icon

Ako deti zvládajú očné vyšetrenie a aplikáciu kvapiek?

Dnes o 14:15

Dobrý deň, ako zvládajú Vaše deti očné vyšetrenie pri kontrole. Zaujíma ma hlavne aplikácia kvapiek, či len my s tým máme problém. Moja má 7 rokov, dnes bola na vyšetrení a jej reakcia bola horšia ako minule. Ďakujem

anonym_a6b80e
Dnes o 14:19

ešte pár krát to bude zlé...
a potom postupne ako jej budú pribúdať rôčky bude lepšie a lepšie.

avatar
klarissa25
Dnes o 14:24

My chodime kazdy rok 2x na vysetrenie ocne, este ani raz nerozkvapkavala…. Da sa to aj bez toho

anonym_7208d3
Dnes o 14:36

moj je velmi uzkostne dieta a na kazdu navstevu lekara ho pripravujem 2 tyzdne aj viac, ak je to odborne vysetrenie hlavne ked ide prvy krat. Konkretne ocne sme boli v sukromnej klinike, pozerali sme doma videa tej kliniky, na youtube ako prebieha ocne vysetrenie a aj ako kvapkaju kvapky do ociek. Zvladol to bravurne. Tiez ma 7 rokov

anonym_05246c
Dnes o 14:38
@anonym_7208d3

moj je velmi uzkostne dieta a na kazdu navstevu lekara ho pripravujem 2 tyzdne aj viac, ak je to odborne vysetrenie hlavne ked ide prvy krat. Konkretne ocne sme boli v sukromnej klinike, pozerali sme doma videa tej kliniky, na youtube ako prebieha ocne vysetrenie a aj ako kvapkaju kvapky do ociek. Zvladol to bravurne. Tiez ma 7 rokov

😃😃jezisi kriste
@anonym_7208d3

avatar
terezka1947
Dnes o 15:19
@klarissa25

My chodime kazdy rok 2x na vysetrenie ocne, este ani raz nerozkvapkavala…. Da sa to aj bez toho

@klarissa25 dá sa, ale klobúk dole pred lekárom, či to robí, .....lebo takto je to presnejšie u detí.

avatar
klarissa25
Dnes o 15:20
@terezka1947

@klarissa25 dá sa, ale klobúk dole pred lekárom, či to robí, .....lebo takto je to presnejšie u detí.

@terezka1947 je na to pristroj ktory ale nemaju v kazdej ambulancii..

anonym_8f9f79
Dnes o 15:22

No ja mam 2 ročného a to ho na silu držíme a to chodíme pravidelne aj rozkvapkavaju
Neviem ci sa dá aj take staršie dieťa držať 😅

anonym_2dfd1a
Dnes o 15:26
@anonym_8f9f79

No ja mam 2 ročného a to ho na silu držíme a to chodíme pravidelne aj rozkvapkavaju
Neviem ci sa dá aj take staršie dieťa držať 😅

@anonym_8f9f79 hádam nechceš porovnávať dvoj a sedem ročné dieťa a jeho správanie na vyšetrení 😂

anonym_8f9f79
Dnes o 15:28
@anonym_2dfd1a

@anonym_8f9f79 hádam nechceš porovnávať dvoj a sedem ročné dieťa a jeho správanie na vyšetrení 😂

@anonym_2dfd1a nie správanie 😅ale to na ,,silu,,

autor
Dnes o 15:47
@klarissa25

@terezka1947 je na to pristroj ktory ale nemaju v kazdej ambulancii..

@klarissa25 to si nemyslím, že je tým...

autor
Dnes o 15:49
@anonym_a6b80e

ešte pár krát to bude zlé...
a potom postupne ako jej budú pribúdať rôčky bude lepšie a lepšie.

@anonym_a6b80e dúfam, ďakujem pekne 🙂

anonym_5c5f1e
Dnes o 16:20

moja ma okuliare 5 rokov, a je to stale rovnako zle, aj doma je s tym problem

avatar
chichua
Dnes o 16:32

Moja 9.rocna nezvláda žiadnych lekárov. Pri kvapkaní robí scény. A to je rozkvapkávajú 2-3x za sebou. Ževraj ju tie kvapky štípu. Sestričky to s ňou ale už tak to robia, že jej kvapkajú do zatvorených očiek a potom ona už len požmurká.

anonym_f69fc9
Dnes o 16:33

a predstav si ze by muselo pri zapale ci inom probleme brat 2x do dna kvapky... naucila by sa prezila by, tak ako prezije aj toto, len dieta treba pripravit na vysetrenie vopred, to ze je to neprijemne je jedna vec, ale dieta nevie do coho ide a preto robi sceny

autor
Dnes o 16:48
@anonym_f69fc9

a predstav si ze by muselo pri zapale ci inom probleme brat 2x do dna kvapky... naucila by sa prezila by, tak ako prezije aj toto, len dieta treba pripravit na vysetrenie vopred, to ze je to neprijemne je jedna vec, ale dieta nevie do coho ide a preto robi sceny

@anonym_f69fc9 vie o tom, nebolo to prvý krát čo sme boli na kontrole

anonym_75daa8
Dnes o 16:58
@anonym_autor

@anonym_f69fc9 vie o tom, nebolo to prvý krát čo sme boli na kontrole

@anonym_autor moja malá okuliare od troch rokov, a nikdy problém nebol, zvládla aj 100x horšie veci ako vyšetrenie u očného lekára

autor
Dnes o 17:14
@anonym_75daa8

@anonym_autor moja malá okuliare od troch rokov, a nikdy problém nebol, zvládla aj 100x horšie veci ako vyšetrenie u očného lekára

@anonym_75daa8 moja od 4. Máme s tým problém od začiatku

autor
Dnes o 17:27
@chichua

Moja 9.rocna nezvláda žiadnych lekárov. Pri kvapkaní robí scény. A to je rozkvapkávajú 2-3x za sebou. Ževraj ju tie kvapky štípu. Sestričky to s ňou ale už tak to robia, že jej kvapkajú do zatvorených očiek a potom ona už len požmurká.

@chichua ďakujem za tip. Moja je to isté.

avatar
terezka1947
Dnes o 18:14
@klarissa25

@terezka1947 je na to pristroj ktory ale nemaju v kazdej ambulancii..

@klarissa25 žiaden prístroj nenameria úplne presne....a druhá vec, to rozkvapkanie, najmä u detí je veľmi potrebné. U detí by som povedala, že skoro nevyhnutné. Čiže lekára,kt.to robí si treba vážiť😉že si to nezlahcuje.