Ako liečiť boľavé ďasno?

Zodpovedané
17. feb 2020

Dobrý deň,

už druhý deň mám v pravej hornej časti zuboradia na ďasne akoby viditeľné krvné riečisko nad črenovými zubmi. Ďasna sú červené a občas cítim ako ma bolia. Zuby ma nebolia, nie sú citlivé na sladké, ani na chlad, ani na teplo.

Keď si ústnu dutinu vypláchnem ústnou vodou, tak bolesť odoznie. Mierne mi však opuchlo líce.

Dávam si na to aj Canadent, ale extra mi nepomáha.

Mám ísť k zubárovi, alebo to prejde pri zlepšení dentálnej hygieny?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zvýšená cievna kresba nemusí ešte signalizovať ochorenie ďasien, mohlo dôjsť len k podráždeniu sliznice, napríklad pri mechanickom čistení zubov.

Canadent je prírodný prípravok určený na dezinfekciu, upokojenie a regeneráciu ďasien. Keďže znižuje citlivosť sliznice, je vhodný aj pri bolestivých poraneniach či otlakoch od protéz alebo zubných strojčekov. Odporúčam počkať, ako sa bude stav vyvíjať ďalej. Opuch líca môže naznačovať prítomnosť infekcie v oblasti koreňov daných zubov, najčastejšie sa však rozvinie spolu so silnými bolesťami a tie zatiaľ nepopisujete.

V prípade, že by sa objavili pulzujúce bolesti, najmä v noci, ďasno v oblasti začervenania by sa začalo vydúvať a opuch líca by sa zväčšoval, urýchlene vyhľadajte pomoc vášho zubného lekára.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská