Mám niečo s mozgom?

sylwi
16. aug 2013

Caute mam 27 rokov vsetko sa to zacalo tym ze sa mi pretazil organizmus dve male deti stres nedostatok spanku. Raz som mala hyperventilaciu lebo som dostala stasny tlak do hrudnika zle sa mi dychalo a zlakla som sa ze je infarkt bolo to po Op.kolena Odvtedy sa snazim byt vnutorne zrovnana a nemat stres vela spat a nic neriesit. Ale casto krat uz to mam aj dva tyzdne pocas dna mam tlaky v hlave a zalahnute usi ako kazdy den tlak v usiach tieto tri dni tie usi presli.Ale mam tlak v hlave a potom take akoby ja neviem mravcenie po tvari mozem tvarou hybat ale je to take zvlastne mravcenie neviem ci trpnutie casto je to spojene vsetko dokopy. Nemam ziadne cierno pred ocami ked som velmi unavena mam pocit ze vidim hmlisto boli ma ja niekedy krcna chrbtica rano ale neviem ci by to mohlo viest az tak daleko za posledny mesiac som chudla 2kg. Citim sa vycerpane a ked mam skoro kazdy den ten tlak v hlave tak sa niekedy zlaknem zeby nieco s mozgom...Je pravda ze dnes som pocas noci bola dva krat hore lebo mali plakal. Mavam aj tlak n ahrudniku a stazene dychanie. Testy krvi spred dvoch tyzdnov boli v poriadku e EKG a krvne testy na strdce mi boli robene. Povedali ze som pretazena niekedy si ani nerobi stres ani nema strach a uz sa zobudim s tym tlakom a mravcenim ppo tvari je to taky zvlastny pocit vtedy som taka malatna a necitim sa ako ja. Niekedy sa mi to strieda bud sa mi tazko dycha a mam ten tlak alebo mam tlak v hlave. Mozem mat tak skor predporazkove stavy mozgu? Ake su priznaky? V zivote som nic take nemala a je to strasne neprijemne. dakujem

fiffinkaa
17. aug 2013

neurolog a ct hlavy...

simisi
17. aug 2013

@sylwi mam podobne stavy,bola som na Mri mozgu,buduci tyzden si idem po vysledky 😒

kiki68
17. aug 2013

No ist na neurologiu a doporucila by som CT alebo MRI a nech radsej potvrdia,ze sa nemas coho bat. Dnes uz aj mladi ludia maju rozne problemy. Pre porazku je typicka jedna vec a to,ze ten clovek nemoze hybat rovnako svalmi. Cize ked je podozrenie na porazku treba poziadat cloveka aby sa usmial,ak nieco s mimikou nie je v poriadku,tak mazat do nemocnice a tam to poriesia dalej,pokial to nespravi vacsi damage. Pozri,ked to bude banalita,tak si povies,ze Ti nic neni a budes dalej v pohode. drzim palce!

drajnovae
17. aug 2013

Tiež .som mala mravenčenie na tvári,mala som pocit,že mi trpnu pery,potom mi to prešlo aj na ruky.Tiež som si namýšľala,že je to určite nejaká ťažká choroba,trápila som sa s tým roky.Keď ma obvodná poslala k neurologičke,mala som taký panický strach,že som sa celá triasla.Mám Generálnu úzkostnú poruchu,beriem lieky a cítim sa skvele.Takže určite navštív lekára,sú na to,aby nám pomáhali...A nemaj obavy a hlavne si nenamýšľaj...Držím palčeky.Určite ešte napíš,ako si sa s tým popasovala.

tinushka13
17. aug 2013

Ahoj tie tlaky mám aj ja.. hlavne v ušiach a očiach. resp. mala som . A Dr. mi vyšetrovala štítnu žľazu. Mám to z toho. Tak možno skús aj toto ..

kolinia
17. aug 2013

Podla vsetkeho je to uzkostna ci pannicka porucha, treba ist conajskir k psychiatrovi, treba to rychlo podchytit, aby si sa z toho rychlo dostala, poznam to, mala som, liecila som sa a v podstate som ok, tiez som bola na kadejakych vysetreniach, samozrejme treba vylucit, no kym dostanes vsetky vysledky, moze ta od strachu slak trafit, takze behni conajskor k psychiatrovi a uvidis, ci budes vobec chciet cakat na vysledky! 😉

kiki68
18. aug 2013

ale nemusis sa jednat hned o panicku poruchu, ja mam tieto stavy ako trnutie tvare od nedostatku magnezia a draslika.Tiez som si myslela ze mam nabeh an porazku.

katherine82
20. nov 2013

@kiki68 ahoj ja mam tiez malo draslika a nevedia najst pricinu .....na ake vysetrenia ta posielali ?

kiki68
21. nov 2013

@katherine82 ahoj, no mne brali na hematologii krv na mineraly, to opakovali, nasledovalo neuro vysetrenie a mne zistovali aj ci ide spravne signal cez telo na zaklade vydavania el. impulzov do ruk roznou frekvenciou, to som bola napojena na nejake snimace, to bolo nastastie v poriadku.

matia28
17. júl 2014

@sylwi ja mam to iste :( vsetky vysledky mam v poriadku dali my magnezium ale nepomaha ties to mam zo stresu :(

mandragora22
23. sep 2014

@sylwi ahoj, mozem sa ta opytat, ako sa citis s odstupoma casu? ja som mala presne taketo stavy v juni tohto roka, robili mi aj MR mozgu, boli tam nejake mierne zmeny, ale vraj nic vazne, potom to nejak samovolne preslo a vracia sa mi to teraz v septembri, uz parkrat som mala bolesti v usiach, aj mi v nich piska (takmer neustale), boli ma hlava a mravenci mi aj hlava aj tvar, usne dopadlo OK, absolvujem uz od augusta rehabilitacie na krcnu chrbticu, ani to nezabera, snazim sa mysliet pozitivne a nevsimat si tieto moje problemy, ani to nepomaha... bolo par peknych dni a zase som tam, kde som bola v juni, cela som nejaka zmravencena a uz zacinam byt aj vystrasena... ako sa citis ty? ako si dopadla? nasli nieco? liecis sa nejak? daj prosim ta vediet, pripadne aj do IP, dakujem

rebakah
8. feb 2015

@tinushka13 Ahoj možem sa tá spýtať čím sa ti upravili tie stavy?liekmi ?operaciou? Zistili mi tiež SZ a mam hrozne stavy v hlave,očiach a ušiach boli ma chrbát a ešte veľa iných veci ale toto mi vadí najviac .dKujem

tinushka13
8. feb 2015

@rebakah ja som to pociťovala v očiach a ušiach. Keď som sa zapozerala na jedno miesto, tak mi akoby blikali oči. normálne som registrovala tep (tlak). každý úder srdca som "videla". to isté som mala v ušiach, to som počula taktiež srdce ☹ bolo to dosť nepríjemné, Ale sestra mi poradila nech neberiem lieky a počkám. že ak raz začnem brať nezbavím sa. tak som skúsila nebrať. ale ako vravím, mala som skôr hraničné výsledky. Ja nie som Dr. takže neviem kto si môže dovoliť vysadiť lieky pri akom TSH výsledku 😒 Len ja nie som zástanca liekov, pokiaľ fakt netrpím a neumieram 😀 Ako dlho to máš? Ja som brala skôr nejaké vitamíny ani neviem čo. Segra je vyštudová na výživu a robí v labáku tak ona mi poradí vždy. ale môžem sa jej opýtať na nejaké vitamíny.či čo treba jesť a čomu sa vyhýbať. viem že ja som sa vyhýnbala jódu-soľ. 5 mesiacov od prvého vyšetrenia som nič nebrala, a potom išla na kontrolu, všetko v norme.

stivli
15. júl 2016

Netreba o tom guglit...tlak na hrudi a uz hned na internet a tam prve priznaky infarktu...ci coho..
Zachvilu to prejde,za dva dni zas tlak na hrudniku a uz si clovek mysli ze ma naznak na infarkt ci co dotoho strach hned busenie srdca tazke dichanie..a uz je psychika v ....i.
NETREBA CITAT O CHOROBACH NICI TO ZDRAVIE♥

momimi
18. nov 2016

ahojte,ja mám 35 rokov,a pred týždnom som sa ráno zobudila a mala som tak zablokovanú šiju že som nevedela hýbať hlavou ani do jednej strany,o 3 dni som ráno nevedela pootvotiť usta až po niekolkých minutach,tak 1.- neurolog že vraj bellova obrna,o týžden 2. neurolog vylúčil diagnozu a teraz povedal že mám poškodenú medzistavcovú platničku,bolí ma šija,krk,vystreľuje až do hlavy a akoby zaľahnuté v ušiach,pocit tlaku a neviem presne popísať také ako trpnutie sánky ....ja už neviem čo mi je,ináč mám problém aj s c5 a c6 stavcom a šijou chodila som pred rokom aj na rehab. ☹

adebi
24. feb 2017

@suri023 Teraz mi zistili , že v sobotu som prekonala mozgovú porážku 5x3 4x2cm v pravo dole vzadu na temene a to som mala len bodavé bolesti a cca 4hod problémy s videním na ľavé oko na cca 2 min mi oslabli obe ruky, myslela som , že asi migréna s aurou a bola to porážka

dancul142
28. jún 2017

@sylwi ahoj prosim ta ako si natom teraz? Mam to iste po lavej strane za licom akoby az pri obocie to trpnutie. Mam 1 rocneho syna zacalo to vsetko ked skm bola presila stale uplakana pretazena z nosenia a zhorsuje sa mi to ked sa vadim s muzom tiez sa stt. Niekedy zobudim

kristina0307
24. aug 2017

@dancul142 Ahoj,citam si tento prispevok.pretozs mam podobne problemy ako sylwi,vlastne rovnake.bol som na neurologii,na krku mi nasiel bolestivy bod,trocvu mi sekol krkom,vpichol mi obstrek,ukazal mi c ik co mam cvicit a hlavne mam relaxovat,oddychovat,nestresovat atd.byt viac vpokoji.mam tazke obdobia ,strey,trapenie a vyzera to veru na tu tetaniu.ani som ndvedela ze nieco taks existuje.doporucil mi aj vysetrenie stitnej zlazy a mam aj cistu vnose,tak som si myslela ze je to ztoho,velmi divny pocit mam vtej hlave .a ty ako pokracujes?aka je luscba?dakujem za odpoved

ivuska6
24. aug 2017

Ten popis mi príde že máš tetaniu

kristina0307
24. aug 2017

@ivuska6 ahoj.aj mne to tak pripada,docitala som sa otych vitaminoch ze mozu pomoct,calcium,cecko,magnezium a B6,skusim.rozmyslam nad marotkou zprace a pobeham doktorov co este potrebujem a poradit sa u doktora.niekedy ani nechcem byt nervozna a som ☹

ivuska6
24. aug 2017

@kristina0307 ked citis ze si nervozna daj si magnezium laktikum tablety

dancul142
24. aug 2017

Tak baby ja to mam stale ale je pravda ze ked nemyslim na problemy ukludnim sa smejem sa som ok vobec nic necitim. Mam teraz tazke obdobie stale nerrvozna odchadzam od muza a tak podobne tak uvidim co potom ked sa dam do poriadku a odidem

diana20
24. aug 2017

Baby hlavne nestresujte. Tetania nie je ani choroba, nie je to nič vážne.. len treba brat vitamíny, hlavné je magnezium.. je to také, že môžu prísť stavy, že vám tróne hlava,ruky,nohy, môže vám všetko stuhnut alebo naopak sa úplne uvoľniť a tak, ale najdôležitejšie je, aby ste v hlave si opakovali, že vsekto je v poriadku. A to prejde.. ja mam tetaniu už dlho a povedali mi , že to nie je ani choroba.. keď na mňa príde ten stav, tak odpadnem ale hento rýchlo vždy za mnou a unavená som.do večera ale v pohode.. netreba stresovať lebo niektorí ľudia sú chorí z toho, že si myslia, že tetania je neviem čo, ale nie je to nič! Je to vo vašej hlave 😊 držím palce..

ivuska6
24. aug 2017

@diana20 tetania nieje ze uplne nic ako si napisala tetania je porusené alebo narusené nervy a treba vypat uplne a nejedovat sa nerozculovat je to zo stresu a stohto strasneho zivota ako my ludia zijeme v dnesnom svete uponahlanom

diana20
25. aug 2017

@ivuska6 áno mám ju už roky a viem teda aké to je.. len som tým chcela napísať, že to nie je nič vážne a že väčšinou ľudia, ktorí si to príliš pripúšťajú, že sú takto "chorí", to majú horšie. Lebo tetania má veľa príznakov a oni pri všetkom myslia na to, že toto je tetania, toto tiež Preboha a stresuju zbytočne.. mne neurologicka povedala, že to nie je ani choroba, že je to len stav... telu chýbajú vitamíny.. tetania nie je nič vážne..pokiaľ si to človek sám neurobí vážnym..

kristina0307
26. aug 2017

@dancul142 ahoj,dakujem za odpoved,mne to zacalo pred vyse tyzdnom a hlavne v praci mi brni hlava,teraz ako je vikend a je vecsi pokoj tak som docela vpohode,konecne mi po hlave nebehaju mravce.davam si mavnezium +B6 .hadam aj to uz pomaha,neviem.drzim ti palce a y si zvladla toto tazsie obdobie a nech je vsetko dobre

tiper24
26. aug 2017

naco sa zbytocne stresovat, od negativnych ludí co najdalej

kristina0307
26. aug 2017

@tiper24 Niekedy sa to neda,mozno boli hlava z ludi,zo stresu alebo namahy alebo niekedy aj zchoroby..ktohovie,hlavne si nic nenamyslat

katka1981
26. aug 2017

A bola si na CT, aby ti vysetrili cievy? Je mozne, ze sa ti pricvikuje nejaka cieva a mas nedokrveny mozog. Isla by som k neurologovi.

kristina0307
26. aug 2017

Bola som u neurologa,velmi ma bolel jeden bod na krku a mi to rozcvicil a sekol somnou a dal mi obstrek,ze mam cvicit a oddychovat viacej,ale ak ma to bude bolisvat casto,znovu tam pojdem