Ťažké dýchanie v 31. týždni

3. mar 2024

Tehuľky aj vy mate taky problem s ťažkym dychanim? Som 31.tt a strašne ťažko sa mi dycha už asi 2 tyždne. Železo vysledky ok. Mam pocit, že mi dačo sedi na hrudi a neviem sa nadychnuť a lapam po dychu. Aj v noci sa zobudim veľakrat na to že sa dusim. Potom sa mi začne točiť hlava, som strašne unavená a celkovo sa už po tom zlom dychani strašne zle citim a hlavne aj psychicky lebo som už z toho zdeptana čo to je.

user12345
3. mar 2024

Mala

autor
3. mar 2024

@user12345 a z čoho to prosim bolo?

user12345
3. mar 2024

V tehotenstve začalo to v 32 tt trapila som sa stym az do 37tt nemohla som ani ležať spať úplne viem ako sa cítiš len treba prežiť nic nepomôže ale brala som mangezoium trosku pomahalo

autor
3. mar 2024

@user12345 ďakujem veľmi pekne, tiež si mala potom až takú uzkosť z toto? Akonahle sa mi začne ťažko dýchať, tak ma chytí panika, že z čoho to je, dýcham ešte plytšie a potom by som už len plakala a mám až závrate😔 Psychicky som pritom úplne ok, aj som bola ok, ale dojde to dychanie a strašne ma to rozladi.

user12345
3. mar 2024

Zo začiatku tiež ked som ešte nevedela z čoho to mám tiež ma chytala panika ze sa udusim ale potom som to povedala lekárovi on my to vysvetlil ze babo my tlači na pľúca tak preto

autor
3. mar 2024

@user12345 ďakujem veľmi pekne..presne takto to mam aj ja..tento týždeň mam poradňu tak snáď ma dr. upokojí… ja už v hlave najhoršie scenáre, či nemám embóliu alebo nejakú krvnú zrazeninu niekde a podobne. Snáď to bude tiež len bábätkom. Je to ale veľmi nepríjemné😔 potom ma chytia uzkostne stavy a vyčitam si to kvoli dieťatku.

ildiko36
3. mar 2024

daj si spraviť ešte raz odbery na železo aj v labaku sa dosť vela krat milia, mne cely cas vyšlo pozit toxoplazmoza dobre že na potrat ma neposielali z infekčnej, dala som spraviť vyšetrenie v De a vsetko bolo dobre, na sk az do porodu zle vyšledky z krvi🤦
aj keby si dala globifer forte aspon 1x denne s tym nič nepokazis, vyskušaj, ale trva par dni kym to zabere.Ja som už skoro sedela celu noc tak som sa dusila a lapala po vzduchu, globifer pomohlo

autor
3. mar 2024

@ildiko36 ďakujem, beriem globifer jednu preventívne už od 5.mesiaxa 🙂
Teraz robené opakované odbery už 3.krát a nič..

user12345
3. mar 2024

Určite to bude babetkom uz je dost veľké a tlačí ty na všetko tak sa nestresuj

autor
3. mar 2024

@user12345 ďakujem veľmi pekne! Je to možné. Dokonca sledujem, že sa to deje najmä večer po večeri vždy….keď sa možno preplní aj žalúdok, tak je to horšie…

lilli110
3. mar 2024

Ja to mam tiez cca od 29tt. Do toho tehotenska nadcha. Pomaha mi v noci vyssie vankua pod hlavu, tak v polosede byt na chvilu a ulavi sa. Presne babatko tlaci na pluca. Mala som to aj v predchadzajucom tehu a v jedno rano som aa zobudila, ze zrazu mozem normalne dychat 🙂 a este v ten den som sla rodit 🙂 to uz maly zostupil

maryetta
3. mar 2024

Mala som to teraz pri poslednom tehotenstve. Sprv celkovo leto a horucavy co sa mi zle dychalo. A ked prisla jesen a zima ze konecne už lepsie tak… uz babo bolo vacsie a tlacilo.
Som sa smiala ked som porodila ze-konecne sa lepsie dycha.

arexka
4. mar 2024

Ja som v 29+3tt a tiež sa mi ťažšie dycha aj ked ležím v posteli navyše som nachladla teraz a kašlem mam nadchu uplne stažene to mam ale citim ze aj to dieťa mi dosť utláča pľúca..mala som to aj pri prvej ale teraz sa mi to zda náročnejšie ked som aj nachladnuta ... cele zle😔aj kŕče v nohach mavam v noci berem magnezium aj zelezo som si už kupila neviem

autor
4. mar 2024

@lilli110
@maryetta
@arexka
Baby ďakujem za skúsenosti..som rada, že nie som sama…ja som dnes celu noc nič nespala, pri otvorenom okne som stala a snažila sa lapiť dych🙄 medzi tým mam pocit, že keď zaspim tak sa strhnem, že mi potom akokeby podskočí srdce tak divne alebo ako keby som sa dusila😔 ja som z toho totálne nešťastná a psychicky v riti, potom sa už vobec neviem nadýchnuť kvôli stresu.

maryetta
4. mar 2024

Ja som tiez casto spavala presne takto. A to este posledne dva mesiace do toho kovid. Kedy som to ozaj mala problem udychat ☹ vzdy na okne a hlavne jedina poloha bola na lavom boku. Alebo tiez v polosede.

autor
4. mar 2024

@maryetta fakt? Tak nie som sama..ja už hneď stresy a najhoršie scenáre, či to nemôžem mať nejaku embóliu alebo zrazeninu 🙈 no ja na ľavom boku mám pocit, že si tlačim na srdce a je mi to nepríjemné a navyše mi tŕpne pod ľavým rebrom/prsníkom asi z toho ako sa snažim nadychnuť🙄

maryetta
4. mar 2024

Snaď nie. Ja ked som aj dr povedala ze sa mi tazsie dycha tak vzdy ze je to v tehu “normalne”.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre