Mám 24 rokov a zistili mi alergiu na kravské mlieko a sóju

donutelka
20. mar 2020

Ahojte, mám 24 rokov a zistili mi alergiu na mlieko a sóju, viete mi poradiť, tí čo to máte, ako sa stravujete a čím ste mliečne veci nahradili?

00ivi00
20. mar 2020

asi je blbé napísať ti že ja som kravské mlieko nahradila sójovým mliekom 🙄 ale sú aj mandľové mlieka a aj iné ... a ak si alergická na kravské tak to môžeš vždy nahradiť kozím alebo ovčím syrom-mliekom...aj smotany na varenie nájdeš vegánske, len treba začať hľadať. V kauflande majú napr (len nie som si istá či to nie je zo sóje-treba pozrieť) alebo od ALPRO nájdeš tiež 👍 ja som nevedela ako budem fungovať keď mám intoleranciu na kravskú bielkovinu ale za všetko sa dá nájsť náhrada👍

sunny8
20. mar 2020

Auuu prosím ťa ako si zistila alergiu na mlieko ? 🙏 Kŕče v bruchu alebo si mala nejaké vyrážky ?

dzina007
20. mar 2020

otazka aj znie ci alergia alebo intoleranciu ale v podstate je to asi fuk...
ja mam intoleranciu na laktozu mliecnu bielkovinu a soju...
treba citat etikety.. lebo hlavne soja alebo sojovy lecitin vie byt vo vela produktoch...

jogurty existuju aj kokosove.. niesu zle ale ja jogurty nemam rada tak ich nejem...

mlieko si kupujem v kauflande kokosovomandlove od ALPRO... ale len obcas lebo nechuti ako normalne mlieko... a ako sice chutovo nieje zle ale nieje to pre mna ono.. ale tebe mozo chutit bude...

syry som tiez obmedzila.. v kauflande sa da ale kupit vegansky syr ktory je bez mlieka a soje a aj chuti celkom fajn.. ale davam ho len obcas...

maslo som nahradila rastlinnym maslom alebo si natriem chlieb kecupom...
sladkosti sa bezmliecne a bezsojove daju zohnat.. ja kupujem keksiky v DM a cokolady v kaufe... ale vsetko su to dost drahe zalezitosti tak ich jem len obcas... uz ma tak ani nelakaju...
ono prvych par mesiacov je to tazke.. ale ked si clovek zvykne uz ho ani nelaka tieto jedla jest... a uz aj etikety viem precitat dost rychlo.. 😀

ale obcas si neodopriem bryndzove halusky ale vtedy mam po ruke tabletky laktazan na laktozu lebo by ma zduvalo este dalsie dva dni...

donutelka
autor
21. mar 2020

@sunny8 nemám ani jedno ani druhé, len hnačky

mariana44
11. máj 2020

@donutelka ahojky ja som na to. Rovnako ja to mám zistené len 2 týždňe ,mala som stále hnačky ktoré boli vlastne lwn hlieny, a teraz zisťujem čo kde kupovať a ako fungovať,lebo mám pocit že keď zjem niečo kde puse len že môže obsahovať mlieko a sóju tsn to mi stačí,som v tom všetkom stratena