Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte skúsenosti s diastázou?

livia32102
8. jún 2021

Pekný večer zenicky... Máte prosím vás niektorá skúsenost s diastazou? :(

elisse247
8. jún 2021

@livia32102 dobrý večer, aké skúsenosti myslíte? Ja mám diastázu dosť teda veľkú a sa s ňou trápim teda. 😟

jaga18
9. jún 2021

Mne sa spravila teraz, počas tehotenstva, je to veľmi nepríjemné a dúfam, že hneď po pôrode sa mi to podarí nájsť niekoho, kto mi pomôže dat to "dokopy". Akurát neviem, či sa obrátiť na rehabilitačné centrá v okolí, či hľadať sukromne nejakého fyzioterapeuta...

basska_b
9. jún 2021
ofzuza
9. jún 2021

Mam a mam o tom aj dost nastudovane. Co ta zaujima?

livia32102
autor
9. jún 2021

@elisse247 no myslím tým to,či ju niektorá máte a ak áno či sa vám podarilo niečo s ňou robiť lebo ja ju mám ...a poväčšine každý vraví že len operácia ...že cvičenia tomu nepomôžu ...tak preto sa pýtam :(

livia32102
autor
9. jún 2021

@jaga18 no to presne by som chcela vedieť aj ja ...mne sa urobila dosť veľká ja vyzerám jak tehotná a chcela by som s tým niečo robiť keby sa dalo ...

livia32102
autor
9. jún 2021

@ofzuza a robíte s ňou niečo? Dá sa jej aspoň trocha zbaviť poprípade spevniť cvičením?

pictbridge
9. jún 2021

@livia32102 ja som už 5 tokov po opoercii . Zájdite na chirurgiu oni to vyšetria mňa akútne poslali na operáciu volila som plastickú chirurgiu .

ofzuza
9. jún 2021

@livia32102 da sa, samozrejme.

zafir
9. jún 2021

@livia32102 odporúčam najst na internete rehabwomen

elisse247
9. jún 2021

@livia32102 no ja mám na to cviky zostavené nosím aj korzet a dúfam že sa mi takto podarí ju eliminovať lebo na operáciu ísť nechcem.

pictbridge
9. jún 2021

@elisse247 záleží v akom štádiu to mate. Nie stále sa da a osobne by som si to dala vyšetriť lebo si to môžete ešte viac pokaziť cvičením. Mne bolo povedané ze mam 16x4 cm dieru a mala som potrebné svaly zašivali ma sieťkou a robili plastiku. Je to nebezpečné ako pruh môže sa pri cvičení cviknuť črevo. Posielam foto pred operáciou tesne po a po zahojení.

livia32102
autor
9. jún 2021

@pictbridge ach bože to po operácii vyzerá strašne ...ja som teraz tesne po operácii pruhu a vraveli mi že mám aj diastazu a že by mi ju mohli zoperovat ale záleží od toho či chcem mať deti ...tak som vravela že ešte ani ..tak mi vravel že diastazu necháme tak a spravili mi len pruh :(

livia32102
autor
9. jún 2021

@elisse247 a aký máte korzet ak sa smiem spýtať? Lebo ja od narodenia nosím všelijaké sťahovacie pásy ...a chcela by som nejaký lepší ...

kubkovamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka21
9. jún 2021

Baby a nemáte niektorá link na cviky na diastazu od mokranovej? Ja mam tiež diastazu na 3 prsty po 2 pôrode.

1silviaaaa
9. jún 2021

@ivka21 ahoj , mne velmi pomohol program na tejto stranke https://mamacore.cz/?gclid=Cj0KCQjwzYGGBhCTARIs.... Mala som velku diastazu po dvojickach, na operacih som nechcela ist. Uz 1 rok podstivo cvicim a je to super. Diastaza sa zmensila.
Je tak 7 dni zadarmo na skusku a potom 10 tyzdnovy program stoji okolo 100€. Stoji to za to.

elisse247
9. jún 2021

@pictbridge ja už som bola i doktora a cviky mám presne na to od fyzioterapeuta ale musím sa priznať že necvičím poctivo tak často ako by som mala.
@livia32102 ja mám od queenbee

elisse247
9. jún 2021

@ivka21 mokráňová to má všetko na IG teda mala to tam keď som to pozerala čas dozadu

ivka21
9. jún 2021

@1silviaaaa ďakujem vyskúšam

pavlinaant
10. jún 2021

@livia32102 ja som mala po porode diastazu 2cm, do pol roka ju mam 0,5cm. Cvicim SMsystem a dychacie cviky. Treba sa obratit na fyzioterapeuta, operacia nieje nutna 🙂

katzed
10. jún 2021

@1silviaaaa, @livia32102 - tiež cvičím mamacore.cz, cvičím cca 9 týždňov a brucho sa stiahlo, samozrejme budem pokračovať, na operáciu ísť nechcem - nemám na to čas 😉

katrin21
10. jún 2021

@livia32102 kontaktuj Moniku Srenkelovu, na FB Rehab woman diastasis recti . Je vyborna a da sa to veru cvicenim vo velkej miere poriesit.

katrin21
10. jún 2021

Tu je

synodontys
10. jún 2021

@livia32102 Ahoj, mam s tym tiez skusenosti a to som pred porodmi bola aktivna sportovkyna cize svaly na bruchu krasne kocky, po prvom porode 2 cm diastaza trochu sa to stiahlo ale po druhom porode 4 cm diastaza a kocky na bruchu nikde, zacala som dychovymi cvikmi a postupne som pridavala drepy s dorazom na dychanie do brucha a staticke cviky na brucho s dychanim do brucha, dnes su to 2 roky po porode a mam uz iba 1 cm diastazu a stale sa na tom snazim pracovat, urcite treba zajt za fyzioterapeutom a ten da prve cviky potom uz aj na internete sa da vela najst , drzim palce🤞🙂

katrin21
10. jún 2021

@synodontys 1cm uz nie je diastaza,aj 2cm je OK..az nad sirku 2prsty je to problem😉

mattkapd
10. jún 2021

Pripnem sa

synodontys
11. jún 2021

@katrin21 jasne 1 cm diastaza ani 2cm nie je ,,problem ,, ja som pisala tiez ze to boli 4 cm ten proces som opisovala a ten vyvoj, plus myslim ze aj ten zvysny 1 cm moze byt indikatorom k problemu s chrbtom ,pretoze diastaza nie je iba esteticky problem ale aj funkcny kedze ide o retazenie sa celeho tela, ak mam 1cm diastazu je dost mozne ze mozem mat problemy s platnickami a to mam ide aj o to...ale ako pises ano nie je to akoze problem v zmysle ked je diastaza na 5 prstov tak je to horsie...uhol pohladu, autorka nepisala na kolko prstov ju ma ona..

oktobermimi
11. jún 2021

@katrin21 ahoj otazocka aj toto je diastaza? 🙈 alebo som fakt len tlsta🤣👌

Ta druhafotka je v zaklone do zadu

katrin21
11. jún 2021

@oktobermimi to je velmi tazko povedat, ono aj Monika kazde babam najprv schudnut aby ich vobec mohla vysetrit a treba to prehmatat... ja noe som fyzio, iba som bola na jej kurze,takze... treba sa obratit na nu.. osobne si myslim, ze tam bude oslabena brusna stena urcite aj... ale ber to len ako.moj nazor,podla tvaru bruska.