Mám kyslo v ústach

22. okt 2023

Ahojte druhy den po sebe mam kyslo v ustach, zazila som to asi len raz ale to som brala antibiotika. Teraz neuzivam nic. Probiotika mam preventivne sem tam. Ale toto nepoznam.
Nie je to zaha skor len taka kyslost co ma riadne obtazuje. 🙈🥺
Mate s tym niekto skusenost? Pripadne rady?
Snazim sa pit fatru a troska to zneutralizovat. Ale nedari sa. Pri tom nejem inak, ziadne zmeny co by to mohli spustat 🥺

noami12
22. okt 2023

Môže to byť prekyslenie organizmu, môže to byť zo sladkosti a aj zo zlej životosprávy. Skus sa pozrieť na nejake čaje. Alebo zriediť s vodou sódu bikarbonu + citrón 🙂

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@noami12 prekyslenie organizmu je extrémne výnimočné, toto je obyčajná kyseli na a

zmrzlinka2021
22. okt 2023

Kúp si nolpazu a užívaj dva tyzdne

alisaela
22. okt 2023

@noami12 prekyslenie organizmu je hlavne totálna blbosť. Keby bolo pH tela mimo svoj rozsah, čo je 7,4 +- 0,04 tak je človek v alkaloze alebo acidóze a to je zivot ohrozujuci stav. Ale to by človek musela reálne o fungovaní ľudského tela niečo vedieť ...
Ad autor. Ak máš na mysli niečo ako, že sa ti vráti žalúdočné kyselina do úst? Fatra je fajn, niektorí odporúčajú lyžičku masla alebo zjesť cca 5 mandlí. Na rýchlu pomoc môže byť naozaj také tie veci so sodou, rennie alebo gastrotus. Môže byť, ze ta nejaká potravina podráždila. Skus jesť v pravidelných intervaloch menšie porcie. Par dní menej mastné a menej korenené jedlo. Ak bude pretrvávať, obraáťsa na svojho obvodného lekára.

noami12
22. okt 2023

@alisaela keď myslíte, viem o com píšem. Mala som to. Keby neviem tak sa nevyjadrujem 💁‍♀️
@zmrzlinka2021 píše ze nepali ju zaha.

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@noami12 nemusí palit

slovakboy
22. okt 2023

Kyslo v ústach je skôr z bakterii ktoré sa tam premnožili, alebo naopak chýbajú. S Fatrou aj sódou opatrne. Veľa zásaditej vody môže dokonca spôsobiť pálenie záhy a naopak taký jablčný ocot môže pomôcť pri pálení záhy. Ale krátkodobo ako úľava je Fatra aj trochu sódy dobrá vec. Teba ale trápia ústa. Ja som mal taký problém a zmizol mi až keď som si vymenil zubnú kefku. Urobil som si z toho záver že bola špinavá alebo sa na nej množili nejaké blbe baktérie. Afty nemáš? Nepoužívaš veľa ústnej vody?

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@noami12 Keby si mala naozaj prekysleny organizmus, uz tu asi nie si. Volakedy sa na akoze "prekyslenom organizme" robil biznis, rozni sarlatani, ale medicinsky je to naozaj tak ako pise @alisaela

noami12
22. okt 2023

@zmrzlinka2021 riadim sa tym, čo mi povedal lekar 💁‍♀️ čítala som obe verzie, aj takú čo tu píšete aj takú ktorú mi povedal lekar 🙂

iwesska
22. okt 2023

Mas raflux. Nic ta palit nemusi, mna tiez nepali a mam chronicky reflux, potvrdeny viacerymi vysetreniami. Skus uzivat zopar dni antacida a zistis,ci budes vidiet rozdiel. Okrem toho samozrejme ziadna kava,nic smazene,mastne, paradajkove, stiplave,sladke - maximalne setriaca dieta.

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. okt 2023

@noami12 dakujem

autor
22. okt 2023

@iwesska nemam, bola som na gastro

mamina7070
22. okt 2023

mala som ketoacidozu (kvoli diabetu) a to by si tu veru takto nepisala kedy si ju mala takze najskor mas len kyselinu kup si nieco volnopredajne je toho plno a zmenit zivotospravu to najma treba

iwesska
22. okt 2023

Robili ti gastroskopiu? Ci preco si bola na gastro,ked ti nic nie je?

noami12
22. okt 2023

@julia_a_romeo A ty choď psychologickú ambulanciu navštíviť. Lebo trápne je toto útočenie akurát tak.

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noami12
22. okt 2023

@julia_a_romeo Nikde predtým som nezaznamenala, že by si sa snažila mi niečo vysvetľovať, okrem toho že si mi prvý koment napísala aby som sa vrátila na ZŠ a nestrapnovala sa 🙂
Ale ako som napísala ešte vyššie pred tebou, nehádam sa s nikým. Mala som takýto problém a riešila ho, bolo mi to takto povedané, hneď po tom som si študovala o tom a ako som napísala vyššie čítala som 2 verzie, tu aká bola povedaná mne a tu ako tu písali mi vyššie 💁‍♀️ každopádne mne zabralo na to keď som si trochu sódy bikarbony zamiešala z vodou. Alebo aj vytlačený citrón ... a bolo po probléme 💁‍♀️ tal neviem ako by som sa mala ako strápňovať. Treba čítať a potom sa navážať

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
noami12
22. okt 2023

Aj tu sa potom teda strapňujú 💁‍♀️

iwesska
23. okt 2023

@noami12 Prekyslenie zaludka = ph zaludka a prekyslenie organizmu = ph krvi su 2 odlisne veci. A zamienaju si to aj lekari. Ano na tejto stranke,co si uviedla,je to zle. Neznamena,ze vsetko,co sa pise na nete,je spravne. Mozes mi verit. Mam roky reflux a nastudovanych milion clankov aj z odbornej literatury - knih, nie z googlu. Neexistuje totiz,aby si zmenou stravy upravila pH krvi. Upravit mozes jedine pH zaludka.

noami12
23. okt 2023

@iwesska ja sa s nikým nehadam sama píšeš že to zamieňajú si aj lekári tak bežný laik si to zameniť môže tiež, obzvlášť keď ma info od lekára a potom na googli si to a nájde 🙂 ja sa tu nehadam do krvi že to tak určite je, písala som že som čítala 2 rôzne názory ktoré sa diametrálne líšia 🙂 ja niesom lekar len obyčajný laik ktorý si myslel že názov ako uviedol lekar je správny aj keď teda neni... no... a už kľud 🙂