Mám pocit vynechania srdca

17. jan 2022

Ahojte viete mi poradiť čo to môže byt? Dnes sa mi za posledné dve hodiny asi 4x stalo ako keby mi na chvíľu zastavilo srdce a náhle sa potom rozbúšilo. Mala som pri tom tlak až v krku a oblial ma pot. Mala som pocit, že sa neviem nadýchnuť. Liečim sa na uzkost, môže to byt z toho ? Ďakujem veľmi sa bojím že zomriem 😞

heidy222
17. jan 2022

Moze to byt z uzkosti, alebo extrasystoly, ktore Su normalme

anne_mary2
17. jan 2022

ahoj. ano, uzkost…
ja mam tetaniu + panicku poruchu aj ked uz roky bezpriznakovo viac menej klop klop ale sem tam ( malo spanku, stres ), ma chyti busenie srdca, pocit ze nemozem dychat alebo potom ze mi “ preskakuje” srdce..
samozrejme mam obehane interne, kardio, 24 hod holter ( ore pokoj v dusi ),
takze som vedela ze neumieram no 🙂)…
ale teda ak si nic neabsolvovala , nejake ekg ci ine neni na skodu tak ci tak, v ramci preventivky napr.

autor
17. jan 2022

@anne_mary2 bola som na kardio, 3x echo, opakovane EKG, záťažový test a taktiež holter. Všetko bolo v poriadku

anne_mary2
17. jan 2022

tak ked je toto ok, najskor to bude ta psychika.. vela magnezia, a psychohygieny! 🙂

autor
17. jan 2022

@anne_mary2 len bolo to minulý rok. Teraz sa mi to stalo prvý krát 😔

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1stefi121
20. jan 2022

Ja som to mala včera som myslela že my je koniec v kuse hodinu doteraz mám hrču v hrdle mám za sebou kardio , ekg , ult, srdca holter 24 hodinový ...dnes my je na hovno pichá má pod prsníkom mám panickú poruchu a je pravda že včera som bola trošku v strese beriem aj AD a tyDen som už bola bez neurolu . No včera som ho Musela ale beriem aj vasocardin betablokator zajtra kontrola u obvodného lekára. Tak som zvedavá 22.2 mám kontrolu na kardio ...

autor
20. jan 2022

@1stefi121 ja som mala taktiež asi všetky možné vyšetrenia a všetko v poriadku len zvýšený tep.. ale som z toho na nervy

1stefi121
20. jan 2022

Dnes my je na odpadnutie

1stefi121
21. jan 2022

@anonymgirl ako bojujete s preskakovanie srdca Normlane sa bojím že sa my zastaví ..a bude konečná...v stredu som myslela že my je koniec...beriem vasocardine...

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
21. jan 2022

Na extrasystoly sa nezomiera,ani na zdrave srdce.

1stefi121
21. jan 2022

@anonymgirl
@iwesska keď je to veľmi nepríjemné dal my dr magnosolv alebo magnerot my nezabral alebo je to slábe...a sú extrasystoly toto ? Ja už som chorá s toho ...

iwesska
21. jan 2022

@1stefi121 Aj ja beriem Vasocardin. Extrasystoly su normalne,ma to kazdy a kazdy iny pocet. Ak ich nemas 20000 a viac denne,nikto to riesit nebude. Ja to mam niektore dni aj 60-70x za den. Netreba si to vsimat a stresovat z toho,lebo sa to znasobi.

1stefi121
21. jan 2022

@iwesska hej aj vasocardin mám aj magnosolv ...
@iwesska

1stefi121
21. jan 2022

@iwesska ale.ty máš preskakovanie srdca ako by preskočilo alebo búšenie že rýchlo bije ? Ja mám to preskovanie , že preskočí aj 5 krát v kuse za sebou a už sa zľaknem ....ako by sa nevedelo neštartoval ....

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
21. jan 2022

@1stefi121 presne to mám ja keď mám stres

martinka152
25. máj 2022

Ahoj mam to iste nikto nezistili nic len zvyseny tep a teraz k tomu uzkostnu poruchu z toho ľakam sa ked mam vyšši tep som z toho na nervy betablokator neberiem poķúsam za to predychat ale ja si myslim ze to bude psychika ten tep

irusa
25. máj 2022

@martinka152 tiež si myslím

marickaaaa
23. jún 2022

@iwesska bohužiaľ aj moja dcérka 3rocna ma extrasystoly. Zistili jej to minulý rok po covide. Uz je to rok a pol a stale ich ma. Stale mame holter je to na nervy. Uz neviem ako jej pomôcť