Poraďte niečo na nízky tlak v druhom trimestri

fazulka11
29. jan 2013

ahojte zienky 🙂
neviete mi poradit nieco na nizky tlak? mavam celkom dost extremne nizky tlak, zavrate, ked vstanem.. Tekutin pijem dostatocne vela, kavu pit nechcem. Citala som, ze cvicenie by mohlo pomoct... Dnes ma doktorka upozornila, ze si to mam sledovat, mohlo by to byt nebezpecne. Ak mate nejake dobre rady, tak sup sem s nimi 🙂
Dakujem 🙂

maggie37
29. jan 2013

Mne doktor povedal že si mám dávať jednu kávičku a aj ked som bola zaryto proti káve, tak som si robila ráno slabšie kapučíno a bolo mi lepšie...

kristiii
29. jan 2013

@fazulka11 tiež som si robila malú kávu, nič iné mi totiž nepomáhalo

zuzana172
29. jan 2013

tiez mam problem s nizkym tlakom, bez rannej kavy nevyleziem z bytu resp. rano ked vstanem moja cesta vedie najprv do kuchyne, zalejem si kavu a az potom kupelna🙂 U mna je nezvycajne mat tlak 120/80to skor 100/50 a to mam kolotoc aj na posteli 🙂 Kava Ti urcite nemoze uskodit, opytaj sa lekarky mne niekolko lekarov a sestriciek tvrdilo pocas prveho tehotenstva a aj teraz, ze 2-3 normalne kavy mi nemozu uskodit. Pocas prveho tehotenstva som chodila do prace a pila som 2 kavy denne a dcera je uplne v pohode a teraz som na materskej v marci cakame druhe babo a vystacim si s jednou rannou kavou. Dcera nie je ani hyperaktivna ani nic podobne coho sa mozno obavas, skor ti skodia rozne stabilizatori, ktore obsajuhu takmer vsetky potraviny. Bavila som sa o tom s 3 lekarmi a kazdy mi to takto vysvetlil. Porozmyslaj , podla mna maju pravdu. Radsej jednu kavu rano, ako by s tebou malo niekde svihnut a ohrozit to tvoje tehotenstvo.

angua27
29. jan 2013

pred vstaním z postele, rozhýbať končatiny krúživými pohybmi, zabyciklovať poležiačky nech sa rozprúdi krv. a slabá káva naozaj neuškodí, tiež mi ju odporučilo niekoľko lekárov. 😉

miskalevica
29. jan 2013

@fazulka11 no ja ta nepotesim, tiez mam mizerny tlak okolo 80/40 a max 90/60, gynekologicka na rizikovom mi odporucila slabsiu kavu a bolo mi z nej zle 2 dni - tras, potenie, busenie srdca.......takze som zistila, ze tadeto cesta nevedie 😖 . Ja dam denne aspon 3 litre tekutin a ked citim, ze na mna ide zavrat, vyteperim sa na balkon a cca 10 min zhlboka dycham studeny vzduch. Zvycajne to pomoze. Ak zvladas cvicit, je to len dobre, ja uz s tym kotlikom pred sebou ledva funim aj pri normalnej chodzi 😀

fazulka11
autor
30. jan 2013

ja som len pocula, ze kava pomoze iba kratkodobo... :-/ preto ju velmi nechcem, ale asi k nej budem musiet teda pristupit 🙂 davam si pozor aj na jedlo, aj kvoli migrenam, kedze sa casto objavuju a som alergicka na paracetamol, takze nemozem vobec ziadne lieky.... drzat telo pri zivote bez tocenia hlavy je pre mna umenie :D ale kto by to nezvladol, ked si predstavi, aka odmena ho caka na konci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre