Nadmerné vetry u manžela

7. apr 2021

Ahojte, chúlostiva téma, preto píšem anonymne.
Môj manžel má neskutočne vetry, pri každom pohybe "až strieľa". Berie dosť liekov, ale vraj to nie je z nich, že sa aj pýtal doktora.
Už fakt neviem, čo robiť, on sa zasmeje, aj už prdí, zohne sa, prdí, pretočiť na bok, prdí. Ale nie tak, že prdne a dosť, ale to je spust aj minútová 😵
Trápi ma to, aj jeho. Nevyhanam ho zo spálne, ani z bytu, ľúbim ho , ale neviem ako mu pomôcť. Na gastro, aj na iných všetkých vyšetreniach bol.

Nevaríme nič také, čo by zduvalo. Nekorenim veľmi, nevaríme strukoviny.

lubi40
7. apr 2021

potravinova alergia? SKusili sta zaviest probiotika?

76california
7. apr 2021

u mna to bolo detto....pomohla mi bezlepkova dieta, aj ked mi testy neznasanlivosti lepku vysli negativne...a obmedzenie cukru...neskutocna ulava....

anjelicek26
7. apr 2021

A na gastro mu na to co povedali, sono, gastroskopia, endoskopia? Klasika popijat rascovy caj pocas dna, brat espumisan dlhodobo, vylucit cukor, lepok, preventivne odcervit. To je taky zaklad... normalne to nie je.

autor
7. apr 2021

Na imunológiu, alergologiu, gastro...chodí a nič mu nezistili,čo sa toho problému týka. Povedali mu, nech berie probiotiká a espumisan, no nepomáha. Je to dlhodobý problém.

anjelicek26
7. apr 2021

Musis napisat, ake vysetrenia robili a ake nie. Hlavne to gastro. Ked robili len odber krvi+stolice tak mu urcite moc nepomohli. Urcite to ma nejake riesenie. Ved to musi byt aj bolestive ked je takto nafuknuty cely cas. Skus mu upravit tu stravu, cukor, mlieko, lepok prec na mesiac a ak to pomoze - postupne pridavaj zasa...ked sa priznaky objavia zas, aspon budes vediet.

simca06022011
7. apr 2021

Nemoze mat problemy s pecenou? Pripadne ma dostatok vlakniny, pohybu, nehlce vela vzduchu pri jedle, bublinkove napoje...? Nema ine traviace problemy? problemy so stolicou a co ja viem co? To moze byt naozaj kadeco za tym.

stanulienkat
7. apr 2021

Zaklad je aj strava. Neje vela sladkeho,mlieko, nie je obezny? Skus probiotika. A moze to mat aj z liekov.

lubi40
7. apr 2021

este mi napadlo, ci nema plesne

janetinka27
7. apr 2021

pomohla zmena stravovania, vylucenie cukrov, zlepsenie o 99 %

teleskop
7. apr 2021

ja aj x inych ludi mam vetry z: MLIECNA BIELKOVINA, LAKTOZA, STRUKOVINY, OVOCIE, ZELENINA, SACHARIDY....je to urcita intoleracia zaludka, ja to jem velmi obmedzene...ak toto obmedzi a ma vetry, novy gastroodbornik....

maris5
7. apr 2021

Na Gastre mu robili aj hadice? Tam sa beru vzorky na potravinove alergie. Nie je normalne prdiet, ak nejedol specificke veci napr. stukoviny. Toto musi riesit Gasyroenterolog a ak on nad tym macne rukov, tak treba najst ineho. Moze to byt potravinova intolerancia ale aj horsie. Kolegyn manzel takto prdel, zacal to vsak riesit prilis neskoro. Uz mu nebolo pomoci. 🤷🏼‍♀️

petra_ko
7. apr 2021

ahoj, zábavné, ale aj smutné. Kto vie, čo mu to spôsobuje :-//. Možno by mohol skúsiť prečistenie celého tela a hlavne čriev saponínmi. Moja sestra mala problémy s vyprázdňovaním a niekto nám poradil saponíny z Diamond Yaccy, ktoré prečisťújú ako črevá, tak aj celý organizmus. Vybrala jedno balenie a nemá už žiadne bolesti brucha ani problémy s vyprázdňovaním 🙂

simca06022011
7. apr 2021

Inak ešte ma napadlo: mne probiotika robili veľmi zle. Tiež som behala s ťažkosťami po gastrr a imunologoch, alergologoch... Neberiem ich už ani s ATB. Detto som musela vysadiť jeden liek a akobz utalo vsetky problémy prestali. Jasne keď sa na tlačím sladkosťami, zduje aj mňa, detto strukovín. Za tým sú problémy napr so zlcnikom, a veľa cukru, to začne kvasit... Ale to už vy musíte vedieť aký životný štýl mate, čo jedavate, ako sa hybete. On asi berie nejaké lieky kvôli niečomu, pozrela by som sa konkrétne ci tie ochorenia/to ochorenie mu to nemôže spôsobovať, kombinácia liekov s niecim... A potom skúšala co je vo veci. Iste by som skúsila vymeniť lekára ak mu nepomôžu rady co ste tu dostali..

evkamotka
7. apr 2021

Rasca? (aj v koreniacich zmesiach) cibula? Pivo? Ine bublinkove napoje?
Espumisan?

viera1107
7. apr 2021

Ahoj, ja som mala celkom problém kým som konzumovala mlieko.. Neskôr mi zistili laktózovú intoleraciu, držím bezlaktózovú diétu a trávenie mám lepšie.. Akože nepríjemné pocity to boli, zduvalo ma ako kozu..

autor
7. apr 2021

@viera1107 skúsime vynechať mlieko. Je pravda, že pije na raňajky

zazrakysadeju
7. apr 2021

Dobrý deň prajem, chcela by som sa informovať či náhodou Váš manžel nemá nadváhu a aký je vysoký na svoju váhu?

anabella235
8. apr 2021

Ano, pecen, zlcnik, atd... niekde je mozno nevyrazny vred, alebo dost podrazdeny organ sposobujuci premnozenie istych bakterii. A tiez potravinova alergia. Ako poznamku uvediem, ze dopekane pecivo zo supermarketov je plynova bomba...

viera1107
8. apr 2021

Skúste či náhodou to nemá z nedostatočného trávenia laktózy, dajte si potom pozor na skrytú laktózu napr v keksoch je sušené mlieko alebo srvátka.. Nerobili mu test na intoleraciu?

katka19275
8. apr 2021

nebol náhodou na nejakej operácii? Môžu to byť aj zrasty, ktoré obrástli črevá a spôsobujú problém s posúvaním potravy a meteorizmus

autor
9. apr 2021

@zazrakysadeju tak nie je najchudsi, ale nepoznám nikoho kto má taký problém kvôli váhe. Má 178CM a 90 kg.

zazrakysadeju
9. apr 2021

môže mať zápal v črevách a to môže spôsobovať tie uvoľnenia.

luccija
9. apr 2021

Aj je zduty nafúknutý?ja, keď jem veľa zeleniny mám ten istý problém.Davam si espumisan.Nepit bublinkové...nejesť sladke