Mám trombózu?

20. dec 2022

Ahojte teraz som si všimla na holeni modrinu a hrču pod ňou… nepamätám si či by som sa niekde udrela ale možné to je. Boli to na dotyk a je to hrča vo veľkosti možno polovice vlasskeho orecha… ziaden opuch ani začervenanie… modrina nevyzera nijak extra nebezpecne… ale ta hrča ma znepokojuje, mám ísť na pohotovost?

pribinak
20. dec 2022

Krcova žila?

Veď odfot to, ak sa dá

autor
20. dec 2022

@pribinak nevidno to na fotke, iba cítiť na dotyk… nie je to krcova žila, to viem s určitosťou

panelacikova
20. dec 2022

mohla ti žila aj prasknúť. nič nepokazíš, ak zajtra zájdeš k lekárovi, nech to pozrie, prípadne urobí základné odbery na prípadný nábeh na trombózu. alebo daj fotku na MK do skupiny zdravotníci, možno má niekto skúsenosti

kubkovamama
20. dec 2022

Pri tromboze je končatina tepla až horúca,pokožka napätá,sčervenanie,hrce sa netvoria.Skor to bude megamodrina,nemusíš sa ani buchnúť,stačí dlhy tlak,mne sa stáva keď mám pri varení dlho oprete predkolenie o dvierka.Na pohotovosti ťa akurát vysmeju

mimi3008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi3008
20. dec 2022

Predpokladam, kedze spominas pohotovost, ze sa obavas trombozy, inak povedane aj HLBOKEJ zilovej trombozy, tzn.zrazeninu si pri nej istotne nenahmatas. Mala by si aj opuch koncatiny, citlivost az bolestivost. V pripade tromboflebitidy by si mala aj zapal, ktory by sa pruhovito tiahol pozdlz zily. S tym ale na pohotovost utekat netreba.

drake122
20. dec 2022

Neskutočné hlúposti sa tu niekedy objavujú... s modrinou na nohe na pohotovosť? To naozaj?🙄

kiki68
21. dec 2022

Tak s tym jedine do nemocky a viem ze musis mat minimum pohybu kym to nevylucia vysetrenim. Ja som dve hodiny musela sediet kym ma vzali na sono