Búši mi srdce, nechutí mi jesť a som bez nálady. O aký problém ide?

Zodpovedané
18. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Minule sa mi stalo v obchode, že mi prišlo hrozne zle. Bilo mi srdce ako divé, oblial ma pot. Myslela som si, že je to infarkt. Prišla som domov vyklepaná a uplakaná.

Keď som sa ukľudnila, tak bolo dobre. Cítim tlak na ľavej strane, bolí ma už aj prsník a rebrá. Cítim v nich taký tlak.

Bola som na kontrole - krv a tlak boli v poriadku. Doktor povedal, že srdce bije pravidelne. Ja si však stále myslím, že dostanem infarkt. V noci sa budím s búšením srdca a potím sa. Nechodím medzi ľudí, vyhýbam sa im. Najradšej som len doma. Keď niekde idem, tak mi hrozne búši srdce. Som stále bez nálady a nechutí mi jesť.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa príznakov, ktoré udávate si myslím, že najskôr ide o úzkostnú poruchu.

Avšak predtým ako sa s určitosťou potvrdí tato diagnóza, by ste mali byť kompletne vyšetrený na internom, teda aby sa vyšetril kardiovaskulárny systém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková