Strihanie hustých a nerovnomerne hrubých vlasov

chrumka84
29. jún 2017

Mám husté, nerovnomerne hrubé, nerovnomerne vlnité vlasy a problém nájsť kaderníka, ktorý vie obyčajne ostrihať.
Raz ma jeden strihal, dlho ma strihal, všelijako sa s tým hral a výsledok bol úžasnýýý, vlasy pekne zapadali seba. Vravel, že vlnité vlasy nikdy prestrihávať (ten môj typ) a nikdy preriediť, lebo preriedené poskočia a budú odstávať. Rovnaký účes ako dnes. Vlasy vyzerali dobre aj po odrastaní.
Dnes som sa dala podstrihnúť a vravím, že iba skrátiť, ale aby mi pekne zapadali vlasy do seba. Výsledok je toto, podľa mňa zle a povedzte mi vyučené kaderníčky, ako sa majú strihať vlasy, aby konce neboli takéto a čo mám kaderníčke povedať dopredu, keď to takto nechcem...
Strihanie trvalo strašne krátko, asi ako ja keď strihám svoju 5 ročnú (ok, preháňam). Zarovno odstrihla po 2 vrstvách (časť elektrickým strojčekom), popri tvári raz zišla s nožnicami, ani neskontrolovala, či je to rovnomerne spostupnené (nie je). A hotovo. Na moje naliehanie mi zubatými nožničkami preriedila končeky, ale podľa mňa to takto nemá vyzerať. Na foto mam predklonenú hlavu, aby to bolo viac vidno.

janicka2315
30. jún 2017

Niesom vyucena kadernicka ale to uz s dialky vidno ze je to blbe...ako keby ta presla s kosackou..

anieli_1
30. jún 2017

@chrumka84 a presne preto je dobré mať jedného kaderníka...Prečo si nešla k tomu čo ťa vtedy strihal? Lebo aj keď ti tu povedia dievčatá ako a povieš to niekomu aj tak ťa ostrihať po svojom...Takže hľadať niekoho kto to opraví a u neho už zostať....Veľa šťastia

deti95060810
30. jún 2017

tak ja pochválim. Vlasy máš krááásne. čo ja by som zato dala keby som ja také mala... ako niekto bojuje s postavou, tak ja bojujem s vlasmi a to pekne dlho, roky....
vlasy máš pekne husté, málo vlnité, takmer rovné čo by som navrhovala je chodiť stále k tomu kaderníkovi s ktorým si spokojná....

viera27
30. jún 2017

no nie je to veru nic moc. Ja by som tie konce veru prestrihala, nech su redsie a vtedy do seba zapadnu. Takto je to taka kefa naspodku :D. Ja mam tiez vlnite a velmi huste dlhe vlasy. Potom ich staci prejst kulmofenom (ak chcem rovne) a nikde nic neodstava.

terezka1947
30. jún 2017

baby,v dnesnej dobe najst dobru kadernicku je velky problem-lebo pomocou vselijakych pomocok,lakov,atd este z kadernictva vujde clovek ok,ale pri prvom umyti je zle..a postupne este horsie
ja som mala v zivote dve kadernicky,kt.strihali uzasne-mam huste a jemne kucerave vlasy
jedna je na dochodku,uz ma cez 70,ale strihala neksutocne a trufla si na kadeco aj moderne
druha mala vazne zdravotne problemy,tiez uz nestriha....odvtedy nemam stastie...nemam
a to som uz dala za strih aj cez 50eur,no ale nebol rozdiel medzi 12eurovym a tym za 50....a ci to bola dievcina odvedla,co sa strihat ucila a zena v prestiznom salone

takze...ja som uz v strese,ked mam ist ku kadernicke

lilyianka
30. jún 2017

@chrumka84 kadernicka urobila chybu,ze ti vsetky vlasy ostrihala na uplne rovnaku dlzku...tym padom tie vrchne ti skocili hore...kazdu vrstvu vlasov co striha musi nechat trosku dlhsiu ako tu spodnu...a na tvojom mieste by som si vlasy dala dopostupna ostrihat...

jajka66
30. jún 2017

@chrumka84 mám presne také isté vlasy ako ty a už asi 4 roky dorovna zostihané. kaderníčky vždy trvá takmer hodinu, keď ma strihá. Prestriháva mi končeky vždy nožnicami, aby vlasy vyzerali prirodzene a zapadali do seba, ako píšeš. A vôbec nie je pravda, že by si sa musela dať ostrihať do postupna.

Ale je pravda, že ja chodím vždy k jednej a tej istej kaderníčke a z minulosti som mala rovnakú skúsenosť ako ty. Myslím, že ti neostáva nič iné, len nájsť lepšiu kaderníčku, ktorá zvláda v pohode aj takéto účesy.

deti95060810
30. jún 2017

@terezka1947 no tak ja mám tiež taký typ vlasov ako ty....vrtia sa na všetky strany, sú kučeravé keď kaderníčka z nich zoberie 1 cm, podskočia, zvrtia sa a vyzerá to akoby odstrihla 5 cm...
niektoré kaderníčky mám pocit že nie sú ani vyučené, strihajú mizerne.... s takým výkonom čo predvádza predsa nemôže dostať výučný list...

sashabb
30. jún 2017

Podla mňa je to jedna veľká katastrofa! To bola asi nejaká amatérka, veď to vyzerá akoby si si to sama doma odstrihla typými nožnicami 😨

chrumka84
autor
30. jún 2017

Ďakujem žienky za komentáre. No keby tu ten kaderník bol, tak idem k nemu. Bol to majiteľ siete salónov a bola som pri ňom náhodou, inak je v Prahe a strihá už iba svoje staré zákazníčky.

Na foto mám vlasy vyžehlené, ale inak ich mam okolo tváre rovné a vzadu len zvrchu rovnejšie a naspodku také vlnité.

Presne ako píše @jajka66 by ma mala strihať. Čo by ma zaujímalo, prečo to nevie každá kaderníčka, čo sa učia na odbornej škole? Alebo je to lenivosť alebo čo...

jajka66
30. jún 2017

@chrumka84 ak chceš rovné vlasy po celej dĺžke, kúp si a aplikuj brazílsky keratín. Mne to veľmi pomohlo a už 6 rokov to pravidelne používam. Aj to strihanie je potom jednoduchšie.

Ja chodím v Žiline ku jednej kaderníčke, ktorá aj keď je možno najdrahšia v meste, ale vie čo robí. Nikdy som od nej neodišla nespokojná, ani čo sa týka farbenia ani strihania. Pritom je to mladá holka, len na nej vidieť, že ju práca baví, robí si v zahraničí školenia tak.. Stačí skutočne len natrafiť na dobrú osobu 🙂

katarinapekna
30. jún 2017

@jajka66 prosím ta daj info ohľadom kreatínu...dá sa to kupit? Myslela som,že to riesia iba v kadernictvach

katarinapekna
30. jún 2017

Keratinu

jajka66
30. jún 2017

@katarinapekna ja si kupujem keratin značky COCOCHOCO, da sa kúpiť aj na svk, ja som objednavala priamo od výrobcu cez Ebay

chrumka84
autor
30. jún 2017

@jajka66 a kolko ta to pls vyjde jedno vyhladenie? Neskodi to vlasom? A to fakt vydrzi tak dlho?

deti95060810
30. jún 2017

@jajka66 stačí na správnu osobu natrafiť....no len kým natrafíš, tak máš na hlave ďalšie 3-4 nepodarené účesy od odborníčok....

jajka66
30. jún 2017

@chrumka84 je to kúra, nemá to ako škodiť. vydrží cca 4 mesiace. co sa tyka sumy, tak záleží za koľko si kupis balenie. ja miniem cca 75ml na jedno použitie, keď som mala vlasy do pol chrbta, asi 100ml.

jajka66
30. jún 2017

@deti95060810 treba hľadať podľa referencií a fotiek. ja som našla moju na FB, páčila sa mi jej práca. chodím tam už aj s manželom 4 roky.

anjetta
5. apr 2021

.. ja mam rovnake vlasy a použivam efilačne nožnice - fakt na ne ndam dopustit... vlasy si preriedim na 1/6 povodnej hustoty 🙂