Máte diagnostikovaný Keratokonus očnej rohovky?

Mne to včera zistili pri očnom vyšetrení, úplne ma to zaskočilo. Ako ste to prežívali a aké liečenie ste podstúpili? Budem môcť ešte otehotnieť a viesť normálny život? Budem vdačná za akúkoľvek reakciu.
nivi
9. okt 2013
poznam jednu osobu ale je to muz. bolo mu odporucene centrum v Brne koli operacii ale zatial nebol. jedine ma specialne kontaktne sosovky inac to nelieci zatial.
myslim, ze kludne mozes otehotniet, akurat sa porad s ociarom, ci je prirodzeny porod ok alebo volit radsej sekciu
mmmzm
9. okt 2013
manžel má keratokous diagnostikovaný 3roky. Keď sa na to prišlo, má to už v štádiu, kedy sa to len udržiava kont.šošovkami-nejaké z Rakúska-niečo na spôsob, ako keď je protéza na nohe.Radikálne riešenie, ako je jeden typ operácie nedoporučuju, druhý typ operácie-len, ako krajné riešenie, ak by to už sa nedalo udržať tými šošovkami Každé tri mesiace výmena šošoviek-pomerne drahá záležitosť, keďže poisťovňa neprepláca.Keďže je to pomerne nové ochorenie-poznajú ho cca 15-20rokov, trocha nás to zaskočilo, aj prístup prvého lekára, ku ktorému chodil,ten bol iba za radikálne riešenie, ktoré bolo treba aj 2/3 tretín zaplatiť. Pre konzultáciu išiel k inému lekárovi, ten predošlý spôsob vôbec mu neodporúčal, doporučil tie špec.kont.šošovky a iný typ operácie, len ako krajné riešenie. Tak zatiaľ je na tých šošovkách. Zatial to ostal ostáť, hezhoršuje sa to, tak uvidíme. Pracuje ďalej, len s námahou opatrnejšie. Na poslednej kontrole nás lekár potešil, že podľa posledných poznatkov sa to zvykne v 40-ke zastaviť úplne,ale vyliečiť sa to nedá. To potvrdil aj jeden známy, ktorý je po 40-ke a to stojí už nezmenené. Inak jeden kamarát bol na tom radikálnom zásahu a po 3rokoch sa to vrátilo do pôvodného zlého stavu. Tak by som povedala, že nájsť lekára a pýtať sa veľa a konzultovať. Normálny život viesť určite budeš, nie je to také hrozné, ako ti to oznámia. Čo sa týka tehotenstva, to neviem, manžela sa to netýkalo, to ti povie lekár. Ale samozrejme, každého stav je iný, je dobré, že vieš čo ti je a môžeš sa podľa toho zariadiť.
Tak snáď som trocha pomohla, lebo nezvyknem tu inak odpisovať. Ak tak sa ešte pýtaj.
alana1
20. máj 2014
ahoj, dnes som bola na predoperacnom vysetreni, lebo som kratkozraka a chcela som si dat laserom odstranit dioptrie a zistili mi nabeh na keratokonus, ze vraj rohovka je na jednom mieste podivne tenka...zatial len sleduju o 4 m kontrola, a operaciu samozrejme nedoporucili 😞
lubeniatko
4. jún 2014
Máte niekto nejake skusenosti z ochorenim rohovky keratokonus ale u deti???Vie mi niekto poradiť kde sa nato špecializuju a kde by nas dokazali s týmto ochorenim liečiť ked dcera ma 3roky
anda2
24. sep 2017
mám keratokonus zistený 10 rokov, deti 10 a 4ročné, pravdaže tehotenstvo to zhoršilo, noším tvrdé kontaktné šošovky a bola som teraz na CXL zákroku pri Izákovi, nemáte niekto implantované vnútroočné šošovky artiflex metodou? Poprípade skúsenosti stým?

Začni písať odpoveď...

Odošli