Môže človek s herpesom nakaziť bábätko herpetickou angínou?

9. okt 2023

Ahojte...moja dcera ( nema ani rok) mala herpeticku anginu spolu so siedmou chorobou...ista osoba z rodiny mala herpes na ustach a mam podozrenie ze ju bozkala na usta...ide o to ze sme skoncili v nemocnici...siedmu chorobu dostal aj manzel... ten ma herpesy uplne skoro po celom tele aj v ustach a hrdle....sialene bolesti...a uz sa nakazila aj starsia dcera, po vysokych horuckach, dnes uz aj herpesy na nose...ja som nastastie dostala ,,len" crevnu chripku ako suvenir z nemocnice, co som bola hospitalizovana aj s babatkom...cize otazka znie este raz..moze clovek ktory mal len obycajny herpes na ustach nakazit babatko herpetickou anginou aj siedmou chorobou?

zuzinka888
9. okt 2023

Tak, to mi je luto. Ja som rodila s herpesom a davali mi 3x denne rusko a zakazali bozkavat- babo som mala len na kojenie- vtedy to tak este bolo.

autor
9. okt 2023

@zuzinka888 to mi je luto tiez...trapime sa tri tyzdne...najprv babatko, nemocnica, hned nato ja crevna vhripka...potom manzel siedma choroba ale s velmi komplikovanym priebehom....a teraz este dcera starsia...nikdy som takato vycerpana nebola...a to vsetko zrejme kvoli jednej osobe ktora to cele sposobila tym ze mi bozkala babatko :(

vanilkovazmrzka
9. okt 2023

Boze to znie hrozne… 😭 to clovek nema sudnost, ked ma herpes, tak ide bozkavat dieta? Sak aj keby sa realne nic nemohlo stat, tak sedliacky rozum kaze, ak som chory, tak sa kontaktu vyhybam…

Netusim, ci sa to moze takto prenasat, ale asi by bola velka nahoda, keby ste to dostali inak, nez od cloveka a herpesom…

Drzte sa ❤️

autor
9. okt 2023

@vanilkovazmrzka bola to moja mama 😪😪😪😪 ...

luckynat
9. okt 2023

Toto som nasla na nete:
Herpetické vírusy sú najrozšírenejšie vírusy a poznáme 8 typov. Medzi nimi je aj herpes simplex, ktorý spôsobuje známy opar najčastejšie sa vyskytujúci na perách, no môže vyvolať aj bolestivú herpetickú angínu.

Cize myslim ze mama ti ju nakazila. U nas v rodine ma viacero ludi herpesy a ked ich mali na papuli tak mali zakazane k nam chodit k babatku.

autor
9. okt 2023

@luckynat no moja mama si prisla na navstevu...ja som si to ani nevsimla..
Az ked odchadzala z bytu a vsimla som si ze ho ma a zacala som mierne kricat ci je normalna ju bozkat s herpesom :(

dzulli1980
9. okt 2023

Och, hádam má už mama ponaučenie do budúcna ... skoré uzdravenie 🍀❤

angel993
9. okt 2023

Je mi to ľúto, že ste si toľko vytrpeli. Snáď sa aj mama poučila a bude si dávať pozor. Ja to mám so svokrou, ona by v pohode vybozkavala deti aj s herpesom, takže to musím ustrážiť ja.

vkatush
9. okt 2023

Krstná môjho malého 2x odkladala návštevu, keď sa narodil, lebo najprv mala herpes a potom síce už sa zahojil, ale chcela si dať ešte nejaký čas odstup, aby naaahodou niečo na neho nepreniesla, čo ak by bola ešte infekčná. Zdravotníčka, proste jej to nedalo.
Môj muž keď mal len kútik (je to herpes?), tak k malému šiel len s rúškom, a to naozaj len keď musel, skoro sa ho ani nedotýkal. A inak sa odsťahoval do vedľajšej izby, kým mu nezmizol. Sám od seba, lebo normálny rozum.

Byť na tvojom mieste, matka by mala tak vyčistený žalúdok a k deťom by chodila s rúškom a dezinfekciou ešte rok.

Hlavne sa dajte čo najskôr, bez komplikácií a následkov dokopy. Držím palce ❤️

autor
9. okt 2023

@dzulli1980
@angel993 dakujem Vam...no stale to neskoncilo...babo ma stale hrdlo akoby mala anginu...manzel 8 kg schudnuty ja 6 kg...teraz len starsia dcera sa vysypuje...vecer zacala...ja stale nie som ok z tej chripky ( zvracala som dva dni vkuse s 39 horuckou)...baby ja mam take nervy na vlastnu mamu...neviete si predstavit :(

autor
9. okt 2023

@vkatush este len vycistim...lebo mne to po tom vsetkom docvaklo len dnes !! Take to bolo strasne, zachranku sme museli volat k babatku ...febrilne krce a uz vobec nepila ani

svetlonos
9. okt 2023

Tak toto by pre mna definitifne bol dovod na dlhocizne prerusenie kontaktu. Tam absentuje zdravy rozum, o respekte ani nehovorim

daniela1911
9. okt 2023

Áno, mohla nakaziť…
Ja som mala kedysi od 2r siedmu chorobu… preboha, to bola taká bolesť hrdla. Vysypané som mala dlane a chodidlá, svrbelo to, ani som nespala. Dcéra mala veľkú bolesť hrdla a zopár vyrážok.
Neviem si predstaviť, ako na tom bolo babetko s horúčkami. Držím palce a skóre uzdravenie celej rodine..

autor
9. okt 2023

@daniela1911 no bolo to sialene...v nemocnici na infuziach..pukali jej žilky kvoli vysokym horuckam..napichavali ju asi 2 hodiny...neskutocne plakala...prerevala cele 4 dni co sme tam boli...ja som nemohla ist ani na zachod...vybudovala si tam extremny strach z ludi..vrieskala aj ked len uoratovacka vosla...najhorsie obdobie v mojom zivote a to som prekonala rakovinu ja....toto bolo horsie naozaj...a ked som manzela videla plakat od bolesti...co v zivote som nevidela u neho slzu...ja len sa modlim ze starsia dcera bude mat najmenej bolestivy priebeh

daniela1911
9. okt 2023

@svetlonos a ešte, že to urobí žena (matka svojej dcere), tým nechcem uraziť svokry, ale každá mama si chráni svoje deti.
Ja neolížem ani lyžičku, keď kŕmim dcéru, nie ešte aby som bozkávala “cudzie” dieťa.

dejka77
9. okt 2023

Tak toto je vazne chore. A odpoved na tvoju otazku: jasne, ze clovek s herpesom moze nakazit dalsieho. A podla mna je ta pravdepodobnost velmi vysoka.

daniela1911
9. okt 2023

Neboj sa, staršia to zvládne najlepšie.
Na hrdielko jej môžeš aj repikovy čaj dať, anginal sprej (neviem koľko má), to trošku zmierni bolesť.

autor
9. okt 2023

@svetlonos ved preto som taka nahnevana, ze az na MK som musela napisat :(

autor
9. okt 2023

@daniela1911 dakujem krasne...uz mam doma celu lekaren ...dokonca aj alternativne....vsetko sme skusali..je to virus...proste toto musi len odzniet...

tulipanicek
9. okt 2023

Moja mama k nam uz dva krat neprisla radsej, ked mala herpes. A to starsia mala uz 2 roky a ani teraz ked mal maly 10 mesiacov presne pre tento dovod neprisla. Ale u mna by som hocikoho s hepresom otocila ze dovidenia, vidime sa ked budete ok
Mrzi ma, ze sa tak trapite

autor
9. okt 2023

@tulipanicek ano jasne...to snad kazdy...no dnes vecer ked sa dcere vyhodili tie herpesy na nose som dostala taky flashback z navstevy mojej mami par dni pred hospitalizaciou a ako jej vravim , ze ci je normalna bozkat babatko s herpesom...ja uz som aj vedela ze to samozrejme mozne je...tu som sa prisla aj viac menej vykecat lebo ako som uz pisala vyssie...citim obrovsku nervozitu, ze asi ani nezaspim dnes

daniela1911
9. okt 2023

A mame to tak spätne nedocvaklo, či ste neboli v nemocnici kvôli nej?

autor
9. okt 2023

@daniela1911 netušim....zajtra s nou budem rozpravat...mne to nedošlo len z toho dovodu, ze nikdy som nepocula o herpetickej angine a ani o siedmej chorobe.... febrilne krce dalej hospitalizacia, neustaly plac, ja chripka, manzel ochorel ked nas prepustili, cize ja som si vobec neoddychla, v nemocnici aj ked na chvilku neplakala, plakali ine deticky, babatka..proste mne to nemalo ani kedy zapnut, ze na vine bude moja mama...az dnes po troch tyzdnoch ! Zrejme som prestala mat napnuty mozog z tych stresovych situacii a konecne som zacala aj mysliet...normalne neviem ci je moja mama taka nezodpovedna, ci jej to nedoslo ...zrejme ta prva moznost a povedala si, ze ved nic sa nemoze stat...boze baby ja viem, ze tu znejem akoby mi vystrielali komplet celu rodinu, ze su daleko horsie problemy ako mame my...no som fakt asi k.o. po tom vsetkom :(

lily246
10. okt 2023

Samozrejme, že človek s herpesom nesmie k deťom, k bábätku už vôbec, nestačí ho len nebozkávať!!! A ona ho dokonca bozkávala! 😤 Ako to, že to dospelé ženy nevedia! Chúďa malé, čo si muselo vytrpieť kvôli hlúposti tvojej matky! 😔

banalu
10. okt 2023

Prepana! Moja mama ma herpes kazdu chvilu a vtedy k nam vobec nechodi, presne pre toto.. ludia su nepoucitelny!

maminkadeticiek
10. okt 2023

To snad nie je pravda!Pre male dieta moze byt herpes smrtelny!Toto bybsom asi neodpustila.

anjelicek26
10. okt 2023

Co popisujes je herpeticka angina nie? Dcera bola 14 dni uplne odpalena, vysoke horucky, schudla skoro 8 kil, a to mala 40 kil vtedy, vies si predstavit ako vyzerala, herpesy zvnutra aj zvonka ust, co praskali do krvi, k tomu v nose, obrovske kruhy pod ocami, nedalo sa jej prehltat ani...strasny pohlad...

Kazdopadne herpes sa prenasa takto presne telesnym kontaktom, je vysoko pravdepodobne, ze vas nakazila ona. Nezodpovednost na n-tu, stacilo si dat rusko alebo to prelepit naplastou na herpesy...

maris5
10. okt 2023

Ked sa narodil mladsi syn boli sme u mami a prisiel.brat s herpesom. Hovorim mu, daj si prosim ta lepku na to a na maleho sa ani nepozri, nie to este chytat. Pre malicke deti je to extremne nebezpecne, hrozi im aj smrt.
V nasej rodine zvyknem mat herpsesy iba je, tiez nam ich niekto doniesol... davam si vzdy extra pozor, vzdt si prelepim herpes, casto umyvam ruky, zvlast uterak na ruky mam, detom sa snazim "vyhybat". Poviem, ze.mam herpes a nechcem ich tymto svinstvom nakazit, ze.teraz sa budeme menej mojkat. Ani manzel.to odomna este nedostal.
Myslim si, ze.je nezodpovedne ist s herpesom k malym deto a este ich aj bozkavat.

danka56
10. okt 2023

To je hrozné... Držím palce, aby ste boli čím skôr všetci fit.
Veľmi by ma zaujímala reakcia tvojej mamy. Sú len dve možnosti. Buď ti ešte vynada,že preháňas a a koniec to hodí ešte aj na teba alebo jej to bude naozaj ľúto. Podľa reakcie sa budeš vedieť zariadiť...
Napíš potom aká bola reakcia.

autor
10. okt 2023

@anjelicek26 ano presne toto mala + 7 choroba...ale manzel mal este horsi priebeh, ten vobec ani chodit nemohol...akurat, ze on to zvladol doma...ale jeden moment som v noci volala na pohotovost, lebo mu opuchla cela hlava...on to mal este aj vo vlasoch...doktorka ked ho zbadala tak vraj toto este u nikoho nezazila nevidela nepocula...a to ma po 60-tke :( a stale nie je vobec fit...ja som nikdy herpes nemala, sranda, ze som to nedostala aj ja...ale aj ta chripka mi bohate stacila...