Máte niekto skúsenosť s uzlom na štítnej žlaze?

jovana
23. okt 2009

ahojte, prajem pekny vecer,
chcem sa spytat, ci mate niektora skusenost s uzlom na stitnej zlaze. totiz ja ho mam, asi ho tam mam uz dlhsie ale viem o nom od augusta tohto roka. robili mi aj punkciu. nastastie vysedok bol negativny. lekarka mi nasadila euthyrox 0,25 zatial no a o tri mesiace mam ist na kontrolu. hovorila vsak, ze nama rada, ked zeny, ktore chcu otehotniet maju na stitnej zlaze nieco co tam nepatri.... teda ak sa to bude zvacsovat budem musiet ist na operaciu, aby mi uzol vybrali. Ide vsak o to, ze akoby ten uzol zacinam citit, akoby mi pri prehltani a pri toceni s hlavou vadil. neviem vsak, ci je to len psychika alebo fakt mi to moze vadit. je pravda, ze najprv som o tom ani nevedela, ze ho mam a ked sa ma lekarka spytala ci mi to neprekaza, tak presne od vtedy mi to zacalo pekazat 🙂 tak neviem..... v kazdom priade nie je to prijemne. mate s tym niekto skusenost? vdaka pa

denis19
23. okt 2009

no,moje maminka to má vyoperované a je ted OK, je pravda, že léčba po operaci trvala dlouho! ale asi ti nedoporučí otehotnet v tomto stavu, je to nebezpečné pri porodu!

annamaria76
5. mar 2010

ahoj jovana,
tiež mám podobné problémy, v júni 2009 mi doktorka diagnostikovala uzlovú strumu, vtedy punkcia bola v poriadku, ale bola mi doporučená operácia. zatiaľ som nebola operovaná, teraz sa mám rozhodnúť, ale sama neviem čo mám robiť. Ty si už po operácii? máš pravdu, je to nepríjemný pocit, ale psychika určite veľa robí.
Môj prípad je trošku iný, ja sa liečim na štítnu žľazu už 15 rokov, 2x som bola tehotná počas liečby (žiadne komplikácie som nemala počas tehotenstva, pri prvom som síce nebrala lieky, ale pri druhom ano). no dúfam, že máš tú najlepšiu doktorku, a spolu to doriešite. 🙂

anjelikdianka
5. sep 2014

@jovana
@annamaria76 Ahojte .a aku velku ste mali ten uzol?Aj mne zistili väčšenu šž a na pravej strane 5mm x 4mm uzol.Ako to riešili u Vás?Jasom pol rokpo porode a kojím.Dakujem.