Muž je pozitívny. Kedy mám ísť na test ja?

28. feb 2021

Ahojte
Viem ze je tu toho veľa na túto tému...
Manžel je pozitívny oddnes(antigenovy test) Už volal svojmu nadriadenému, zajtra vola doktorke.
Chcem sa spýtať aké lieky je dobre si nakúpiť nakoľko máme malé deti. Mame paralen, acirpilin, pre deti sirup na teplotu, vitamíny...aké ešte dokupit?
Kedy mam ísť ja na test, nakoľko ja ho mam zatiaľ negatívny? A musí ísť manžel na PCR test keď mu už vyšiel pozitívny?
Ak budem pozitívna mam sa hlásiť aj ja u doktora a u soc. poisťovní keď som na rodičovskej doma?
Trosku viac otázok no na hygienu sa dovolať nedá (teda nemám také šťastie sa tam dovolať) a možno mi poradíte co ste si tým už prešli...
Ďakujem pevne zdravie

jdvorka
28. feb 2021

Ja som vyšla pozitívna cez víkend, na hygienu som nevolala a ani mne sa nikto neozval. Ale keďže muž pred 2 mesiacmi prekonal covid, tak som už vedela čo a ako. Veľa ľudí si ale neuvedomuje ako nepresne sa podávajú informácie - kamarátka žije v domácnosti, ktorej partner na testovaní bol pozitívny, volala doktorovi, či sa má niekde nahlásiť a povedal jej, že nakoľko je študentka tak nemusí, len nech ostane doma v karanténe. Ku koncu karantény mu volala, že čo ďalej, príznaky nemá. Pýtal sa jej, aký mala test, čudovala sa, lebo jej to vtedy nespomenul - nakoniec ju poslal na antigénový po 10. dni, žiadny PCR. Ja som stále PN, volala som doktorke, že už mi je lepšie a ona, že mám k nej prísť do ambulancie na kontrolu - jej vyjadrenie: mám po 14 dňoch, karanténa mi skončila, nech si ale spravím antigén a prídem. Jedno sú vyhlášky, druhé sú pokyny doktorov a hygieny. Aký zmätok je v opatreniach, taký je aj v samotnej karanténe. Mne tiež hlava nebrala, že ja som pozitívna a muž kvôli tomu, že má platný doklad o prekonaní, nemusí byť so mnou v karanténe. Ale je taká vyhláška, nikto ho na PN nepošle/nevypíše - jedine, že by mal príznaky, ale nemal. Takú istú logiku má aj nákup, keď si pozitívny/v karanténe, ale nie je to zatiaľ zakázané, vzťahuje sa na to výnimka. My si môžeme myslieť a tvrdiť, čo je správne, ale to je tak asi všetko, lebo vyhlášky a opatrenia vytvára "skupina múdrejších hláv" a tak to potom aj vyzerá - a ešte nám to vytýkajú, že ľudia sú nezodpovední 🙄

maciatkolulu
28. feb 2021

Ty a potom priamy kontakt je kto? keď nie osoba žijúca s dotyčným nakazenym? Teda priamo kontakt je súlož, análny sex, kokos, pardon za iróniu, ale neverím, naozaj neveeim😂😂😂😂

klip0
28. feb 2021

@maciatkolulu priamy kontakt je asi sama ta pozitivna osoba, ak je v karantene sama a zacne sa rozpravat sama so sebou 🤷‍♀️😁