Nízky tlak v 32. týždni

monik83
16. sep 2013

Ahojte, som v 32. tt a mám nízky tlak 100/60, točí sa mi hlava, občas mám takú slabosť na odpadnutie, chvíľu mám taký stav potom to prejde a je v podstate dobre, neviem či s tým mám ísť k lekárovi, tlak som si merala doma, viete mi niečo poradiť...

katy1979
16. sep 2013

Ja mam nizky tlak aj bezne v tehu som sa dostavala na 90/60. Vela pit ja som si vzdy vtedy aspon nieco dzobla a na chvilu sadla. Popr.si uvarit kavu. Pomaly vstavat ziadne prudke pohyby.

sendy182
16. sep 2013

@monik83 .....dodržiavať pitný režim......a pri najbližšej poradni ti tlak odmeria.....veľa tehuliek má nízky tlak i ja som mala......len mne bolo zle z horúčav v lete.....točila sa mi hlava...... 😅 😅 😅 ........tak som radšej bola doma 😝

maggie37
17. sep 2013

@monik83 ja som mávala 90/50 treba veľa piť a papať, ono sa s nízkym tlakom nedá veľmi čo robiť... Jedine čo mne poradil doktor je dať si kávu ...

monik83
autor
17. sep 2013

Ďakujem dievčatá, trochu som sa upokojila, len som mala strach aby to nebolo zlé pre bábätko, ďakujem vám ... 🙂

katie555
17. sep 2013

@monik83 ja by som to az tak na lahku vahu nebrala..ked mas nizky tlak cele tehu tak pohoda..ale ak si mavala vyssi a zrazu ti siel dole , tak je tam riziko preeklmpsie ...ja som tak mala cele tehu tak 100-70, potom mi klesol na 85-60 tak ma upozornovali keby sa mi nejako extremne zacala hlava tocit, alebo zle videnie mam ist do nemocnice. plus kontrola mocu ...

monik83
autor
17. sep 2013

@katie555 celé tehu som mávala 110/70, moč vždy negatívny, tieto stavy mám od piatku, v piatok mi bolo tak že sa mi hlava točila, a zase včera okolo obeda a potom už pohoda, tak ja neviem čo sa deje, asi budem musieť ísť k lekárovi skôr ako mám poradňu budúci týždeň...

trish31
18. sep 2013

@monik83 ja mam nizky tlak od zaciatku tehu,ale az v 3.trimestri pocitujem problemy.Tocenie hlavy,oblieva ma pot,pocit na odpadnutie,nevolnost.Mne osobne nezabera nic.Vela pijem,davam si kavu,pijem colu,nikdy nemam prazdny zaludok a..aj tak mam nizky tlak.

Tlak sa zvykne pred porodom zvysit,tak s lekarom cakame ci sa mi zvysi 😀

Inak ja mavam tlak 90/60 alebo 90/55,viac som tusim ani nemala.A pocasie ako je dnes je pre mna katastrofa,len lezim a cakam kedy to prejde

Primarne nizky tlak pre babo nie je nebezpecny.Nebezpecne je ak odpadnes a ten pad ohrozi miminko tak ak ti je moc zle vzdy si lahni a vyloz nohy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre