Môžem ísť k zubárovi, keď mám afty?

7. feb 2024

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci mam ist k zubarovi, aj ked mam afty? Nevien presne, ci su to afty, ale boli to tak rovnako a mam to na zle dostupnom mieste, tak sa ani nemozem pozriet.

anjelicek26
7. feb 2024

Tak ked mas zapal dasien, tak to tiez pozera zubar.. ked to mas vzadu v hrdle, tak obvodak a nie, vtedy nejdes k zubarovi, lebo si chora..

kvadrinkaaa
7. feb 2024

Nie, mas oslabenú imunitu, mozes aj tam cosi ľahko chytiť. Mne sa raz robil herpes a uz to bolo vidno, začervenané a nezobral ma.

zuzkaa1991
7. feb 2024

Môžete ak nebude robiť úkon tak sa na to pozrie ak to je na dasne poprípade odporuci co si kupit na to

jamimo
7. feb 2024

môj zubár berie s aftami, nie s herpesom...

mandzula
7. feb 2024

Mne moj zubar povedal, ze afty ani herpes nie su dovodom zrusenia terminu, pretoze pri zakroku pouziva kofferdam. Neviem, ako by to bolo pri preventivke.

autor
7. feb 2024

Caka ma dokoncenie zubnych kanalikov, tak sa bojim, aby sa mi tam nieco nezanieslo. Tak asi to odlozim a uvidim, ako bude v piatok 👍🏻 Dakujem.

jamimo
7. feb 2024

@kvadrinkaaa a vieš prečo? lebo herpes je vysoko infekčný... Môj zubár vo veľmi akútnom stave vezme pacienta s herpesom, ale🚩 pacient je posledný v poradí a sterilizátor zapína 2x.
Taký je postup aj pri HIV pacientoch

lucks6
7. feb 2024

jasne, ze nie, poriadne si to preliec a az potom chod. a vacsina zubarov ani osetrovat nechce v takychto pripadoch.

snehulak77
7. feb 2024

S aframi môžeš, s herpesom nie. Afty vznikajú často po poranení, aftozna stomatitida nie je infekčná. https://www.schill.sk/afty-kedy-a-preco-vznikaju/

nika23t
7. feb 2024

Moja zubárka s herpesom nevezme v žiadnom prípade, s aftou áno a hneď aj posúdi, či to nezhorsi este viac. Aby napr to miesto neporanila, afta je sama dosť bolestivá aj bez dotykov... Ja by som šla, a nechala zubara, nech stav posúdi.

nika23t
7. feb 2024

Presne tak, ako to píše @snehulak77

h2
7. feb 2024

Najlepšie bude zavolať tam a opýtať sa. Ja som sa raz preobjednala na iný termín kvôli kútiku.

malinovka333
7. feb 2024

Ak mas afty tak mozes to nie je infekcne ochorenie,ale ak mas herpes alebo ta boli hrdlo alebo nieco ine tak nemozes.treba zistit co ti je.ved afty su lahko rozpoznatelne tak musis vediet ci je to afta alebo nie

viky173
7. feb 2024

ano klude s aftami chod. afty riesi stomatolog