PCR mám pozitívny a manžel má ísť do práce

22. nov 2021

Ahojte prosim poradte mi ....bola som pozitivny na antigenovom teste po karantene momentalne som mala pcr test som stale pozitivna ...Manzel bol negativny cely cas mal 3 antigenove testy a spolocne sme isli po karantene na pcr on znova negativny ja pozitivna ja ostavam doma v karantene a lekarka ho chce poslat do prace lebo je negativny nechapem tymto postupom ...Dalej volal do prace a v tam mu povedali ze preco ide do roboty neviem mame v tom chaos prosim poradte

nika1971
22. nov 2021

ak je ockovany, moze ist do prace...neockovany musi byt v karantene

autor
22. nov 2021

@nika1971 nieje ockovany z prace su proti tomu aby isiel a lekarka mu uz ukoncuje zajtra pn

renab
22. nov 2021

Ak mu vysiel negativny pcr a bol 10 dni v karantene, tak ho lekarka nema dovod nechavat doma len preto, ze ty mas opakovane po sebe testy pozitivne. Opakovane po sebe sa testovat nema, iba ak overit vysledok antigenu testom pcr.

autor
22. nov 2021

@renab dakujem za odpoved lebo ja sa v tom nevyznam

nikki111111
22. nov 2021

Pozitivna mozte byt este aj mesiac. Aj manzel mal po 10 dnovej karantene pozitivny PCR test a isiel do prace.

ajka0207
22. nov 2021

On je negatívny, dodržal karanténu, takže nie je dôvod aby nešiel do práce. Zamestnávateľ nech mu ponúkne HO keď sa mu nepáči.

nina255
22. nov 2021

Nerozumiem naco ste isli po karantene na test ved jasne ze mozes vyjst stale pozitivna to kto vam kazal ? .svoju karantenu si dodrzala ak nemas priznaky po tych 10dnoch ci kolko od prveho pozitivneho testu tak sa karantena konci ci nie ? teraz si si ju zbytocne predlzila aj ked uz podla mna ani nemusis v nej byt pokial si to tvoj zdravotny stav nevyzaduje…

kingstonka
22. nov 2021

Po 10 dňoch už nie si infekcna, nenarazis ho ale pozitívny test môžeš mať ešte dlho.

autor
22. nov 2021

@nina255 Ja som robila len to co moja lekarka vravela a chcela aby sme sa otestovali na pcr test tak isto si to ziadali v praci ,tiez mi napisali z nczi lebo som ziadala o covid pass o prekonani tak mi napisali tak isto ze bez pcr testu ho nebudem mat ...A mimochodom mala som tazky priebeh len tak zo srandy si doma nesedim a necitim sa este v pohode

maria898
22. nov 2021

Po karantene sa na test nechodi lebo ten moze pozitivitu vykazovat este dost dlho

lacibo
22. nov 2021

Asi ti uz uplynula karantena...pocita sa od dalsieho dna odo dna kedy si bola na prvom oficialnom teste ci uz atg alebo pcr...to, ze si stale pcr pozitivna neznamena, ze musis byt aj infekcna, moze ukazovat aj mesiac pozitivitu..karantena sa ukoncuje 10.dnom, ked nie su priznaky, ak su karantena sa neukonci...ale rodinny prislusnik uz moze vyjst..aj u nas siel manzel na 11.den od pozitiv pcr do prace a ja som este stale pn, lebo kaslem...podla mna postupuje dr spravne

kamatopo
22. nov 2021

Môj muž bol v karanténe celý čas s nami. To čo je za doktora, on nepozná nariadenia???? Aj ja som musela byť na jar s mužom aj keď som bola negatívna celých 14 dní ešte vtedy

ajka0207
22. nov 2021

@kamatopo na jar boli iné opatrenia, ale ak si ty bola negatívna, tak nevidím dôvod že sa vám predlžovala obom karanténa.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamatopo
22. nov 2021

@ajka0207 my sme boli pozitívni a on negatívny a na hygiene mu jasné povedali že musí byť s nami v desať dnovej karanténe.

renab
22. nov 2021

Ved ty mozes byt stale PN, ked sa necitis dobre. Dlzka zavisi od toho, co povie lekar. Kolegyna bola na PN 8 tyzdnov. Ale negativni rodinni prislusnici idu po ukonceni karanteny do prace ci do skoly. Uz nepredstavuju pre okolie riziko.

lacibo
22. nov 2021

@kamatopo ale tu pise autorka ze uz uplynula 10 dnova karantena..potom je uz jedno ci je pcr pozitivne alebo negativne, z karanteny sa vychadza tak, ze uz nemas ziadny priznak..ak mas, tak nevyjdes, ale rodinnneho prislusnika sa to uz netyka, kazdy zvlast sa uz posudzuje...podotykam, po uplynuti 10 dnovej karanteny

macs
22. nov 2021

Len nech mi to niekto vysvetli prečo sa to stáva čoraz častejšie? Aj ja s manželom sme mali príznaky naraz, ja horšie. Stále sme spolu a ja negat on pozit pcr. Ja opakovaný pcr zase negat ako aj každý z rodiny.

nika1971
23. nov 2021

@hazelgracegus no ja som si to nevymyslela

ajka0207
23. nov 2021

@kamatopo však ale len 14 dni, nie dokiaľ ty nebudeš mať negatívne PCR. Veď aj autorkin manžel bol s ňou v karanténe, lenže už skončila.

maminkadeticiek
23. nov 2021

U niektorych ludi vykazuje test pozitivitu aj dlhsie po prekonani ochorenia.On ak je negativny,tesp.nema priznaky moze ist pomukonceni karanteny normalne do prace.Netreba robit paniku.

kamatopo
23. nov 2021

@ajka0207 tak keď skončila tak čo tu riešite. Aj ja som stále pozitívna a manžel chodí do práce.

kamatopo
23. nov 2021

@lacibo a čo sa tu teda vlastne rieši??? Keď si odkrútil karanténu spolu s ňou od prvého testu ,podotýkam od ,,prvého testu,, tak dáky ďalší môže byť pozitívny aj o mesiac. Doktor v tomto prípade vie čo robí

lacibo
23. nov 2021

@kamatopo presne ako pises

adikad
23. nov 2021

Očkovaný nemusí byť v karantene. Pcr test môžte mat aj 4m pozitivny,preto sa nerobia kontrolné. Môj muž pozitivny a aj syn ja ockovana ale ostala som doma,lebo robím s rizikový skupinou a tiež mam pcr negativny.

ajka0207
23. nov 2021

@kamatopo však to presne ona rieši, že keď je ona pozitívna tak manžel po konci karantény, negatívny, má s ňou byť doma. Čo je samozrejme blbosť

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
senta_sofia
23. nov 2021

Ak povie, ze ma priznaky, nemoze mu ukoncit PN, takze dnes vecer mal 37,5, keby daco

emilia1977
24. nov 2021

@kingstonka aj po 10 dňoch môže byť nosičom. Dôležitá je hodnota protilátok.