Mám 26 rokov a vážim iba 37 kg

26. aug 2022

Ahojte prosím vás ja už som zúfalá včera som bola na krv a výsledku prišli dnes dobre aj pečeňové aj štítna žľaza aj železo aj cukor proste všetko všetko je v poriadku len ja neviem nijako pribrať úprimne včera mi robila aj preventívnu prehliadku keď že som mala 26rokov som mamina 2 deti a ja mam 37kg a 157cm ja už neviem čo mám robiť aby som pribrala aspoň na tie 45 kg co mam robiť povecte mi ja sa už odkedy snažím pribrať na váhe ale nedarí sa 😭😭😭 co mam robiť povecte mi poraďte 🙏 popripade nejaké lieky pomohli vám?

ms_green
26. aug 2022

Dievča utekaj k lekárovi. Takáto váha ti môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.
Skôr sa objednať na gastro, porobia ti nejaké testy a poradia ti ako bezpečne pribrať.
Držím palce. 🙂

dskjhfdlkdjhl
26. aug 2022

Ked si bola na preventivke, tak lekarka Ti co povedala/poradila?

autor
26. aug 2022

@dskjhfdlkdjhl včera som bola a dnes som mala volať kvôli výsledkom a nič mi nepovedala len to aké mam výsledky

lasoli
26. aug 2022

tak asi si taka postava,moja sestra mala 39kg pri vyske 166,cely zivot bola chuda aj sa najedla dost,prostr nikdy neproberie ale ona z toho nerobi tragediu,zasa aapon sa moze najest a nemusi drzat diety.Ma inak 3deti a o rok 40.A nieje ani chora.

dskjhfdlkdjhl
26. aug 2022

No, ale tak ona Ta videla a ak by sa jej nieco nezdalo, tak by to snad riesila, nie?

autor
26. aug 2022

@dskjhfdlkdjhl zdá sa ty dobre 37kg mat v 26rokoch? keby aspoň nejaké vitamínové tabletky alebo niečo povedala ale nič zrejmé vymením obvodnu doktorku.

autor
26. aug 2022

@lasoli je to strašne niečo takáto chudunka byť žiadne ťažkosti nemám len som dosť často unavená vyčerpaná aj keď niekedy nerobím nič skúsim zájsť do lekárne nejaké vitamíny

katkaba1
26. aug 2022

Mám 33 rokov, dvojičky, výšku 170cm a váhu 45-46kg. Všetko ok. Genetika a metabolizmus občas "nepustia".
Ak si inak zdravá asi s tým nič nespraviš. Mne to tiež lezie na nervy lebo si nič poriadne ani kúpiť na seba neviem, vyzerám ako také dievčatko ale už som si asi aj zvykla.

autor
26. aug 2022

@katkaba1 a neskúšala si nejaké tabletky akurát čítam o b12 alebo b komplex skúsim sa poradiť v lekárni 🤷‍♀️🙄

katarinaba
26. aug 2022

Ja mam 42 rokov, tri deti, 155 cm a vazim 44 kg. Teraz po 40-tke. Ked som bola tehotna s tretim dietatom, v 36-ke som mala 39 kg.
chodila som aj na B12 injekcne a okrem dopichaneho zadku mi to bolo na dve veci ...
Pozri, pokial mas vysledky v poriadku, menstruaciu pravidelnu, citis sa dobre, tak to asi bude geneticke. Este skus to gastro, ale ak nic ine, potom len posilnovna a naberat svalobu hmotu.

adriannasvk
26. aug 2022

Mozno by som zvazila aj gastro alebo ine odborne vysetrenia,slaba,unavena mozes byt aj z nedostatku vitaminov ci zivin. Nasadila by som B,D,C,kvalitne probiotika a skusila viac jest. Ja som jeden cas dost pribrala ked som 3x denne jedlo zapila jogurtovymi napojmi😂pribrala som cca 7kg za 4 mesiace😅 aj stres moze sposobovat,ze nepriberies.

radacak
26. aug 2022

Ako sa stravujes? ješ dostatok?skus b-komolex nasadiť
Ja mám kamarátku,má o 3 roky viac ako ty je nízka ale extrémne chudá (váha asi ako ty)ale ona celé dni nič neje.
Káva,cigareta to je jej..

katkaba1
26. aug 2022

Skúšala, ja som chodila aj na injekcie do zadku, B12 tušim to bolo, už si nepamätám.. ale nepomohlo mi to. Kalorické tabulky tiež moc nepomohli lebo mne jednoducho velmi rýchlo splaluje, plus dvojičky takže non-stop v pohybe.
Ale ja sa citim zdravotne inak fit takže už to ďalej neriešim. My sme v rodine takí chrďasi.

baboobchod
26. aug 2022

Ja som mala v tvojom veku ročného syna, 160 cm a 39 kíl. Cely život mám okolo 45 kg. Áno, bola som vtedy veľmi chudá, ale cítila som sa dobre. U teba je problém, že sa dobre necitis, si unavená a pod. Keď máš výsledky dobré, tak jedine by si sa mala začať hýbať a riadne stravovat, nech naberies trošku svalov, potom pôjde aj váha hore a endorfinmi z pohybu prejde aj únava 😁

luciannka83
26. aug 2022

@ms_green ved bola u lekara🙂

ms_green
26. aug 2022

@luciannka83 To vidím ale nie na gastre. Tam sa skôr riešia takéto problémy, keď sa eliminujú ostatné faktory. Štítna žľaza atď.

lia2022
26. aug 2022

Svokor pije nejaké drinky na pribratie.( vanilkové, jahodové..atď. ) má to na predpis od gastroenerológa

deti95060810
26. aug 2022

niekedy to jednoducho neriešia... v 26 som mala 48 kg, 167 cm a samozrejme aj dieťa... Nikto nič neriešil... Peritol mi extra nepomáhal...

luciannka83
26. aug 2022

Staci zacat jest a netreba ani doktorku meniť. Stiahni si kaloricke tabulky a zistis, ze jesvvelmi malo. Jednoducha matematika....vacsi prijem ako vydaj.🙂 No mozes aj napísat, ako sa stravujes pocas dna

deti95060810
26. aug 2022

@ms_green NUTRIDRINK
dcéra na tom žila niekoľko rokov...

autor
26. aug 2022

Dievčatá ďakujem vám za radi 🙏 skúsim kalorické tabuľky a nejaké vitamínové B komplet alebo podobné poradím sa v lekárni ešte raz ďakujem vám 🙂

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ika11123
26. aug 2022

Proteíny veľa bielkovín papať a začala by som cvičiť

sszuzu8
26. aug 2022

Pokiaľ máš všetky potrebné vitamíny a krv je v poriadku tak co? Skus ísť po výmenný lístok ku psychiatricke ešte. Môže to byť psychologického pôvodu. Skús štítnu žľazu.. Netuším naozaj

miriam11
26. aug 2022

Každý deň chipsy a cukríky...to bol žart. Skús pangamin a väčšie porcie jedla.

hama_ba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nnnuuunnn
26. aug 2022

Len vybudovať svalovú hmotu, cvičiť silovo a jesť dosť

medea8
28. aug 2022

No ja by som skúsila endokrinologiu a gastro... Možno to crevo nevstrebava živiny...alebo štítna žľaza robí problém... Riešila by som to isto...