Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

deinad
18. máj 2012

@lienka_1 @eliska28
ahoj kocky, napisem vam takto obom hromadne 🙂
Dnes sme boli na konzultacii, chodim do Heliosu v MT. Mame nasledovny postup - o tyzden, ak sa mi podari vybavit interne predoperacne vysetrenia podstupim hysteroskopiu - cize mi prezru celu maternicu a zoberu vzorku zo sliznice, aby zistili, ci stav sliznice zodpoveda danemu dnu cyklu, zistia v akom je stave maternica, ci tam nie su polypy prip. ine anomalie a ci mam priechodne vajcovody. Z tohoto sa zisti, ci mam bezny cyklus, prip. ci som pozadu alebo popredu, teda ci stav sliznice zodpoveda tomu dnu cyklu v den zakroku. Zoberu mi krv na hormonalny profil, protilatky na toxoplazmozu, protilatky proti spermiam, trofoblastu aj ovariam. s dalsou mrchou na 3. az 5 den cyklu mi budu robit vysetrenie vajiciek, v akom hormonalnom veku som, teda ci mi nehrozi predcasna menopauza. Takto budeme mat konecne vsetky dostupne informacie predtym, ako podstupim 3.ivf. Prednison mozem zacat uzivat az po tom zakroku a lekarka mi sama povedala, ze uz mali pripad, ked nevedeli preco sa nedari a po uzivani prednisonu sa im to podarilo. Ak sa protilatky nezistia, tak ho budem uzivat aj tak preventivne a vraj to staci aj 3 tyzdne pred transferom, prip. mozem uzivat odkedy zacnem stimulovat na IVF. Inak este navrhuje kratky protokol, co este neviem presne co je ale su tam vyssie davky hormonov a rychlejsi priebeh stimulacie. Som rada, ze sme sa opat dalej posunuli, som spokojnesia, svita nova nadej. My sa budeme pokusat az kym to nevyde alebo sa nevycerpaju nase uspory...toto chcem najviac na svete 🙂 tak verim, ze mne aj vam bude dopriate, dufam, ze som aj svojim malym prispevkom trochu pomohla 🙂

deinad
18. máj 2012

@ivka3901 Drzim moc palce, aby 4.ivf bolo uspesne 🙂

ivka3901
18. máj 2012

@deinad dakujem veľmi pekne moja,no čítala som tvoj príspevok a dosť ma to dá sa povedať nakoplo hlavne ten prednison,lebo já ho beriem už dosť dlho zhruba 3 mesiace pretože som mala stopnutú stiimuláciu čo sa týka tej hysteroskopii moja dr. v centre sa ma pýtala či som nebola na hysteroskopií já že nie len na laparoskopii a čudujem,že ma na ňu neposlala možné je ,že mi to spravia v centre?inak polyp som mala,ked mi robili laparoskopiu,ale asi to inde som mala som zmätená z toho teraz inak ostatné výsledky mám protilátky na toxoplazmozu,protilátky voči spermiám pozitívne preto beriem ten prednison a ten trofoblast a ovariám to nerobia v každom centre?aj tá predčasná menopauza ma zaujíma?počula som o nej,že ju majú už ženy aj po 30-tke?

lienka_1
20. máj 2012

@deinad Tak to je super, ze protilatky proti trofoblastu uz robia aj na Sk. Kratkeho protokolu sa vobec neboj. Rozdiel medzi kratkym a dlhym je iba v tom, ze pri dlhom Ti zastavia cinnost vajecnikov a az tak ich zacnu stimulovat a pri kratkom sa cinnost vajecnikov nezastavi, ale asi od 5. dna stimulky si este pichas cetrotide a ten zabrani predcasnemu uvolneniu vajicok. Ja som to mala uz 2x a prislo mi to casovo ovela menej narocne. Drzim palce. 😉

lienka_1
20. máj 2012

@ivka3901 To ti mozno uz aj robili. Je to vysetrenie pod skratkou AMH alebo aj anti-Muller hormon.

ivka3901
20. máj 2012

@lienka_1 myslíš čo teraz voči tomu trofoblastu?no neviem neni som si istá a kedže som už raz potratila tak mi spravili na tie protilátky a kvoli tomu beriem prednison,ale ten trofoblast no neviem neni som si istá,ale keby mi ho zistili tak by som asi tiež brala prednison?

lienka_1
21. máj 2012

@ivka3901 Nie, protilatky na trofoblast patria k imunologickym vysetreniam. Ten anti-Muller alebo AMH je hormon, ktory hovori o tom, za aky cas asi pojdes do prechodu, cize aku zasobu vajicok este mas. Si na konci svojej spravy spomenula, ze ta to vysetrenie zaujima, tak som rovno zareagovala 🙂 Pravdepodobne ho uz mas urobeny, kedze bojujete uz dlhy cas.

ivka3901
22. máj 2012

@lienka_1 ahá no niečo podobné mi robili naposledy,ked sme boli a dr. vravela,že kedže som staršia ako ked som prvý krát ku nim prišla tak mi zobrali krv a vysvetlila mi,že s koľkými vajíčkami počítajú čiže može byť menej ako minule a toho sa bojím kedže slabo reagujem na hormo.inekcie a zakaždým som mala len 4 vajká tak teraz budem rada,ked budú 2 😒 aspom aby boli dobrej kvality

deinad
22. máj 2012

@ivka3901 ahoj,veru s predcasnou menopauzou sa zeny stretavaju castejsie mojej znamej co ma 35 povedali ze ide do prechodu ze musi rychlo otehotniet..celkom sa bojim co mi zistia ale radsej vediet. Buduci tyzden mam tu hysteroskopiu v centre ako aj ostatne vysetrenia mi tam spravia tak som rada ze nemusim kvoli tomu do prahy,verim ze tento rok bude uz uspesny 🙂

deinad
22. máj 2012

@lienka_1 ahoj mozno aj pre mna bude ten kratsi protokol lepsi chcem vyskusat vsetko co este mame dostupne aby sa to uz tento rok podarilo 🙂

deinad
22. máj 2012

@ivka3901 presne je lepsie ked su vajka kvalitne nez ked ich je vela,vtedy hrozi ten ohss,ja som pri 1 stimulke mala 8 vajok z toho sa oplodnilo 5, pri druhej stimulke po roku boli 3 a vsetky sa oplodnili,mali znamku 1. Akurat skoda ze som to s nimi nedotiahla, tiez som mala MA 2 x minuly rok ..

ivka3901
22. máj 2012

@deinad počula som aj ja o tej predčassnej menopauze hovorila mi o nej kamoška a čo sa týka tej hysteroskopie rozmýšľam nadtým,že prečo ma dr,z centra neposlala na ňu možno by mi pomahla pred IVF bolo by tam dobré prostredie na uhniezdenie čo ty nato?

ivka3901
22. máj 2012

@deinad já som len zvedavá koľko budem mať teraz vajok 😉 nech sú aspom 2,ale dobrej kvality mám zas iné inekcie tak som zvedavá ako budem na ne reagovať 😒

deinad
23. máj 2012

@ivka3901 ja som absolvovala laparoskopiu este davno pred ivf...mavala som bolesti v podbrusku a nepravidelny menzes..takze ma na to poslal moj gynekolog a vtedy mi pozreli aj vajcovody a po laparke bolo vsetko OK, tu hysteroskopiu mi ale nikto neodporucil, takze som o tom nevedela a tiez ma mrzi, ze v centre mi to nepovedali, ze by bolo vhodne absolvovat aj toto, ale najprv si musime prejst proste trapenim a neuspesnymi pokusmi..ale s tym sa uz neda nic robit a musime ist dalej s hlavou hore 🙂. Budem Ti drzat palce, aby sa Ti to uz podarilo 😉

ivka3901
23. máj 2012

@deinad aj ja mám za sebou laparoskopiu,ale to už dávno a súhlasím s tebou,že asi si musíme všetky tie trápenia absolvovať a potom sa budú hladať príčiny prečo sa to neujalo ☹ dakujem veľmi pekne si zlatá

deinad
31. máj 2012

@ivka3901 ahoj, zajtra daj vediet, ako si dopadla. Ja mam za sebou hysteroskopiu, vysledky aj z krvi aj zo zakroku budu o dva tyzdne a potom dufam, tiez zacnem stimulovat 🙂, drz sa nech ti ide ako po masle 😉

lienka_1
10. jún 2012

@ivka3901
@deinad Ahojte zienky! Ako sa Vam dari? Uz niektora stimuluje? Myslim na Vas a drzim palce! 😉

ivka3901
10. jún 2012

@lienka_1 ahoj no já som už po stimulke aj odbere boli len 3 vajká a z toho mám jedného bojovníka no zázraky som nečakala je mi smutno,že je len jedno embryjko aspom keby boli dve ☹ a dneska mi volali a zajtra o desiatej mám vklad 🙂 tak možno sa stane zázrak a budeme aj my konečne rodičia 😀

lienka_1
10. jún 2012

Viem, ze tie pocty nepotesia, sama som bola velmi sklamana z mala vajicok, ALE!!!!!!!!......mozno toto embryjko je ten NAJVACSI BOJOVNIK NA SVETE. Ver mu! Drzim Vam na zajtra palce! 😉
Mam tu na konikovi kamosku, co mali iba jedno vajko, z neho jedno embryjko a uz su skoro rok stastni rodicia.
Tes sa, zajtra Ta caka predsa nadherny den. Ja som po transfere vzdy bola ten najstastnejsi clovek na svete. Takze tfu-tfuj-tfuj! 😉

ivka3901
13. jún 2012

@lienka_1 ahoj no dneska som 2 po ET náš bojovníček mal 6 buniek a dúfam,že sa nadalej vyvíja u mňa 😀

lienka_1
13. jún 2012

@ivka3901 Ivka, drzim Vam silno palce! 😉

deinad
17. jún 2012

@lienka_1 Ahoj, tak ja zatial nestimulujem, neviem este co za protokol nas caka, zatial idem vo stvrtok na konzultaciu ohladom dalsieho postupu. Biopsia zo sliznice v poriadku, protilatky v poriadku, akurat AMH velmi nizky :(, takze to nie je dobre...nestracame vsak nadej a bojujeme dalej 😉
@ivka3901 drzim silno paste nech je drobcekovi u Teba najlepsie na svete..

evickav
17. jún 2012

@deinad ahoj,,, náhodou som narazila na tvoj príspevok,,, aj ja mám veľmi nízke AMH 0,19,,, mne bolo doporučené stimulovať len clostilbegytom,,, pri nízkom počte vajíčok sa dáva stimulácia na kvalitu a nie na kvantitu - injekciami,,, ja som injekciami zle reagovala a aj keď sa nám nejaké vajká podarilo oplodniť, tak sa neuchytili a vždy sa prestali deliť aj v inkubátore,,, takže asi tá kvalita vajíčok nebola moc dobrá,,, tu na SK nám už šancu na vlastné bábo nedávali a odporučili nás do Brna do Repromedy,,, tam mi dali užívať prednison a aj anopyrin a stimulovala som tým clostilom,,, mala som 4 folíky = 4 vajká,,, čo bol zázrak s tak nízkym AMH,,, podarilo sa oplodniť 1 vajíčko a to tak dokonale, že som v 11 tt 😀 ,,, vyšlo nám to tam hneď na 1x,,,
tým ti chcem povedať, že zázraky sa dejú 🙂
viac o nízkom AMH sa môžeš dozvedieť v téme DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH,,, sú tam rôzne rady na zvýšenie kvality vajíčok,,, mne tie rady veľmi pomohli 🙂
moc držím palce 🙂 nechcela som sa vám sem miešať, ale nedalo mi to neprispieť 🙂

ivka3901
17. jún 2012

@evickav ahoj no teda toto je aj moj prípad mám nízke to AMH a tiež mávam málo vajok len max.4 vajká a teraz naposledy som mala len 3 a jedno sa oplodnilo a vkladali mi ho 6 bunkové aj my sme boli v čechách v REPROFITE a tiež nám doporučil clostibegyt a tiež užívam ten prednison a ten anopyrin je načo?jéj to jesuper že jedno vajko bolo kvalitné a koľkobunkové sa uchytilo?veľmi sa ma potešila,lebo aj mne vkladali len 1 vajko a 6 bunkové a bojím sa,že to je málo nato aby som zostala tehotná je lepšie vkladať dve tak predsa sa zázraky dejú 😀 som rada,že takýto príbeh je šťastným koncom s tým,že aj s jedným embryjkom sa dá otehotnieť 🙂

evickav
17. jún 2012

@ivka3901 mne vkladali 4 bunkového drobka 😀 za dva dni po oplodnení,,, v DHEA téme je ešte jedna kočka, čo mala len dve vajká, iba jedno sa oplodnilo a je v 16 tt 😀 a jedna dokonca otehu spontánne s AMH 0,38 🙂
ja mám pozitívne MTHFR - zlé vstrebávanie kyseliny listovej, tak pravdepodobne ten anopyrin je ako prevencia,,, a mám autoimunitné ochorenie sjogrenov syndróm na reumatoidnom podklade, takže ten prednison užívam kôli tomu,,, ale všetko len do konca 12 tt,,,
držím palčeky, nech si nájdeš // 🙂

ivka3901
17. jún 2012

@evickav jáj super teším,že to takto dopadlo no já beriem ten prednison na to,že vytváram protilátky voči spermiám to mi zistili pred 3 IVF,ale ten sa nepodaril tak teraz sme išli z nádejou do 4 pokusu IVF,ale prednison už beriem minimálne takých 5 mesiacov,lebo som mala stopnutú stimulku a neprestala som ho brať 🙂 tak možno teraz pomohol 🙂 dúfam no já papám tú kyselinu listovú už tiež ale 4 mesiace pre IVF a dakujem ti pekne a aj tebe držím palčeky nech to dopadne dobre do samého konca já som síce už na 2 pokus IVF bola tehotná,ale v 9 týždni som potratila tak to skúšame zase ak vyjde vyjde ked nie tak nie čo už

evickav
17. jún 2012

@ivka3901 ja som tiež do toho išla s tým, že asi potom darcovské,,, ale niečo mi hovorilo, že to mám ešte skúsiť s vlastným vajkom 🙂 tiež to bol náš 4 pokus IVF ICSI
a odpoveď na tvoju otázku, že kedy testovať? ja som na 13 deň po transfere,,, ale ja som to cítila, že sa to podarilo,,, aj maminke sa snívalo o rybách a večer pred testom mi to zvestovala 😀 takže žiadne prekvapko,,, a to som sa chystala, lebo sa nám to podarilo po veľmi dlhom čase, keď už nikto nedúfal,,, ale moja maminka je taká bosorienka, vždy sa jej sníva 😀 človek ju nemôže ničím prekvapiť
tfuj tfuj tfuj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂

ivka3901
17. jún 2012

@evickav jéééééééééééééj to je milé no aj my sme išli s tým do 4 pokusu,že toto je náš posledný a potom to necháme už tak máme toho dosť aj po psychickej aj fyzickej aj finančnej stránke dosť a to je pravda počula som to od veľa kolegýň v robote,že sa im snívalo o akváriových rybičkách a boli tehotné 😀 moja a ako si to cítila?mala si nejaké príznaky?či nie?v srdiečku si to cítila

evickav
17. jún 2012

@ivka3901 mne embryjko vkladali v stredu, zo štvrtka na piatok ma v noci zobudilo strašne silné pichnutie v maternici, až som sa posadila na posteli - to sa embryjko prichytilo na sliznicu,,, už som to tu na MK čítala, ale považovala som to za nemožné, aby to žena cítila,,, väčšina žien predsa ani nevie ktorý deň presne otehotneli,,, cez víkend som si našla na intímke mini fliačik ružovohnedej farby,,, od piatka mi bolo 6 dní na zvracanie - ako keby som mala nejaké šupky v krku, ale to som si myslela, že mám od štítnej žľazy,,, a na siedmi deň mi prestalo byť na zvracanie a zistila som, že mám citlivú pravú bradavku,,, a zase mi bolo divné, že len jednu,,, ale postupne ma začali pobolievať obe a aj prsia,,, a to som sa fakt nesledovala a ani testovať som nemala v pláne,,, ale v repromede mi nabalili test a že sa mám s výsledkom hlásiť za 14 dní na krv,,, celé dni som prespala,,,
ale ako som písala väčšina dievčat nemá žiadne príznaky, len im mešká ms,,,
hlavne sa nesleduj - aj keď je to občas ťažké - zbytočne sa budeš stresovať, že tá cíti to a tá zase ono,,, ja som si tie moje príznaky spájala hlavne s liekmi a počítala som dni, kedy začnem stimulovať ešte raz clostilom,,, lebo sme sa s mm dohodli, že by sme to pravdepodobne ešte raz skúsili,,, nuž a na to mi môj dr. ešte pred transferom povedal, že ja to určite potrebovať nebudem 🙂

ivka3901
17. jún 2012

@evickav hm tak to je zaujímavé,lebo aj mňa sem-tam po transfere pichlo vo vaječníku zaťiaľ som si nenašla žiaden fliačik ani na nohavičkách no no neviem či je dobrý znak a nemám zaťiaľ ani špinenie no len mám všelijaké chúťky sladké slané horké kyslé atd a asi 4 dni skoro celé prespala 🙂 inak aj já beriem tabletky na štítnu žľazu euthyrox 75,ale už dosť dlho 5 rokov a prsia mám tiež citlivé,ale to od toho utrogestanu no robila som si už ovu test a bol pozitívny bola tam tá druhá čiaročka normálne som neverila no neviem či to neni z toho pregnylu,ale odvtedy je už 12 dní tak neviem a čítala som,že aj baby si ho robili ten ovu test a vyšiel im pozitívny a boli tehu 🙂