Máte aj vy takéto znamienka?

denamir
9. feb 2016

Ahoj na chrbte mám takéto znamienko okolo kraja svetle a v strede tmavé pred 4 mesiacmi som bola na vyšetrenie bolo OK teraz O mesiac idem zase tak som zvedava máte niekto také? Dajte foto ako vyzerá to vaše kde ho máte a aké veľké asi?

loginexistuje
13. feb 2016

@denamir to iste samozrejme nie ..moje su vacsie .... ale tiez dvojfarebne a vystupene nad pokozku tie su inak neskodnejsie ... mala som aj take ploche viacfarebne s roznym okrajom ... nejake este mam to najvacsie mi vybrali ale to bolo ako cca 2 eur minca

ale toto tu nikde nevedie ... znamienka staci ked chodis davat kontrolovat na kozne raz za rok ... alebo v pripade nejakej brutalnej zmeny .. ze krvaca a pod...

Ak mas pochybnosti chod na kozne a ak oni uznaju daju ti papier a vyberu ho bezplatne na chirurgii ked ta objednaju .. alebo do nejakeho centra za poplatok ..

davaju lokalne umrtvenie to mozes aj ked kojis je to ambulantne .. prides vyberu ides domov ... mne najviac vyberali na jeden krat 3 ks. ale to zavisi od lekara...

zukuvi
13. feb 2016

@denamir presne podobne s nepravidelnym okrajom a v strede tmavsie mi vybrali- 4naraz a ani jedno nebolo ok :-/ sice nezhubne ale vraveli mi ze taketo sa casom mozu zmenit na zhubne. teraz idem na dalsie 4 na chrbte. podotykam ze moja kozna mi vravela ze nech si ich este necham, staci vybrat jedno. chirurg ako zbadal ostatne tak namiesto rezania jedneho vyrezal 4 a som mu vdacna.

denamir
autor
13. feb 2016

@zukuvi ako ani jedno nebolo ok?

denamir
autor
13. feb 2016

@zukuvi ja mám len tri také chcela by som si dať všetky tri naraz von kde si bola rezať V Košiciach kde V akej nemocnici?

dana_l
13. feb 2016

@denamir teda presne farbu ti nepoviem lebo som to mala na chrbte a som isla k doktorke ze to mam podrazdene a nechcem aby sa mi to nejako zvrhlo na horsie a ta hned povedala ze to nie je kozmeticka vada a ze to odstrani. o par dni som isla do nemocnice a ona to vyrezala.
boliet to nebolelo, bolo to lokalne umrtvene. uz je to par rokov dozadu ale nemyslim si ze ma to nejako extra potom bolelo. len mi to asi skor vadilo lebo som tam mala podprsenku, kym sa mi to zahojilo. ale jazvu tam mam teda, myslela som si ze to bude taka malicka ciarocka ale ona to musela vyrezat do hlbky tak ta jazva je vacsia

zukuvi
13. feb 2016

@denamir vcera mi to doktorka vysvetlovala, ze boli zmiesane, a tie su nebezpecne. ze neboli NORMALNE. viac neviem. bola som najprv na chire na polikl.Sever a potom ma uz chirurg sam volal na dany termin- 1-dnova chir. na Furci.

denamir
autor
13. feb 2016

@zukuvi sfarbené sú nebezpečné? Nesom ani prvá ani posledná čo majú také. Jazva ako?

zukuvi
13. feb 2016

@denamir no nie sfarbene, ale tie co maju nerovnomerny okraj, a co su aspon 2farebne- tzn. ze stred je napr. tmavsi ako okraj... tak mi to vysvetlili

denamir
autor
13. feb 2016

@zukuvi tak pred 4 mesiacmi som bola na kožnom a mi povedala že je v poriadku ale idem ho dať vonku

denamir
autor
15. feb 2016

Aké veľké jazvy máte po znamienku? Keď ste boli u súkromníka mali ste aj niečo od Kožnéj až tak ste išli vyberat?

dana_l
15. feb 2016

@denamir asi 2 cm? no nevidim si to na chrbat ale viem ze to nebolo len take nic.

denamir
autor
15. feb 2016

@dana_l jak nebolo to len také nič?

denamir
autor
15. feb 2016

@dana_l bola si tesne pred zákrokom si to dať skontrolovať?

dana_l
15. feb 2016

@denamir ze to mi po tom neostala len taka neviditelna jazvicka. je to vidno na chrbate ze tam niekto nieco robil.
skontrolovat predtym? ja som isla k doktorke ze sa mi to drazdi podprsenkou a o tyzden som bola si to dat vybrat

zukuvi
15. feb 2016

@denamir co sa jazvy tyka, od koznej co mi vyberala 2 znamienka pred 5rokmi mam take nepekne okruhle jazvy na chrbte a teraz co som bola na chirurgii tak mam len take pasiky tenke, krajsie to je. chirurgicka sa s tym naozaj pohrala, a jedno mensie na ruke co mi vybrala ani nevidno po 2 mes. prave sa chystam na dalsie 4 na chrbte..

denamir
autor
15. feb 2016

@zukuvi ja idem tiež tri vybrať jedno na chrbte dve na krku neboli to keď si máš všetky tri vybrať a musím brat ohľad že mám doma pol ročné babo

denamir
autor
22. feb 2016

Tak baby som po dnes mi vybrali tri dve na krku a jedno na chrbte tie na krku nešli na histologiu len to chrbte. Aj vám keď vyberali tak neposielali všetky ba histólogiou?

zukuvi
22. feb 2016

@denamir aj ja idem zajtra vybrat ,4 na chrbte, a pokial viem vzdy sa vsetky posielaju na histologiu! ved musia vediet predsa co vybrali a preco ich vybrali... nechapem preco iba 1. ved tie co mi naposledy vybrali tiez sa im jedno zdalo ze asi nebude zle,a nakoniec bolo take blbe ako vsetky..takze...

denamir
autor
22. feb 2016

@zukuvi tak ja neviem prečo

eleonorcha
23. feb 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

@denamir ano mam a pravidelne chodim s nimi na kontroly ku koznej a bez problemov

nikolka666i
23. okt 2023

Prosím Vás je toto znamienko ,dobre ?
Je farbou až čierne len mi to nie dobre zaznamenalo na fotke
Ďakujem pekne za odpoveď.