Mám nosiť okuliare stále či len príležitostne pri krátkozrakosti?

mima4
4. júl 2015

ahojte,
mam od očnej dioptrie minus 0,5 - kratkozrakost... a na nete som sa docitala, ze aj pri takychto nizkych dioptriach by sa mali okuliare nosit stale, cize aj ked clovek nepotrebuje, napr. sedi za PC.

chcem sa spytat, ci je to pravda, a ci aj vy nosite okuliare stale?

mandala77
22. jún 2016

@mima4 ja som preto prestala nosiť okuliare, lebo som ich stále dávala hore dole lebo mi zavadzali. Mne sa ale zlepšil zrak. Ale ja som cvičila cviky podľa Norbekova, ak sa cvičia správne, poznám ľudí, čo si vyliečili úplne zrak, len ja som jedno cvičenie vynechávala. Môj oco nosí celý život okuliare a posledné roky prestal a keď bol na očnom tak doktorka neverila, lebo jemu sa zrak zlepšil ako ich nenosí. Skús očné cvičenia.

mima4
autor
22. jún 2016

@siska53 ja som si najprv myslela ze je to z toho ze zena lcaci pri prirodzenom porode. Inak nosim skulky pri soferovani

mima4
autor
22. jún 2016

@mandala77 diky skusim pogooglit 🙂

siska53
22. jún 2016

@mima4 no vidis a mne sa prechodne zhorsil aj po cisarskom..mozno nahoda,nejak som po tom nepatrala,musim sa opytat kamosiek,co rodili cisarskym,ci to tiez tak pocitovali..

janickacrazy
23. jún 2016

@siska53 ja som niekde čítala, že sa može zrak zhoršiť prechodne aj v tehotenstve aj po porode, zaujímavé je, že ja mám silné dioptrie a mne sa v tehu ani po porode nezhoršil

terezka1947
23. jún 2016

@mima4 dpt sa ti mozu po tazko porode=pri tlaceni zhorsit,dokonca zeny s vyssimi dpt(naozaj vysokymi) su casto upozorovane pred porodom na toto,resp.aj vysoka dpt moze byt dovodom na cisarsky...uz sa stalo,ze zene sa pri silnom "tlaceni" poskodila sietnica...
kadeco sa stava
ale ty mas nizke dpt,verim ti,ze najma v sere vidis rozdiel...ale nosit nonstop ich nemusis=ale mozes...ja mam 0,5 a nosim iba na seferovanie,do kina,niekedy,ked som velmi unavena a bolia ma oci,hlava
nie je pravda,vobec,ze dpt sa zvysuju pravidelnym nosenim okuliarov...a je jasne,ze oci si "zvyknu"...ved ked si clovek nasadi okuliare,oci nepotrebuju zaostrovat,nemusia "dotiahnut" svojpomocne tu nizku dpt a konecne si odychnu cez pomocku=cez okuliare
ked si ich clovek da dole,nevidi horsie,vidi iba tak ako aj videl...bez nich
niekedy sa stava,ze prave ta nizka dpt robi najvacsiu sarapatu a su z toho bolesti hlavy,migreny...ak sa vykoriguje,pride ulava
moja kamoska dokonca nosila 0,25...a ked ich nemala,mala silne bolesti hlavy....

mnavik
14. júl 2016

ja mam tiež okuliare na dialku´vidim v nich super ale ked si ich necham aj na blizko rozboli ma zaludok

prax
12. máj 2018

Ahojte, mne namerali - 0,5 dioptrie pred 6 rokmi, ale odmietol som ich. Po šiestich rokoch mi skočili diptrie na - 1,5.

Takže trénovanie oka je hovadina! Naopak sestra podstivo nosila okuliare a začala na
- 0,5 a tiež sa jej zrak zhoršil na - 1,5.
VÝSLEDOK?
Zrak sa zhorší bez ohľadu na okuliare! Momentálne čakám na výrobu prvých okuliarí, ktoré plánujem nosiť stále aj na PC. Je to hovadina ich nenosiť, alebo nosiť poddioptrie. Oko je proste krivé, to je celé.

Naviše moderné okuliare obahujú filtre aj proti modrému svetlu z PC a UV filter.

simonettav
12. máj 2018

Ja som začínala tiež s touto dioptriou jedno oko druhé 0, s tým, že ich mám nosiť len keď ma bolí hlava.. samozrejme som si ich nedala za rok asi ani raz, lebo som ich neznášala (mala som cca 14), po roku ma očná z...., že sa mi zhoršil zrak, pretože som nenosila okuliare... potom sa to veľmi rapídne zhoršovalo, asi zapríčinené tým, že som rástla.. teraz mám 3, niečo v oboch očiach.. 🙂

stephania
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika82
12. nov 2019

neeeee dajte si ich do vitrinky a oprasujte znich prach ..... pane boze

takeskdievca
13. dec 2019

Ja by som sa chcela tiež na to opýtať, mam tiež krátkozrakost a neviem či nosiť okuliare na diaľku stále alebo nie. Každý vraví inak. Niekto povie áno a nie že nie, neviem či sa majú pri krátkozrakosti nosiť okuliare stále alebo nie.

nika82
13. dec 2019

@takeskdievca ja nosím stále

takeskdievca
14. dec 2019

@nika82 Aha

nika82
14. dec 2019

@takeskdievca online to záleží asi aj od dioptrii, ja mám mínus 17. Celkovo by som u oči nikdy neriskovala aj keby mam len mínus 1 poctivo nosím stále

takeskdievca
14. dec 2019

@nika82 ja mám -0,5 a -0,75 a neviem či mám nosiť alebo nie

lilke
14. dec 2019

@takeskdievca ja mám -1,5 a -2. Nosím iba pri soferovani, do kina, divadla. Už 20 rokov sa mi nezmenil zrak. Pokúšala som sa v nich čítať, no po zdvihnutí od knihy či PC som mala rozostreny zrak do diaľky.

nika82
14. dec 2019

@takeskdievca ja by som nosila, potom načo ste si ich dala robiť keď ich moc nechcete nosiť

takeskdievca
14. dec 2019

@nika82 asi tak, ďakujem za rady, ja ich budem teda nosiť stále

takeskdievca
14. dec 2019

@lilke aha