Muž závislý na liekoch

23. aug 2021

Ahojte, idem si po radu lebo neviem čo mám robiť.
Muž je zavisli na liekoch na xanax a hypnogen, tieto lieky berie denne, ráno večer a cez deň. Najskôr začínal 0,5 teraz to je 1mg . Lieky berie už niekoľko veľa rokov.
No problém je v tom, že keď mu poviem, že je zavisli na liekoch, že nech s tým prestane, tak chytí nervy a spravi mna tou zlou, že on nie je zavisli, dáva si to len keď potrebuje atd.
Máva aj veľmi časté zmeny nálad, čo už nie je dobre keďže mame spolu dieťa. On by chcel aj druhé ale mat druhé dieťa s človekom ktorý je zavisli ba liekoch? Nie je sranda..
čo mám robiť s takým človekom? Lubim ho, no pomocí mu niet..

lalenka33
24. aug 2021

A akú radu chceš vlastne počuť? Muž si závislosť priznať nechce, s lekárom to riešiť tiež nechceš . No iné rady, ako si tu dostala neexistujú. Kým s tým muž niečo nebude chcieť robiť, tak ty s tým nespravíš nič. A lekára môžeš riešiť aj bez toho, aby to muž a lekár vedeli. Dostala si tu niekolko rád ako na to. Ja ti môžem ako farm.laborantka povedať len tolko, že tie lieky musí postupne znižovať , Xanax a Hypnogen berie každý piaty človek.Keď ich užívajú normálne podla odporúčania lekára žiadne problemy nemajú. Keď si človek raz zvykne na tabletky na spanie už to bez nich len tak lahko nepojde. Mal by navštíviť psychiatra a ten mu nastaviť AD. Prípadne zmeniť obvodaka a normalny obvodak dokáže nastavit slabé AD aj bez psychiatra.

viva13
27. mar 2024

Prosim ako ste to riesili?ja som asi som zavisla na liekoch od bolesti panadol