Mám zvýšené hodnoty štítnej žľazy

4. dec 2022

Ahojte baby. Vypadávajú mi vo veľkom vlasy, tak som bola v máji na vyšetrení u doktorky a mala som zvýšené hodnoty štítnej žľazy (opakovane), tretíkrát som bola poslaná kvôli tomu na endokrinologiu a vždy ma odbila doktorka že to mám v poriadku (no nie som si istá jej vyšetrením, pretože poslednú dobu počúvam na ňu sťažnosti).. bolo by možné keby som svoju doktorku požiadala aby ma opäť poslala na endokrinologiu, s tým že by som si našla druhu endokrinologičku?
Riešim to teraz opäť preto, lebo zatiaľ som neprišla na iný problém, kde by mi bolo zistené prečo mi vypadávajú vlasy.
A este ak je tu niekto z TN kraja, tak či by mi vedel poradiť dobreho endokrinologa.
Ďakujem vopred za odpovede.

loginexistuje
4. dec 2022

sak odfot sem hodnoty z krvnych testov resp prejdi si ich s obvodnou a ak si mala covid tak to kludne moze byt z toho

autor
4. dec 2022

@loginexistuje
Odfotim, zajtra ich tu pridám. Nie nemala som covid a prvýkrát som tam bola poslaná už dávno, covid ešte neexistoval

marci77
4. dec 2022

ale je aj moznost, ze je problem so stitnou zlazou, aj ked krvne vysledky su v poriadku, obvodna to este aj pohmatom zistuje
teda u mna to tak bolo, zmenila som lekarku, krv bola v poriadku, ale pohmatom sa jej nieco neznalo, poslala ma na sono, a potom ma poslali na endokrinologiu

ale samozrejme padanie vlasov nemusi suvisiet iba so stitnou zlazou, kludne s covidom
skusila by som brat vacsie davky zinku a pripadne kludne poproste obvodnu, nech vam napise vymenny listok na endokrinologiu

autor
4. dec 2022

@marci77
Brala som aj vitamíny aj beriem, ale z krvi mi vtedy zistili že s vitamínmi problém nebude ..
Doktorka mi stale hovorila že štítna ..a plánujeme dieťa tak preto by som rada aj vedela či mám štítnu v poriadku, preto by som chcela skusit iného endokrinologa

marci77
4. dec 2022

ano, co sa tyka otehotnenia, tak dat si skontrolovat ci je stitna OK urcite stoji za to
moja kolegynka tak 7rokov skusali a nic, potom mala stastie na dobru endokrinologicku, co zistila, kde je problem

na endokrinologii zistuju hodnoty TSH a potom pripadne este sonom pozriet, za to nic nedate

gemerka17
4. dec 2022

kludne môžeš skúsiť aj druhého endokrinológa, povedz obvodnej nech ti vypíše výmenný lístok, môžeš sa objednať aj do Ľubochne

domca1408
5. dec 2022

napíš aké máš vážne tie hodnoty tsh....pokiaľ ti vychádzajú v norme...tak ani další endokrinolog ti nepovie nič iné. zoberú ti krv a ked máš dobré hodnoty tak štítna funguje a bude inde problém. to moja štítna mala naposledy hodnoty 47 čo má byť teda od 0,5 do 5 ....a tiež vlasy padajú ako besné plus potenie...ale tak ja mám aj patričné hodnoty no ☹

autor
9. dec 2022

Baby pozerala som to a mám to 7.90 ale ako čítam komentáre, tak to nemám asi až tak moc zvýšené či ? Tak potom neviem prečo má stále posielajú na endokrinologiu

adma11
9. dec 2022

ak chceš otehotnieť tak honota musi byt pod 2.5.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz