Mravčenie v chodidlách a nízky tlak

denullllka
3. dec 2019

Ahojte, idem si po radu. Občas tj. tak raz za mesiac sa mi stane, že mávam mravčenie v chodidlách v obidvoch, teraz to mám opäť už asi hodinu a nechce to prestať. Mávam aj dosť nízky tlak, pred chvíľou som si merala a mala som 104/56, závraty nemám ani zle mi nie je. Avšak posledné dni som mala celkom nervy, tak môže to mať súvis s nervami? Poprípade s tlakom?
Neriešila som to zatiaľ s doktorkou, ale asi by som mala zájsť..

Prosím o radu ak ma niekto niečo podobne. Ďakujem.

kika831
4. dec 2019

@denullllka mne to pride ze od chrbtice. Dobry fyzioterapet by mohol pomoct.

eliska13
4. dec 2019

@denullllka mravcenie môžeš mať, keď Ti chyba magnézium aj, keď máš stresy ešte o to lepšie si ho dávať pravidelne 90% ľudí má málo magnezia.tlak máš nízky ja taký mávam skús zelený čaj a veľa vody, trocha šport, prechadzku

denullllka
autor
5. dec 2019

@eliska13 no len magnezium nie ne dobrý na nízky tlak, tal skrz toho ho neberiem.. neviem, ale je to možné že ho mám nedostatok skúsim nasadiť 🙂 čaje pijem stále, či už zelené a pod. Ale ďakujem za radu

denullllka
autor
5. dec 2019

@kika831 môže byt, chrbát mám slabý, mala by som asi začať trosku posilovat ho, ďakujem za radu.. vyskúšam ísť najprv ísť svojej doktorke a potom podľa toho že kam ma pošle tak tam 🙂

eliska13
5. dec 2019

@denullllka ja mam velmi nizky tlak az som z toho nestastna stale unavena lekar povedal, ze len vodu vodu kazde rano vlaznu sprchu dobre vydrhnut uterakom, hubkou od spodku noh smerom k srdcu rozprudit krvny obeh a denne aspon chvilu sportovat.Ak kavu som zacala pit, caje, pravidelne jest nech nemas hypoglykemiu a slabost.ano aj mna magnezium hned ukludni zivam, ale aspon mi nemravci v rukach🙂)

katulienkax
7. dec 2019

Mne už Mravci 3 roky samozrejme nikto nevie z čoho. Ale dobrá sprava je to ze tými rokmi sa to znížilo a dúfam ze to raz zanikne. Cele to zacalo po chorobe a vyčerpaní i ked lekárka sa smiala ze z toho urcite nie - krava. Vtedy som sa citila strasne zle silno mi mravciloaz palilo v nohách . Ale tym dristom o psychike never, to len lekári zľahčujú ked nevedia co ti je.

krutilas
8. dec 2019

mozes mat syndrom nekludnych noh..ja to mavam sem tam hlavne v noci.magnezium bez a nohy s hrejivym gelom masti