Menštruácia každé dva týždne. Môže to byť prechod?

lauritka
12. apr 2009

nenasla som, ci je tu podobna tema, ale chcem sa poradit, ci uz niekto mal tento problem.
moja dobra kamaratka mala posledne tri cykly len dvojtyzdnove. cytologiu mala robenu minuly mesiac a bola negativna. ma ale uz 40 rokov a boji sa, ci to uz nemoze znamenat prechod, ma aj navaly tepla. lekarka sa samozrejme nad tym zasmiala, ked jej spomenula prechod, ze je este mlada 🙄
pokial som dobre informovana, tak viem, ze niektore zeny mozu mat prechod aj ovela skor.
ja som jej radila, nech si da vysetrit hormony.
poznate takuto situaciu?? za kazdu info vopred dakujem. 😵

lusinkaj
12. apr 2009

ahoj lauritka,moja jedna znama bola v prechode tiez okolo 40ky...a moze byt to ze fakt uz prichadza do prechodu... 😉

felicia1
12. apr 2009

ahoj lauritka,no ja take pripady poznam,oba su z mojej rodiny,jeden pripad je ten,jedna dotycna uz okolo 38 pocitovala zmeny,mrchu dostavala vselijako,navali,pocit na odpadnutie,jej byvalo straaaasne zle,vela krat aj na pohotovosti skoncila,lekar jej diagnostikoval ze vajecniky prestavaju plnit svoj ucel a ze ide do prechodu ale ona to velmi zle znasala a tak jej urychlil prechod a to bolo este horie,dnes ma 40 ,odskusal uz vela liekov na nej aby jej bolo dobre drahe a teraz po 2 rokoch jej az zabrali 20 korunove lieky,no ona uz je v prechode uplne

a druhy pripad je moja mamina,ma 40 rokov,navali ma uz rok,s tym aj one problemy,prechod sa da zistit co najrychlejsie aj sonom a vysetreniami sa len potvrdi ak ide o prechod,ale je to zdlahava zalezitost o niektorych zien,teda moja mamina mava mrchu pravidelne na 28DC ale teraz jej uz aj ta hapruje,dostala skor,potom trvala kratko,potom dostala zas o tyzden, potom nedostala jeden cyklus vobec,viem ja ako laik ze prvym priznakom su navalia a hned za tym zacne haprovat mrcha

kamoske zelam aby ked je to prechod ho zvladla dobre, s co najmensimi komplikaciami alebo bez komplikacii

lauritka
autor
12. apr 2009

dakujem za nazor, ja mam tiez podozrenie, ze ide do prechodu ☹ a este chcela jedno miminko, ma jedneho 19-rocneho syna. ale vysetrenim hormonalnych hladin by sa to malo zisit nie ???

felicia1
12. apr 2009

lauritka doki by jej mal spravit kompletne vysetrenie cez HP stery a sono a veci s tym suviciace,mojej mamine napriklad na sone nevidi podla sliznice ze ide do prechodu no mozno za mesiac 2 to uz bude vidiet aj tam

no ale moze mat len nejaku poruchu,ozaj je mlada da sa povedat,moze ist aj o nieco ine,preto tie navaly a aj mrcha sa blazni,

lauritka
autor
12. apr 2009

felicia no najprv ma napadla rakovina krcka maternice ked som s nou dnes volala, ale cyto ma negativ. takze to bude nieco ine. lekarka je tvrdila, ze to prechod este nemoze byt.

andelka
13. apr 2009

lauritka: No co jsem viděla pár grafů žen v přechodu nebo před ním, tak se často stává, že se cykly začnou zkracovat, hlavně luteální fáze (což je pro otěhotnění hodně blbé) nebo se začnou jinak měnit. Bývá to předzvěst přechodu, že vaječníky se zpomalují. Takže nevím, proč doktorka tak hleděla. Nemá každý přechod v 50ti.

andelka
13. apr 2009

Poradila bych nejdřív zkusit tak 2-3 měsíce měřit BT, zjistit tak, jestli to krvácení nemůže být ovulační a jak dlouhá je momentálně luteální fáze. Za to nic nedá.

elana
13. apr 2009

Lauri a dobře říkáš-vyšetření HP by to mělo osvětlit, hlavně poměr FSH:LH na zač. cyklu, je-li vysoké FSH, opravdu to značí selhávání ovarií a nízkou kapacitu.

eloana
13. apr 2009

ahoj lauritka moje babicka mela prechod ve 38 letech takze mozne to je

janula.k
13. apr 2009

Lauri jak som zbadala tvoje meno pri zalozeni takejto temy, tak som sa zlakla, ze co sa ti porobilo s hormonmi 🙂
Ale k teme, mojej svokre tiez uz kratko po 40tke zacal haprovat cyklus a skracovalo sa obdobie medzi ms... 😒 a este ked ma uz kamoska aj navaly tepla...no dost skoro, ale mozne to je...

lauritka
autor
14. apr 2009

janula dakujem za nazor 🙂 kazdopadne sme vcera sedeli s lekarom a on jej tiez radil si dat hormonalny profil a hovoril, ze to vobec nemusi byt MS krvacanie. ale krvacanie z "utvaru" 😖 cize si ma dat vysetrit aj onkomankery ☹ len dufajme, ze to bude len hormonalny vykyv a nie nieco horsie... hovoril, ze pri prechode by mala skor slabe krvacanie, slabnuce. ale ona ma riadnu MS.

a ja som zatial v poriadku neboj 😉

lauritka
autor
14. apr 2009

dakujem vsetkym. dam vediet ked sa neprepadne tato tema, ako dopadla. hlavne by to chcelo zmenu gynekologa. 😅

lauritka
autor
14. apr 2009

andelka meranie BT by u nej nemalo vyznam z istych dovodov... 🙂 a ani nervy by na to nemala.
mimichodom minule krvacala aj tri dni po styku a to je tiez na povazenie 😒

andelka
14. apr 2009

lauritka: No tak jak to popisuješ, tak to máš pravdu, tady to chce urgentní zásah a na nic nečekat. Aby se něco nezanedbalo. Určitě dej pak vědět, jak to dopadlo. Držím jí palce, ať to dopadne co možná nejlépe.

len
14. apr 2009

Lauri, jak to popisuješ, příčin může být opravdu víc... Ale co se týče toho předčasného přechodu, ženský v naší rodině to mají pravidelně po pětatřicítce 😒 A přechod se opravdu může projevovat zkracujícími se cykly -hahaha, by mě zajímalo, kam se můžou zkracovat mně, asi taky na ty dva týdny 🤐

flyangel
14. apr 2009

lauritka...urcite nech zmeni gynekologa...co tak ist k tvojmu?ci ona nie je z ke?pocuj laurit a onkomarkery je dobra vec hned sa na to pride...takze dat si urobit sono,hp a onkomar.

kasis
14. apr 2009

lauritka u mna to bolo vlani, odkedy som prestala dojcit, cykly som mala 28 dnove na chlp,potom sa mi skracovali az som 3x po sebe mala 14 dnovu MS,s 5-6 dnovym krvacanim, tak som isla ku gyn a na sone mi oznamil, ze som v 9 tyzdni tehu. Takze pricin moze byt naozaj vela, hlavne dobre vysetrenie a dobreho gyn.

lauritka
autor
14. apr 2009

fly ano ona je z KE, ja som jej radila mojho gyndosa, ale neviem..je jej blbe odist od tejto gynek. 😝 no ona musi vediet...

len tak to ano 🙂 poznam tvoje cykly, mne sa nejak predlzili na 28 a to som mavala predtym 26 🙂

kasis presne ona ma teraz treti krat MS po sebe takto kratko 😕

lindda
4. apr 2010

cafte ja mam 37r mam po porode menzes iba max 3dni a teraz som po dvohc tyzdnoch dostala menzes ale opet iba na jeden den iba spinenie poslala som muza po teho tes ,,,, tak poobede uvidime ,ale vobec sme neskusali ,tak dufam, ze niesom aj ja uz v predcastnom prechode ,lebo este jedno by sme mozno o rok chceli dost ma to vystrasilo ,,,,

nikki1199
5. sep 2013

Ahojte... chcem sa poradiť... Mám 19 a menštruáciu každé dva týždne... absolútne nechápem prečo... :(

fildusko
17. feb 2015

Mam otazku,mam 52 rokov,minuly mesiac som dobrala antikoncepciu naposledy a hned,ako som ju vysadila,dostavili sa mi navaly tepla...teraz som mala dostat menzes a zatial ho nemam..sice meska len asi tyzden,ale doteraz som ho mala pravidelne kazdych 28 dni...a teraz neviem,ci ie to takto mozne,ze mi to teda vobec zatial nedoslo...ak mate niekto s tym skusenosti,prosim,dajte vediet..dakujem

r0
5. mar 2023

Ahoj. Môžem sa opýtať, ako dopadla tvoja kamarátka, zistili jej príčinu krvácania? Ďakujem

miskachrumka
18. apr 2023

@nikki1199 ahoj aj menštruáciu každé dva týždne. :(

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskachrumka
18. apr 2023

@nikki1199 zistila si čo bolo dôvodom?