte horšie to je keď viem že moje dieťa si zaslúži dobrú maminku 😢 😢 😢 😢 😢

mamjka
26. jún 2013

@mima12214 ja zase tak veľa nemam...🙂 mam 23 a v januári budem mať druhé bábo....ale veľmi veľmi veľmi sa teším....je pravda že som vydatá a bábo sme chceli....hrozne som sa bala ako to všetko dopadne mala som rizikové tehu, byvali sme u mojich rodičov, večné hádky....ale keď sa maličká narodila všetko mi bolo jedno...len nech je ona šťastná....uvidíš že pre svoje malé budeš najlepšou mamou akú môže mať... 🙂 hovorí sa že detičky si vyberajú do akej rodiny sa narodia.... 😉 a to malé si vybralo teba a presne teraz 🙂

mima12214
autor
26. jún 2013

@mamjka nie ono nebude šťastné nie pri mne 😢 😢

mamjka
26. jún 2013

@mima12214 prečo si to mysliš? nepodceňuj sa 🙂 to že si mladučká neznamená že nem ôžeš byť dobrá mama...🙂

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima12214
autor
26. jún 2013

@mamjka nedokážem sa postarať o seba a nie to o dieťa ... 😢 ani neviem načo vás tu týmto zaťažujem ..... vy máte dosť svojich problémov

mima12214
autor
26. jún 2013

@pisaniesi ja sa cítim ako keby mám 80 ..nie je to tak jednoduché ako som si myslela..

pisaniesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamjka
26. jún 2013

nič sa neboj...🙂 keď si sniečim nebudeš vedieť rady my ti pomôžeme...🙂 a keď si mysliš že finančne sa nepostaraš nič sa neboj.....troškou ti pomôže štát, a je tu kopec mamičiek, ktoré sa zbavujú oblečenia, postieľok kočíkov a všetkého.....a to za siešne ceny niektoré ti darujú....... všetko sa dá zvládnuť a už len to že sa bojíš že pre bábo nebudeš dobr mama značí že ho už teraz ľúbiš...... 🙂 spolu to zvládneme 😉