Máte skúsenosť s operáciou sleeve gastrectomie?

erikasadek
1. nov 2010

ahojte ja s velkou pravdepodobnostou pojdem na tuto operaciu a zaujimalo by ma ci sa najde niekto kto sa tiez zamysla sa nad touto operacoiu, alebo uz ju mate za sebou..
alebo mate niekoho vo svojom okoli kto ju uz podstupil...

akokolvek to je budem rada ak sa ozvete a date svoju ospbnu skusenost svoje pocity...... proste vsetko okolo.. 🙂

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek ako pokracujes v planovani operacie?

erikasadek
autor
13. dec 2010

@strapco13 ,ahoj no pokracujem dobre mam vsetky pred operacne vysetrenia za sebou vsetko ok..len mam zistene apnee spanku vadak tomu takze uz som 2 den na masinke celu noc.. aspon uz viem preco som cele roky unavena.. 😉
29 decembra idem ku chirurgovy s vysledkami a zvysok teda datum je na nom.. tak dufam ze do konca februara budem to uz mat za sebou.. a neskor budem vaic pisat a davat foto.. 😉

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek ked mas sleep-apnoe....mas potiaze s dychanim cez nos aj cez den?

erikasadek
autor
13. dec 2010

@strapco13 nie nemam. ved to je to len som stale unavena uz roky.; rokuce....
a predoperacne je nutene urobit polysomnograficke vysetrenia tam ukazalo ze za hodinu mam 47 apnee 😠
takze teraz budem mat tu masinku vhana mi vzduch celu noc zatial som spokojna 2 rano zobedena ako rybicka.. a podla masinky mam uz len 7 apnee za noc. 😉

ORl ciste vysetrenei tym to nie....

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek super sa to zlepsilo...ako ja len..aby neboli problemy..ak sa da nieco zlepsit 😉

erikasadek
autor
13. dec 2010

@strapco13 nie dufam ze nie.. 😉 😉

som rada ze zahada je vyriesena;. 😉

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek ako bola by ina sranda..keby si zacala teraz chudnut....unavene telo nespaluje dobre energiu, a skor si ju odklada, lebo citi, ze ju bude potrebovat
drzim palce, nech to dopadne tak, aby si bola spokojna 😉

erikasadek
autor
13. dec 2010

@strapco13 no neviem ja som bola chuda a bola unavena, fakt s hmotnostou to nema nic spolocne a podrz sa vyzera to ze aj moj syn to ma budeme robit aj jemu vysetrenia; ☹

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek u deti je niekedy sleep apnoe spojene s velkymi krcnymi aj nosnymi mandlami..cize tiez nech ma aj ORL
u chudych je unava z ineho
ja netvrdim, ze po zleseni dychania schudne kazdy..ale jedno je iste..kyslik je potrebny na spalovanie tukov..cize ak ho je nedostatok ☹

erikasadek
autor
13. dec 2010

@strapco13 no ale ani v tom by nemal byt u mna problem mala som robeny krvny test plyn s krvy moje nervy ale to boli ked top beru.. 😢 😀
a vysledky v pohode;. 😉

neviem u mna to bude skor geneticke fakt.. 😉
co sa tyka pata tak ano nenecham teraz nic na nahode uz sme objednani v piatok na ORL a sobotu sa na neho pozrie doktor spanku ja ti ani neviem ako ho slovensky mam nazvat. h

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek to neviem ani ja 😅 ..ale viem koho myslis...ale mam pocit, ze u nas to robia neurologovia
vies..pokial dychas cez den Ok..tak tie vysledky su cez den OK...len v noci, miesto travenia, si telo uklada zasoby
ale ako sa vravi..v medicine nic neplati na 100%..preto teoria, je vzdy len teoria a nemusi platit u kazdeho

erikasadek
autor
13. dec 2010

@strapco13 tu na plucnom.. 😉 za 10 minut vysledok.... 😉
no na nocne je ten polysomnograf... teda na nose bola tiez hadicka sonda takze vsetko bolo spracovane.

boze keby si ma videla ako som vyzerala ked som prisla domov.. 😀 soferovala som a ludia si mysleli mysliet ze som asi utiekla s nemocnice tazko chora.. 😀 😀 plno elektrod okolo hlavy hrud nohy , sietka na hlave no doma sa deti zlakli.. 😀 😀 😀

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek tie deti museli byt zlaknute..ja viem ako to vyzera 😀 😀 😀

erikasadek
autor
13. dec 2010

@strapco13 no hend som musela povedat ze nebojte sa mamu nic neboli 😀

ale nechci vidiet tie ksichty co na man pozerali ako za volantom auta sedi takto stvora ako ja;. 😀 😀 no to musel byt pohlad pre bohov. 😀 😀
hadicka v nose..; a sietka na hlave a plno elektrod vyzerala som ako frankeinstain 😀 😀 😀 😀 😀 😀

strapco13
13. dec 2010

@erikasadek 😀 😀 😀

erikasadek
autor
13. feb 2011

takze ja sa len ozvem 🙂
datum operacie uz je na svete 10 marca v den mojich narodenin... 🙂 🙂 🙂 😀
takze mi drzte palce
@strapco13

erikasadek
autor
2. jún 2011

@lauritania ahoj takze pisem ti tu , aspon nebudem pisat dvakrat

erikasadek
autor
2. jún 2011

takze od operacie preslo uz skoro 2 mesiace teda 10 juna budu to 3 mesiace presne vaha ukazuje - 26 kil zatial
som spokojna pretoze nikdy by som takto nemohla zhodit kg ak by nebolo operacie , kedze moje telo zilo dlhe roky na dietatch tak lahko kg nepusta..... takze vdaka operaci drzim dietu ale neda s aporovnat dieta pred operaciuo a teraz......
ziadna depka a bolesti hlavy od hladu kedze signal hladu uz neexistuje takze parada jem 3 krat denne max a to asi tak zatial napriklad 3 kolecka paradajky a uhorky + polovica sunky a som plna!!!! denne neprekrocim 500 kcal...... telo na zaciatku si tazko zvykalo teraz uz je to lepsie unava zmizla a telo sa cisti.....
pokozka mi chvalabohu vobec neopadla mastim sa kazdy den kremom na spevnenie pokozky a vidiet to... cm poriadne ubudli , chvlabohu vsade po celom tele a praviodelne.... vlasy mi nepadaju tak ci tak idem na odber krvy za par tyzdnov na istotu ze mi nechybaju mineraly a vitaminy.. v pripade ze nieco mi chyba dostanem vsetko injekcne......
pytala si sa na cenu som v fr a tu je to ako na beziacom pase operacia, nestalo ma to nic vsetko mi preplkatila poistovna......
pytaj sa cokolvek; ta zaujima;.

lauritania
2. jún 2011

ďakujem za infošky. a ešte : ako si sa citila po operacii? ako skoro si mohla fungovať normalne ? mala si aj bolesti nejaké silnejšie ? za 3 mesiace vynikajúce výsledky. fakt to stálo zato !!!!

erikasadek
autor
3. jún 2011

@lauritania kezde som bola operovana najlepsim profesorom teda operatorom v celom fr tak som mala stastie profesor ...marmus urobil super pracu, poviem ti to rovno , hned v sale po operaci som ziadala aby mi dali prec lieky na bolest kedze som ziadne nemala.....
jedine najhorsie su prve 5 dni mas vsade sondy a hadice s tela, nemozes jest ani pit, a gastro sonda ja asi najhorisa so vsetkych .... potom uz je to fakt len lepsie a lepsie..... jest som zacala po 6 dnoch po vybrati gastro sondy netreba snivat, po 3 glgoch , bujonu som bola plna ako vsetci ostatni okolo mna.. ale bola to lahodka, musis sa naucit znova jest pomaly a vsetko prezuvat.....
osobne po 9 dnoch som bola doma a fungovala som normalne, len si musis dat pozor prvy mesiac ziadne dvihanie tazkych veci.. u mna deti , praca sport vsetko zakazane... potom uz mozes vsetko pomaly? prvy mesiac ide rychlo vaha dolu , s nemocky som prisla o 8 kg lahsia....

ako hovoris nelutujem a a stalo to zato , to iste opakuje aj moj muz znova zacinam sa formovat ako predtym, teda pred svadbou som mala 55 kgg a tak snivam znoav ich mat spat... a ty ako , ???? kedy chces ist , oc vsetko uz mas za sebou??

lauritania
3. jún 2011

ja som na tom takisto ako si bola aj ty. pred tehotenstvom 55kg , v tehotenstve pribrala 35kg , a potom začal kolotoč s priberaním , a teraz je váha raz taká aká bola. diety , delene stravy , liposukcia , hodiny mučenia vo fitkach , a taký kolotoč 10 rokov. nepomohlo nič. pred 2rokmi som schudla 20kg , no už su opäť späť. čo som schudla pribrala som ešte viac. po zdravotnej stranke sa cítim ok , cvičievam , mám akurat problémy s kolenami , a hormony nie su v poriadku. teraz ma čaka vyšetrenie štítnej žlazy a potom by som sa začala u doktora zaujímať o túto operáciu , pretože už neverím že niekedy schudnem. neviem kde je u mňa problém , lebo človek by si myslel že si kolko toho zožeriem .... a pritom sa najem normálne , len nemám časovy harmonogram a nemám a ani nikdy nebudem mať pevnú vôlu na nejaký pravidelný životný štýl . chcela by som isť začiatkom roka 2012. ale stále o tom uvažujem.mám strach či všetko dobre dopadne , či nebudú zdravotné problémy. tu to nie sú časté operácie. takže ešte je to všetko v stave uvažovania. ale neverím , že bez toho niekedy schudnem ......bud sa nato dám a vrátim si svoju postavu späť alebo sa naučím žiť s tučnotou. mudre rečí niektorých ľudí /treba sa inak stravovať , cvičiť a kilá idú dole / ma už nebaví počúvať. kým nie sú v našej koži tak to nepochopia. 10ročný bezvýsledny boj mám za sebou a už sa ani neunúvam počúvať reči typu zdravý životný štýl ...... . tu to poisťovňa neprepláca. stojí to okolo 5500eu./zatial čo mam ja infošky/ a moja mama ma odhovára - nechce o tom ani počuť. mali sme jedného známeho čo do roka zomrel , ale to bol po bandáži /krúžok na žaludku/ vraj zomrel na nasledky neprijatia toho predmetu a nejaké problémy okolo toho ....

erikasadek
autor
8. jún 2011

@lauritania i prepac, som malo na nete mam pokazeny pc a tak moje navstevy na nete su velmi zriedkave teraz , na buduci mesiac kupujem novy pc a tak znova budem ficat.....
co sa tyka operacie osobne aj ja by som sa bala dat operovat na slovensku.. takze ta chapem ze mas strach.... viem ze j eto strasny boj, psychicky a ko aj fyzicky.. ludia posudzuju a odsudzuju bez toho aby vedeli o com hovoria.. tu uz davno opakuju ze obezni ludia a hlavne ti ktori opakuju diety... zvadzaju tazky boj.. a nejedia mozno ani polovicu s toho co normalni ludia i ked vsetci su presvedceni ze sa prejedaju pravda je uplne inde.!!!

erikasadek
autor
22. júl 2011

ahojte hlasim sa po dlhej dobe!!! nikto nic nevadi..
ja hlasim - 33 kil za 4 mesiace citim sa super.. jem vsetko okrem kausty tu uz asi nikdy jest nebudem moct nevadi.. krvne testy ma dokonale, s mineralov a zivin v krvy taktiez uplne vsetko v normale takze vysledok ze clovek moze zit na malych mnozstvach a nemat nedostatok zivin ak sa stravuje zdravo!!!!
@lauritania mas nieco nove ohladne teba??

lauritania
23. júl 2011

ahoj , nove ešte nič.... začnem v septembri , najprv vyšetrenie štitnej a potom rovno ohladm resekcie.

erikasadek
autor
24. júl 2011

to je dobry zaciatok ... tak drzim palce

erikasadek
autor
9. aug 2011

tak sa hlasim vaha ukazuje - 36 kil som rada este 20 kg a budem ako za mlada 55kg!!!!!!

mima75
9. aug 2011

@erikasadek dobrý deň
len náhodou som sem narazila na túto...ako sa vám podarilo tak schudnúť...ak teda môžete prezradiť...
dakujem mima75

erikasadek
autor
9. aug 2011

mima ved to je v nazve 🙂 n touto operaciou....
AKO RUKÁV
Sleeve, čiže rukávová resekcia žalúdka, je náročnejší zákrok ako bandáž. Trvá približne dve hodiny a v nemocnici pobudnete týždeň. Vykonáva sa laparoskopicky v celkovej anestézii. Jej princípom je odstránenie až osemdesiatich percent objemu žalúdka v pozdĺžnom smere od pažeráka k črevu. Žalúdok vytvorí trubicu alebo rukáv. Resekciou sa odstráni časť žalúdka, ktorá svojou stavbou umožňuje rozťahovanie, i tá časť, v ktorej sa produkuje peptid ghrelín, hormón hladu. Jeho objem sa zmenší na osemdesiat až stoštyridsať mililitrov z pôvodných dvestopäťdesiatich. Hmotnostné úbytky pri rukávovej resekcii sú podobné ako pri bandáži. V porovnaní s bandážou je to však nevratná operácia. Hrozia aj väčšie komplikácie pri samom zákroku i po ňom, ako sú krvácanie, prederavenie, zápal či nutnosť reoperácie.

mima75
9. aug 2011

@erikasadek aha dakujem...uff prepáč prirýchlo som čítala diskusiu...a hlavne reakcie.....ale dakujem za vysvetlenie 🙂

lauritania
28. aug 2011

ahojky.gratulujem k zhodeným kilám , doslova z teba padajú. super. ja idem teraz na konzultaciu v BB s primárom Markom , je to najlepší primár na Slovensku , ohľadom bariatrických operácii. Tak som zvedavá k čomu dospejeme. Operovať by som chcela začiatkom decembra. Nejdem sa nikde dostať na nete k nežiaducim učinkom po resekcii. Vieš o niečom? Aké to može mať riziká v buducnosti , tým že ten žaludok je o 80% menší ako normalne???Pri bandáži su nežiaduce riziká aj občasné komplikácie , no pri resekcii som nič nenašla. prajem veľa uspechov!