Mám problémy s dýchaním

19. apr 2023

Mám momentálne už pár minút problémy s dýchaním. Deje sa to posledné týždne niekoľkokrát za deň úplne náhle.. proste z ničoho nič sa mi zle dýcha, mám ťažobu na hrudi a strašne taký nepríjemný neopísateľný pocit. Včera som dokonca mala strašné pichanie na hrudi, myslela som že mám infarkt. Najčastejšie sa mi to deje v MHD, obchode alebo proste keď je taký stiesnený priestor medzi ľuďmi, ale teraz aj včera som napr doma v kľude. Neviete čo na to pomáha a čo to môže byť? Mám problém so srdcom? Väčšinou to ale do hodiny samé prejde a som v pohode ale v tú chvílu keď sa mi to deje mám pocit že určite omdliem:( prosim pomozte mi niekto kto sa s tymto stretol

lvulik
19. apr 2023

Tetania? Úzkosť?

stellarstar
19. apr 2023

Mňa tiež napadla tetania, úzkost, panický atak

luckasvec
19. apr 2023

Panicky atak, tetania, psychika, veľa stresu treba sa do kľudu, mozno vyhľadať odbornu pomoc aby ta naučili s tým pracovať

autor
19. apr 2023

Viem si s tým pomôcť aj sama? Športom, oddychom a podobne? viete o nejakých dostupných liekoch prosím?

danielahamar
19. apr 2023

Magnézium a skludnit myseľ a telo

tanika
19. apr 2023

Astma ? Predsa uz su vo vzduch alergény ! Nie vseko musi byt psychika a tetania. U mňa skludnit myseľ a ze som preťažená a vystresovaná podla mojej obvodnej a .. nakoniec astma ako vyšitá pouzivam spreje a oveľa lepsie .

zabka79
19. apr 2023

Na zaciatok pravidelne magnezium a guajacuran pri ataku. potom dychove cvicenia nadych a vydych ratat do 7. Pokusit sa napr. V MHD citat knihu alebo sa na nieco zamerat aby ta to neprepadlo. A urcite aspon ekg by ti mohli natocit pre istotu. Da sa to zvladnut. Ja napriklad volam manzelovi a to ma ukludni. Ja panikarim a on je v pohode kladie otazky a to mi odvedie pozornost a za chvilu som ok.