Mám oznámiť kaderníčke, že mám psoriázu vo vlasoch?

junova
20. apr 2014

Baby, viem, že je tu veľa tém o psoriaze ale nikde som nenašla čo má zaujíma. V rodine máme psoriazu, konkrétne moja mama aj sestra. Mňa to našťastie obišlo. Sestra je dva mesiace po pôrode a psorka sa jej veľmi zhoršila. Má ju len vo vlasoch ale vyzerá to otrasne. Červené ložiská s lupinami. Bola u kožnej, ale keďže koji berie slabé lieky. Má problém ísť ku kadernicke, treba jej podstrihnut a nafarbit vlasy. Farbu by som jej dala aj ja, ale strihanie asi nie. Má dopredu oznámiť kadernicke, že má psorku ale nie je nakazliva? Alebo má ísť a dúfať, že ju kadernicka ostriha? Vy ktoré máte psorku vo vlasoch ako to riesite?

sunshineka
20. apr 2014

No ak ju neoboznami,zazije trapas priamo u kadernicky.ta si hned vsimne a bude sa pytat.uz len z moralneho hladiska by som povedala.a je dobre farbit vlasy?neposkodi jej to viac pokozku?este jedna vec ma zaujima.ma vybrate mandle?znamej sa vyrazne zlepsila tato choroba.lekar tvrdi,ze najvacsie lozisko je v mandliach

janinah
20. apr 2014

a nezhorší sa jej to farbením?ja by som sa dopredu opýtala,byť tou kaderníčkou,tak sa bojím,že jej ublížim a vieš ako to dnes chodí,každý sa sťažuje.reklamuje.....

helmanka
20. apr 2014

určite treba oboznámiť dopredu, erudovaná kaderníčka vie o čo ide a čo sa týka farbenia asi už má skúsenosti aj sestra a niekedy môže urýchliť aj hojenie.

miroslava124
20. apr 2014

ja som kadernička, vobec to nemusi hovorit. každa kadernička si to predsa všimne a určite to nebude riešit, popripade sa uisti či je to psorka. toto je celkom bežna vec a naozaj jej to nemusi bit neprijemne. Farbiť vlasi si može, akurat sa jej to može trocha viac presušiť ale tiež to nieje nič strašné, treba si potom ešte premastiť pokožku vo vladoch balzamom a pod

junova
autor
20. apr 2014

@sunshineka mandle nemá vybraté a často býva chorá. Kozna jej vraj dovolila farbit vlasy.

csenibaba
20. apr 2014

@sunshineka ahoj,psorioráza nie je od mandla.Ja nemám mamdle od detstva a predsa mám psoriprázu!JE TO DETICNÉ
@junova ahoj,aj ja mám psoriorázu na hlave!Po p1 kadernicka ma poznat koznè choroby-ale ked je neskúsená lepsie ju na to upozornit!Po 2: vlai môze farbit(aj ja farbim)len ju bude stipat a svrbiet!Mne najviac pomôze ked si umyvam vlasy obycajnym zihlavovim samponon!Inac psorioráza po pôrode objavy aj na takych miestách kde este nebolo mne osobne teraz po synovy na rukách a dlaniach a je to nehorázne neprijemnè lebo kvóli práce denne milion krát musim ruky dezomfikovat!

junova
autor
20. apr 2014

@janinah sestra si farbi vlasy už roky ale po pôrode vplyvom hormónov sa jej to zhoršilo

junova
autor
20. apr 2014

@miroslava124 ďakujem za odpoveď priamo od odborníčky. Ona sa za to strašne hanbí.

junova
autor
20. apr 2014

@csenibaba Aj jej kozna povedala, že po pôrode sa to vplyvom hormónov zhoršilo. Je to strašná choroba. Ešte šťastie, že to má len vo vlasoch.

miroslava124
20. apr 2014

podla mna mat to vo vlasoch je lepšie ako na tele. da sa to pekne schovať, moj manžel ma zase na tele ale na vlasoch vobec, ale je mu to neprijemne hlavne v lete..ale myslim si že ludia to naokolo neriešia je to skor pocit len toho ktoreho sa to priamo tyka. my sme v karernictve 9 žien a nad psorkou sa vobec nepozastavujeme takže povec sestre aby sa tym netrapila

sunshineka
20. apr 2014

@csenibaba psoriazy sa nikdy nezbavi,ale odkedy ma vybrate mandle mozno uz aj 6 rokov je tomu,sa jej choroba zlepsila.chodila do Ba k velmi dobremu lekarovi.nue je od mandli,ale jej vysvetloval nieco o loziskach.nepamatam ako presne to bolo,tak radsej nenapisem nic,nech neuvadzam polopravdy.zaklad u tohto lekara bolo,ze hladal priciny ako zmiernit chorobu a nie len predpisovat recepty ako predosly lekari

csenibaba
20. apr 2014

@junova ano je to strasná choroba-chudák môj otec má po celom tele!Inac pred pár rokmi som mala horsiu kozn.chorobu volá sa lichen-a to sú krvavè pluzgiere na kozi vo vnútri ustách!Bolo to strasne bolestivè!

csenibaba
20. apr 2014

@sunshineka Skôr na to spôsobi psichika!,a slnko lieci psoriorázu!(moje skúsenosti)Ja osobne to liecim bez hormónov a liekov,pouzivam solnè mydla a ichtamolom,a pomóze aj vit.D!

junova
autor
20. apr 2014

@csenibaba to muselo byť strašne. A pomáha ti aj bio lampa alebo solarko?

maca283
20. apr 2014

@junova Ahoj a skusala tvoja sestra aj vyrobky od firmi just nahrin su co cisto prirodne produkty

junova
autor
20. apr 2014

@csenibaba a tie solne mydla kde kupujes?

junova
autor
20. apr 2014

@maca283skúsim jej povedať o týchto výrobkoch

junova
autor
20. apr 2014

@maca283 neviem, ona berie len čo jej kozna predpise

csenibaba
20. apr 2014

@junova Lichen je autoimun ochorenie bez priciny objavy a zrazu zmizne,nedá sa to liecit!Mydlo kupujem u nás (vola sa to mydlo ale je to vlastne sol mydlovej velkosti,a pouzova sa ako tel.mlieko)pouzivam PARAJDI SOLN3 MYDLO obsahuje bahno z praoceanu!

junova
autor
20. apr 2014

@csenibaba ďakujem. Ja som zase prekonala mononukleozu ako 30 ročná nikto netuší ako s kde som ju chytila. Doteraz mám na krku hrcu a vraj je to normálne. Ale aj môj otec trpí koznymi chorobami, niekoľkokrát mal ružu.

tatinka
21. apr 2014

@junova ahoj, som kadernicka a mam tiez zakaznicku co ma danu chorobu, normalne ju aj striham aj farbim, akurtat ze pri tejto zakaznicke pouzivam rukavice aj pocas strihania , nastroje si dezimfikuje kazda kadernicka ..... ale tiez nerobim z toho ziadnu vedu, je to choroba ktora je dedicna , ked danu zakaznicku u mna objednavala je dcera ta mi povedala ze jej mama ma takuto chorobu a spytala sa ma ci mi to nebude prekazat ,,,normlane som povedala ze nie a zakaznicka chodi ku mne uz roky bez problemov...
ja mam napriklad seboroicku dermatitidu cize exem v okoli usi a obocia, a ked som sla na kozmetiku som aj povedala kozmeticke ze to mam v oboci ale ze sa nemusi bat lebo to nie je prenosne dotykom ale dedicne, a ona mi hned vravela ze to pozna a ze nemusim sa preto citit neprijemne ...
tej kadernicke by som to povedala na rovinu a pokial je kadernicka normalna🙂 tak vedu z toho robit nebude a zakaznicke v pohode urobi vlasky...🙂

junova
autor
21. apr 2014

@tatinka ahoj, ja viem, že psorka vyzerá škaredo, tiež by mi nebolo príjemné dotýkať sa chorej kože bez rukavic. Ale to nie je nakazliva choroba, veľa ľudí o tom nevie. Kozna povedala sestre že na 90 percent je to psoriaza, ale že to môže byť aj seboroicka detmatitida. Proste jej nezobrala ster x hlavy, že aj tak sa to nedá liečiť. Podobajú sa tieto choroby na seba? A môže si farbit vlasy pri dermatitide?

tatinka
21. apr 2014

@junova mas pravdu ze vela ludi to nevie ale dobra kadernicka by to mala vediet kedze na skole sa ucia aj zaklady ohladne chorob ako psorka, exemiky a podobne veci....alebo teda aspom za mojich cias sa to ucilo 🙂
psorka je podla mna agresivnejsia , vlasy si farbit moze ale volila by som menej agresivne farby, cize take ktore maju nizsi obsah peroxidu ,urcite by som neodfrabovala pretoze tamide najsilnesji peroxid a to hodne stipe aj na zdravu kozu a nieto este na choru...
kozne prejavi su podobne pri seborke aj psorke , ja napriklad mam uz spominanu seboroicku dermatitidu a mavam cervenu kozu a svrbi to , na postihnutom mieste sa tvori koza ktora sa olupuje, mam na to masticky ktore mi ciastocne zaberu na urcitu dobu ale kedze je to choroba ktora sa neda vyliecit ....liek potlaci prejavy na urcitu dobu ale potom zas pride obdobe kedy sa znova prejavi,,,kozne chorby celkovo su veci ktore uz su povascsine na cely zivot....
ak sestra ci kto to ma nie je spokojna s dermatologickou treba hladat inu, ktora jej urobi potrebne vysetrenia lebo ved ako potom bude vediet ci sa ma liecit na psorku alebo seborku ? ako bude vediet ta dr ze ake potrebne masticky jej ma dat? treba ist k inej dermatologicke....

junova
autor
21. apr 2014

@tatinka No veď to je divne, že kozna jej dáva lieky na psoriazu. Ale povedala, že to môže byť aj detmatitida. Vraj načo robiť stery, keď ani jedna choroba sa nedá liečiť.

stanislavao
21. apr 2014

@junova farbu by som urcite nedava na taky zhorseny kozny stav a kadernicke to samozrejme treba radsej povedat. kazda kadernicka urcite vie, ze to nieje nakazlive, ale je slusne to dopredu povedat a opytat sa, ci to nieje problem pre nu takeho zakaznika strihat. a urcite naskor liecit a potom farbit.

tatinka
21. apr 2014

@junova liecit sa neda to je pravda, ale na kazdu chorobu "plati " iny liek 🙂 to sice nie som lekar ale tak aj obycajny rozum si to takto povie, aspom podla mna....
napriklad ja som chodila koznemu ktory mi stale daval ten isty krem, krem mi zaberal ale ked uz som ho mala dlho zaberat prestal a kozny mi odmietol davat ine tak som sla k inemu koznemu a ten mi dal uplne ine masticky a je to lepsie, dokonca ked som dobrala prvu tak sa ma aj pytal ci mi to zaberalo lebo ze moze aj ine skusit predpisat a ze uvidime na co bude moja koza lepsie reagovat, neodbil ma ako ten predosly ale fakt sa snazil najst vhodnu alternativu pre mna...