Aký hormón štítnej žľazy vyšetruje gynekológ?

Zodpovedané
24. jún 2022

Dobrý deň,

raz chudnem raz priberám, vtedy asi je potrebné vyšetriť štítnu žľazu, že? Či je to v poriadku.

Aký hormón štítnej žľazy z krvi vyšetruje prosím vás gynekológ?

Moja obvodná lekárka mi niečo spomínala, že ona nemôže vyšetriť všetky hormóny štítnej žľazy, že to môže len gynekológ.

Môžem o toto vyšetrenie hormónu štítnej žľazy požiadať aj pri klasickej preventívnej prehliadke?

Vďaka.

Dobrý deň,

základom je TSH a fT4.

Komplexnejšie Vám ale hormóny štítnej žľazy vyšetrí endokrinológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník