Mám boľavé predné ďasno a citlivý nos

neve555
1. aug 2022

Ahojte,

Uz dlhsi cas sa trapim s bolavym dasnom v okoli predneho vedlajsieho rezaka na hornej strane a tupy tlak citim az v nosnej dierke a niekedy v celnej dutine. Dasno na pohlad neni zapalene ani cervene, je to zahada. Zubar mi stale tvrdi ze tam nic nieje, rtg je ciste ziadny nalez, ziadny absces. Mam za sebou CT a RTG vsetkych dutin, vsetko v poriadku. Zub nieje citlivy, je vitalny, neni citlivy na tlak ani na horuce, na studene reaguje primerane a aj test vitality prebehol v poriadku. Nestretol sa s tymto uz niekto? Nemam nutkanie si ho nechat umrtvit nakolko podla zubara na to vobec neni dovod. Mam za sebou zubnu hygienu, kazy v sucastnosti nemam. Mam perlickove zuby cize mam medzery a v poslednom case som si vsimla, ze sa mi hlavny rezak akosi mierne posunul k tomu problemovemu zubu a na dasne sa mi pred dvoma mesiacmi medzi oboma zubami objavila taka siva bodka, co ale neni fistula ani absces, skor to vyzera na zlazu. Paradentozu taktiez nemam.

zuwa78
27. nov 2023

@neve555 ahoj,zistila sa pričina?maš to už v poriadku?....ja teraz take niečo preživam....a nik nevie čo to može byť...