Mávam častú mykózu

wewe22
1. aug 2012

ahojte
mávam často mikózu a silné výtoky už si neviem dať rady, u lekára vždy dostanem to isté dokonca som aj lekára zmenila a nepomohlo, skúšala som zmenu životosprávy no ani to nepomohlo
čo vám dáva lekár pri takýchto stavoch alebo máte nejaký babský recept?

aduuus
23. sep 2013

@jajka78 nie a na letaku pise, ze pokial si tehotna treba sa poradit s lekarom alebo lekarnikom

pe
23. sep 2013

mne na mykózu pomohol Canesten, teraz je aj novinka Canesten IntimGel - upokojujúci intímny gél, pomáha uľaviť od svrbenia intímnych partií pri vaginálnej mykóze, može sa použiť 2x denne, takže ráno a večer pri sprchovaní parádne ukludní, je vhodný aj počas tehotenstva, takže sa určite po ňom porozhliadni v lekárni, odporúčam 🙂

bubulka722
25. sep 2013

@jajka78 Jogurt obyčajný bio biely si daj na vložku. Aplikuje sa zospodu. Bábätku nemôže uškodiť. Viem, že je to pri tomto stave ťažké, ale pokús sa čo najdlhšie nesprchovať, ideál tak 5 dní. Prirodzená mikroflóra by sa týmto mala dať sama do poriadku. Prestaň jesť sladké jedlá a bielu múku, tie veľmi prekyslujú organizmus a živia candidu. 😉

modrofuzik11
25. sep 2013

odporucam preliecit. mne pomohol canesten 6. 6 dni po sebe si zavedies tabletku aplikatorom. mne to velmi pomohlo

mynerva
22. okt 2013

kazda pise ake lieky a rozne pripravky pouzila ale ak by som mohla poprosit este nikdy som nemala mykozu az do teraz rano som si kupila mycomax 150 a neviem ten vytok a gulky ktore sa mi spravili sa vytratia same alebo mam si spravit vyplach mam aj probiotika dakujem a dufam ze mi niekto odpovie

elliah
22. okt 2013

Obmedzit sladkosti a probiotika na zenske problemy....

tinach
22. okt 2013

Tiez tie iste problémy, ale odkedy je na trhu canesten intim gel ( používam 2- krát denne) tak super 🙂

i_antonia_m
23. okt 2013

@alexa321 presne mám takúto istú skúsenosť s týmto gelom

jenny156
5. nov 2013

ahojte , som v 36 týždni a mávam opakovane kvasinkové výtoky a sfrbenie , a dosť často mam potom aj problem so zapalom mechura , takže ked mi treba ist na wc tak je to pre mna utrpenie , doktor mi nonstop dava tabletky tie zaberu a o týžden to mam znova a stale dokola to iste newiete čo by mi mohlo ešte pomoct ?

graziela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bzucinka2
1. feb 2014

@jenny156 skus si pytat dlhodobu liecbu,ak sa ti 3x po sebe zopakuje ta ista bakteria, tak mi dal doktor polrocnu liecku prvy mesiac zjest tabletku kazdy tyzdena potom dalsie 1x za mesiac a dalsieho polroka pokoj, alebo skus nakladnejsiu verziu a tou je wobenzym...

sidnyk
7. mar 2014

@veva123 Ahojky presne toto pozname mam dceru stipanie -bolenie v posve a okoli..navsteva infektologa,imunologa,gynekologa,urologa,nefrologa! vsetko je podla nich v poriadku po 9 mesiacoch sme nasli masticku femisam okamzite zabral ale iba pocas natretia sme mali pokoj / prestali ho vyrabat/ tak gentiva zabera pokial ma cipok pocas noci potom cez den sa jej problem vracia zohnali sme aj ten femisan posledne zasoby a uz to boli aj po natreti / nie tak dlho,ale boli/ chodila stale ucvrkavat na WC a ide o to,ze ako bolest pride a boli tak ze ani sadnut si nemoze tak behom sekundy odide..boli sme uz u 2 gynekologoch vraj nic jej neni!ako jej nic nemoze byt,ked ma bolesti a krem zabera? tak asi id o gyn, problem...pytala som sa nemoze mat znicene sliznice,ph alebo nieco z liekov? oni ze moze,ale oni nic nevidia to je naozaj tak tazke zdiagnostikovat ph a prostredie? ☹

lencika
30. mar 2014

ahojte dievcata, mna mykoza velmi trapila, ale zacala som sa viac sledovat hlavne jedlo, musela som vynechat sladke jasne ze nie uplne a cisto bielkovinove jedla a doktor mi odporucil od Canestenu na prevenciu Intim Gel, hlavne treba vnimat tieto gely ako prevencia a pravidelne pouzitie

angelinka13
2. máj 2014

Ahojte, asi sa to tu uz viackrat spominalo, ale pri kvasinkovej infekcii, candide je treba si davat pozor hlavne na sladke, teda klasicky cukor uplne vylucit, nepapat ziadne sladkosti. Idealne je natrvalo nahradit cukor prirodnym, bud steviou alebo este lepsie brezovym cukrom, tento je vhodny aj pre diabetikov, neprekysluje organizmus. Prave to prekyslenie sposobuje kandidozy...:( Ja kupujem tento: http://www.nutrimas.sk/Brezovy-cukor-100-prirod... . Chutovo je este lepsi ako stevia.
Kazdy gynekolog povie, nenosit tangace. Ja osobne uz dhsiu dobu pouzivam cisto bavlnene hygienicke vlozky a tampony, su zo 100% bavlny, nebielene chlorom. Odvtedy som nemala ziadne taketo problem, naozaj odporucam : http://www.nutrimas.sk/Tampony-z-organ-bavlny-M...

blue99
9. aug 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
dtinuskad
10. okt 2014

@nikolko154 prosim ta, ako funguje ta vazelinka? Ja mam stale akesi svrbenie ako by som to popisala nie pri vchode do posvy ale pod velkymi pyskamy, proste ta sliznica cela...a uz fakt neviem co by mi pomohlo, vsetko mam ok aj vytery, nic mi nepomaha, ziadne maste ani kremy ☹ dakujem za radu.

sasa1983
10. okt 2014

vylúčiť sladké, dlhodobejšie probiotiká....

mandarinka34
10. okt 2014

Moze ti skodit aj praci prasok alebo avivaz,prezehluj si spodne pradlo

nutrimas
11. okt 2014

Najlepsia cesta je: vylucit biely cukor a sladkosti, pouzivat len cisto bavlnene spodne pradlo, ziadne tangace, bavlnene vlozky, alebo tampony, intimky a umyvat sa len cistou vodou. Pestry vyber 100% bavlnenych hyg. potrieb ako aj intimne gely na hygienu najdete na nasom eshope, radi poradime.

nikki16
3. nov 2014

Ja mam s tym problemy teraz uz skoro kazdy mesiac.. Partnera mam uz 6 rokov a zacalo sa to prejavovat asi posledny rok dost casto a neviem z coho..v nom to asi nebude..Dr mi davala polygynax a macmiror alebo nieco podobne zabralo ale iba tak na tyzden a potom znova.. Nohavicky pouzivam bavlnene ziadne tangace... Momentalne som si kupila Wobenzym prvy den mam zasebou tak uvidime ako to bude dalej pouzivam aj intim gel Lactofeel A sprchujem sa vylucne len s laktacydom a aj tak stale sa mi to vracia.. Obmedzila som sladkosti ale stale neviem co mam este preto urobit...aby sa mi to nevratilo a moja DR mi nikdy nic nepovedala preco to mam iba dala lieky a povedala liec sa..

arizona
13. nov 2014

@nikki16 čítam tvoj problém... čítala si/vieš o laktobacilóze? často je nesprávne diagnostikovaná ako mykóza a pritom ide o presne opačný problém. pri nej sa pocity ako pri mykóze môžu objavovať aj každý mesiac, vždy v druhej polke cyklu. príznaky ustúpia, kým skončí ms. ak by to bolo ono, určite vylúčiť laktobacily...

eeffka
13. nov 2014

@nikki16 no a hlavne preliec aj partnera !!! si to takto predavate jeden druhému, to co mas za lekarku,uz davo si mala dostat lieky aj pre neho, darmo ze nema príznaky
naposledy ked som bola v lekarni si nieco volne predajne kupit, mi lekarnicka nukala, okrem klasika canestenu aj neviem nazov, ale bola to tabletka do ust ( iba 1kus, cena okolo 5e) ze pre zeny aj muzov, toto by mne aspon teda pri mojom muzovi prislo ako schodna cesta, lebo donutit ho pravidelne sa natierat je podla mna nemozne a ja ho mazat nebudem 😀

nikki16
13. nov 2014

@arizona no vidis mne sa to objavujebkazdy mesiac..a vzdy po ms my to skonci ale teraz uzivam wobenzym tak dufam ze sa mi to nevrati a inak by som sa mala comu vyhybat tym laktobacilom??? To je vlastne co???

nikki16
13. nov 2014

@eeffka nooo eozmyslam ze zmenim doktorku aj my vyter urobila a nikdy mi nic nepovedala co tam mam alebo co...ale idem znova vo stbrtok doktorke a uvidim co mi povie...

nikki16
13. nov 2014

@eeffka a na preliecenie partnera mi nedala nic...

jankapo
13. nov 2014

@nikki16 jednoznacne preliecit sa obaja, ked sa ti to takto casto opakuje,a to sa manzel poctivo kremikoval, ked som mala problem, ale uz nam to jaksi nezaberalo,napokon nam dali tiez tabletky, podla nejakej schemy sa to bralo, uz nepamatam ako, sa mi mari ze raz za tyzden po dobu niekolko tyzdnov....odvtedy mam pokoj....odvtedy som mykozu nemala ani raz a to som si dovtedy pekne s kvasinkami uzila.... 😖

nikki16
13. nov 2014

@jankapo no pekne my sme uz spolu neboli intimne hadam ale 2 mesiace co stale sa mi to opakuje teraz je pokoj neviem na ako dlho ale snad nadlho..moja dr mi nepovedala nic predpisala cipky a neotravuj...

jankapo
13. nov 2014

@nikki16 je pravda, ze ja som zufala vtedy pocas tej liecby nasadila aj tu prisnu protikvasinkovu dietu, ked neprijimas ziadne cukry, resp. sacharidy....bol to dost zahul, strasne som schudla, potom este viac pribrala 😅 , ale tak svina mykoza sa uz nevratila....drz sa

nikki16
13. nov 2014

@jankapo no pekne.. Este som prestala pouzivat aj sprchove gely umyvam sa len cistou vodou a pouzivam lactacyd..radsej..a este som si kupila wobenzym na imunitu a proti zapalu tak snad vsetko zaberie a dakujem 🙂

arizona
13. nov 2014

@nikki16 pri laktobaciloze ide o premnozenie laktobacilov (myslim, ze nejake tycinkove ci ake). Napr. u mna to bolo tak, ze som brala min rok velmi vela atb. Tie mi uplne vyzabijali laktobacily, takze raz mi sposobovali problemy kvasinky, potom nejaky streptokok, potom ekoli... pravdaze, ked boli lakto uplne negativne, tak som ich dodavala telu umelo. A teraz sa ich neviem zbavit :-P je tam uplne jednoducha liecba - vyplachy sodou bikarbonou (takze ziadna umela chemia) a v pripade rozsiahlej je nasadena atb liecba. Partnera nemas ako a ani preco preliecovat, on to v sebe nema preco a ako mat. Je to vec len tvojho "vnutorneho prostredia". Odsleduj si to - ak mas cca pravidelny cyklus, 2 tyzdne po kramoch ti svrbenie zase zacne... najhorsie je, ze vela gyndosov nema o tomto ani paru a negyndosi ani nehovorim. Dokonca na laktobacil netestuju vsetky labaky...
Na tvojom mieste by som vynechala lactofeel, urcite zrusit lactacyd (ja som si ho tiez kupila, ale jedine imtimmydlo pri tejto dg je saforell - maju presne odlisne ph, jedno je kysle, druhe zasadite), wobenzyn by mohol pomoct...