Čo znamená Grav.h. 36 SGA?

beatrixx123
21. apr 2021

Žienky čo znamená Grav.h. 36 SGA foeti maly ste niektorá takú diagnózu viem že to znamená že bábätko je menšie ako by malo byt preto idem na vyšetrenie do nemocnice či sa báť ? 🧐

katkamatka7
21. apr 2021

@beatrixx123 Odpovedala si si 🙂 Je malé na svoj vek ( SGA small for gestational age) .Skontrolujú Ti placentu, prietoky, pokúsia sa zistiť, prečo je malé, prečo nepriberá a či to môžu ovplyvniť. V 36 tt je už vyvinuté, malo by ešte rásť. Ak ste v rukách lekárov, neobávaj sa, ver, že vedia, čo robia.

mata262626
22. apr 2021

@beatrixx123 áno ja som bola ten prípad, pred 8 rokmi. Doktorka ma poslala v 35tt do pôrodnice, že dieťa je malé. Ležala som týždeň, dali mi dve infuzky za ten týždeň. Potom už boli zle ozvy, tak mi vyvolali pôrod. Mala sa narodila s váhou 2400g zdravá, nebola ani v inkubátore. v brusku jej už nebolo dobre, neprijimala živiny, aspoň tak mi povedali. Domov som šla normálne na 4 deň s váhou dieťaťa 2200g. Myslí hlavne pozitívne

beatrixx123
autor
22. apr 2021

@mata262626 myslím pozitívne len som zvedava čo má čaká 🤔 hádam nič zle ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre