Máte skúsenosť s liečbou Prednisonom?

fedra
2. júl 2007

Ahojte babenky,
mate niektora skusenost s liecbou Prednisonom ?
Pomohlo to niektorej z vas ?

lienka_1
17. jún 2012

@ivka3901 Pozitivny ovu test je skvela sprava, Ivi! 🙂 🙂 🙂 Lh je veeelmi podobny HCG! Ja by som mozno uz skusila aj TT urobit 😉 SIlno-silno-silno drzim palce!

lienka_1
17. jún 2012

@deinad Tak bojujte, ved odvaznym stastie praje! 😉 Kym ovulujes, stale je sanca. A AMH moze byt nizke ako chce. Drzim palce!

ivka3901
18. jún 2012

@lienka_1 no to ano,ale má to jeden malý háčik síce tá čiarka nebola taká zreteľná ako tá druhá,ale bola a to som si ho robila poobede a dneska ráno som si robila a už bola slabšia o niečo a urobila som si aj TT a nič ☹ tak neviem čo si mám o tom všetkom myslieť 😒

evickav
18. jún 2012

@ivka3901 ja nemám skúsenosti s ovu testami, že by som ich využila ako tehu test,,, mám tuším ešte 2 doma, ale nejak ma to nenapadlo to skúšať,,, mne pregnyl nepichali, ja som si už deň pred transferom začala dávať utrogestan,,, to už budeš testovať, či?

evickav
18. jún 2012

@ivka3901 už vidím,že si testla,,, to bol 12 deň? najdôležitejšia je krvička,,, to mi povedali v centre, že nech mám test akýkoľvek, tak iba krvička bude 100%

ivka3901
18. jún 2012

@evickav no práve som už testla dneska som 12 dní po pichnutí pregnylu a 7 deň po ET no bola tam veľmi slabá čiaročka až nevideľná ay kukala som nato jak puk 😀

ivka3901
18. jún 2012

@evickav ale nechcem sa moc radovať,lebo je ta čiarka veľmi slabá a nemusí to ešte znamenať tehu 😒

lienka_1
18. jún 2012

@ivka3901 Ale je to na dobrej ceste 😉 Takze predsa nieco na tt bolo 🙂 🙂 🙂 Od pregnylu je to uz poriadne davno, ten je fuc za par dni. A s ovu testami je to tak, ze maju tendenciu menit intenzitu, staci, ze si viac pila a uz je ciarocka slabsia. Ivka Myslim na Vas! 😉

lienka_1
18. jún 2012

@ivka3901 Daj fotku, pozrieme ciarocku 😉

ivka3901
18. jún 2012

@lienka_1 no ved práve som dneska 12 deň od pregnylu,ale baby mi píšu,že pregnyl býva v tele aj 10-14 dní,ale já si myslím,že už mám dávno fuč ako píšeš no keby já vedela ako sa sem dávajú fotky,ale ešte nie zajtra alebo pozajtra si spravím ten citlivejší testík a potom možno dám niečo 🙂

lienka_1
18. jún 2012

nie som si ista, ale kdesi som tusim citala, ze pregnyl metabolizuje do 48 hodin a z tela je prec za 6 dni.....ale nie som si ista. Tato ciarocka urcite nemohla byt od pregnylu....pockaj, pohladam ti album jednej kocky, co testovala kazdy dena tam pekne uvidis, ako mizne pregnyl 😉

ivka3901
18. jún 2012

@lienka_1 no pozrela som si tie grafy zaujímavé takútu podrobnú databázu nemám,ale mám ten test 25 jednotiek tak ho skúsim až 9 deň alebo 10 deň ráno 🙂

lienka_1
19. jún 2012

@ivka3901 Kup si Mama test, citlivost 10, su najlepsie, odskusane mnozstvom zien tu na Konovi ;)

ivka3901
19. jún 2012

@lienka_1 díky za tip už mi baby povedali,že si mám kúpiť tento test 🙂

lienka_1
19. jún 2012

@ivka3901 Sem tam citam temu Meranie BT a tam baby testuju jedna radost.....a najcastejsie odporucaju prave Mama test...a tusim aj Pepino celkom chvalili. Ako sa citis?

ivka3901
19. jún 2012

@lienka_1 no s meraním bazálnej teploty nemám skúsenosti,lebo nemám pravidelný menzes a nemám na to nervy skúsim sa opýtať zajtra v lekárni 🙂 no akurát ma strašne bolí hlava teraz a neviem čim si možem dať mig 400 😒

lienka_1
19. jún 2012

Ide o to, ze tam si baby radia ake testy su najlepsie a ten mamatest maju odskusany. Tu bolest hlavy radsej skus vydrzat.....studene obklady a vela vody pit. Ja by som uz asi neriskovala 😉

evickav
19. jún 2012

@ivka3901 ja trpím migrénami aj teraz počas tehu a na neurológii mi povedali, že môžem max. paralen 1000,,, v krajnom prípade, keď budem mať fakt neznesiteľné bolesti, tak aj ibalgin,,,
a ja si tiež myslím, že pregnyl už v tele nie je 🙂 mňa úplne na začiatku tiež bolela hlava 3 dni a vydržala som,,, veľa som pila a spala,,, ale ja som PN, takže prakticky som preleňošila celé dni, lebo som to mala prísne nakázané,,,

ivka3901
19. jún 2012

@evickav ahá inak já na 100 percent nemám potvrdené tehu uvidíme či zajtra bude čiaročka silnejšia kúpim si citlivejší testík 🙂 no já som už 13 deň po pichnutí pregnylu takže už pregnyl to asi nebude no pijem aj ja dosť a tiež som pn,ale vnútri dome sa nedá ležať je to neznesiteľné teplo 🙂

evickav
20. jún 2012

@ivka3901 my máme už od rána v obyvke 28 stupňov,,, dnes to vzdávam, napustila som bazén - máme taký malý, čo si doňho akurát ľahnem,,, dám si k nemu slnečník a do večera budem vegetiť asi na dvorku 😎
odfoť testík, kukneme, sme zvedavé 🙂

ivka3901
20. jún 2012

@evickav no aj my strašné vo vnútri v baráku sa nedá vydržať aj já si asi napustím bazénik a omočím aspom nohy do neho,ale teraz idem navariť mužovi lečo 🙂 nemože ísť hladný do roboty a zajtra nebudeme skoro celý deň doma tak nechcem moc vyvárať 🙂

evickav
20. jún 2012

@ivka3901 ja chcem dnes urobiť špenátovo syrové lasagne,,, mm príde až okolo 17, tak to sa aj pokupkám do vtedy 🙂

ivka3901
2. júl 2012

ahojte baby chcem sa spýtať pomohol aj niekomu ten PREDNISON já už beriem dlho a aj tak sa nakoniec IVF nepodarilo ☹ síce skoro chýbalo málo 😔

deinad
9. júl 2012

@ivka3901 Ahoj moja, tak to je mi luto, ze nevyslo, kolko si mala vajok? Mas nejake zamrazene embryjka? A co sa vlastne stalo? Ja beriem tiez prednison, ale len 2,5 mg davku denne a dnes 8 den picham hormoniky..koncom tyzdna ma caka OPU a vyzera to na dve vajka a o 2T bude ET..a ci mi prednison pomohol Ti poviem o mesiac 🙂, drz sa, hlavu hore..

ivka3901
9. júl 2012

@deinad dakujem veľmi pekne si milá 🙂 vajok som mala len 3 a nakoniec sa oplodnilo len 1 z nich takže som mala jedného 6 bunkového bojovníka a zamrazené som nemala ani raz a toto bolo moje 4 IVF ☹ mne nasadila dochtorka v centre až vtedy prednison ked som na 2 IVF potratila ☹ a tomu prednisonu už vobec neverím,ale tebe to može pomocť 🙂 aj ty sa drž 😀 my sme už svoj boj prehrali a vzdali sme to ☹

deinad
10. júl 2012

@ivka3901 nevesaj hlavu moja, nie je to koniec sveta, dajte si pauzu, nazbierajte sily, zacni uzivat pripravky ako DHEA, D3, maca...citala som v inom fore, ze to pomaha pri dlhodobom uzivani na kvalitu vajicok a co vies, mozno potom sa pustite dalej, ved si este mlada...a ked uz to podstupovat nechcete, nerozmyslas nad adopciou, alebo darcovskymi vajickami? neboj sa, preboli to a zase prides na nieco, co vas posunie dalej. Ja mam sice vajicka kvalitne, aj embryjka, ale ubudaju a teraz budu len dve, ktore dufam sa oplodnia obe.. mam problem ich v sebe udrzat a neviem, cim to je, ale urcite ziadne negativa nepripustam, vzdy je moznost, sanca na stastie, uvidis 😉

ivka3901
10. júl 2012

@deinad tú pauzu si dávame trošku na dlhšie a možno prehovorím mojho drahého ešte na IVF do toho BRNA,ale to je fakt do budúcnosti najmenej 2 rokov no čo sa týka tej mladosti ročky pribúdajú tento rok budem mať už 32 a tých mojích vajok neni zas až tak veľa ☹ a práveže rokmi ubúdajú ☹ no nad adopciou sme rozmýšľali,ale zatiaľ nechceme možno za pár ročkov a darcovské vajíčka moj muž nechce,ale ved nikdy nehovor nikdy možno ho na tento krok nahovorím 😀 ved práve všetko musí prebolieť a všetko potrebuje čas 🙂 a tá šanca na šťastie no uvidíme možno si sadne aj na nás 🙂

deinad
11. júl 2012

@ivka3901 urcite tomu tak bude, ver tomu 🙂...Inak ja som zacala spinit a mam taku svetlu krv, nie je to cudne uprostred stimulacie pred OPU? Doktor mi povedal, ze spinenie je OK, no ale ja neviem neviem, vyzera to ako by som dostala po tyzdni opat mrchu, je to mozne vobec...trosku sa obavam, ze co sa zajtra dozviem na kontrole, ci sa to tymto nepokazilo..inak Brno zvazujeme aj my, ak by toto nevyslo...ale dufam, ze nebudeme potrebovat 🙂

ivka3901
11. júl 2012

@deinad no ved uvidíme 🙂 inak aj ja som začala dneska špiniť a to som tiež asi týždeň po menzese tak som trošku mimo asi mám dosť rozhádzaný cyklus no som zvedavá či sa rozkrácam ☹ inak no hádam to BRNO potrebovať nebudeme teda aspom ty 🙂

deinad
12. júl 2012

@ivka3901 dakujem dufam aj ja, vecer picham pregnyl a sobotu idem definitivne na oPU.doktorka mi pozerala na krcok a povedala, ze netusi, odkial sa to krvacanie berie, ze tam nic nevidi...je to cudne. tak mi nasadila aj estrimax, a to aj na zvysenie sliznice, tak som sama zvedava ako to este vsetko bude 🙂. No v Brne robia soft IVF co je lacnejsia forma IVF-ka aj pre pary, ktore maju za sebou neuspesne klasicke IVF-ka, ucel je ziskat 1 max 2 vajicka, takze je super ze je taka moznost, skus si o tom precitat..