Nakazenie Covidom-19 v spoločnej domácnosti

30. sep 2021

Ahojte . Ak moj otec je už týždeň nakazený a moja mama s nim žije v jednej domácnosti no nakazená zatiaľ nie je , môže sa ešte od neho nakazit alebo by sa bola nakazila už v prvých dňoch ?

julia_33
30. sep 2021

Môže mať kľudne aj bezpríznakový priebeh.

nikpa
30. sep 2021

Ťažko povedať, dávajú si pozor, sú separovani, nosia doma respiratory? Moj brat bol nakazený, býval v jednom byte s rodicmi ale nenakazil ich. Zdržiaval sa väčšinou vo svojej izbe ale kúpeľňu a wc používali spoločnú. Ak vychádzal z izby, nosil respirator. Ja som popravde neverila, že sa nenakazia ale nenakazili, bolo to obdobie kedy sme sa chodili každý týždeň testovať na Matelkov povel 🙄 a naozaj boli opakovane negatívny. Ale je to čudné lebo kým to zistili tak už mal predtým príznaky a normálne sa s našimi doma stýkal 🤷

1katus1
30. sep 2021

@nikpa nie je to jediný prípad u nás rovnako. Mama pozitívna bývame v jednom dome ani otec, ja, manžel či deti sme sa nenakazili. Zrelé.ten vírus nie.je až tak prenosný a nákazlivý ako sa tvári

mapa
30. sep 2021

Toto je absolutne individualne. Nikto to nemoze dopredu vediet, ale v mojom okoli sa v 2. vlne nakazili vacsinou cele rodiny... postupne, jeden od druheho.

vlabe
30. sep 2021

Syn bol pozitívny, ja ani manžel sme sa nenakazili... Fungovali sme normálne, nenosili sme doma rúško ani nič podobné.

ajka0207
30. sep 2021

My každý sopel vždy chytíme celá rodina a pri covide nás to dáko obišlo, pozitívny a príznakovy bol len manžel.

miskajerry
30. sep 2021

Ja som mala zo školy rodiča matku pozitívnu, dieťa negatívne a po 7 dňoch aj ono pozitívne

laila22
30. sep 2021

@1katus1 ja som sa nakazila od dcéry čo mala ľahký priebeh.. ja som skončila na ventilácii.

renab
30. sep 2021

My sme sa neseparovali, spolu sme travili karantenu, nenosili ruska a nenakazili sme sa.

1katus1
30. sep 2021

@laila22 a ostatný členovia domácnosti ?

nikka055
30. sep 2021

@nikpa u nas rovnako brat pozitivny a zvysik rodiny nic 🤷‍♀️

paulinkaa2
30. sep 2021

Môže byť pozitívna az na 14 deň

autor
30. sep 2021

@paulinkaa2 ďakujem. Toto ma zaujimalo či tam je taká možnosť . Ale tak snáď nie .. obaja sú očkovani :/

jaroe
30. sep 2021

moja teta sa od uja nenakazila, neseparovali sa nijako, musela sa o neho starat.

elistek13
1. okt 2021

Nasa starka ta sa drzala a po 8 dnoch zacala mat priznaky, myslim, ze keby sa separovali, lebo byva s tetou. Keby proste boli oddeleny, tak mozno by sa tomu aj mohla vyhnut. No jak uz proste vedeli, ze oni maju tak uz to neriesili a brali, ze aj starka ma a ta az po dlhsej dobe. Mrzi ma ze sme to neustriehli :(

lucik194
1. okt 2021

moze byt bezpriznakova alebo ako ja príznaky na 10den

laila22
1. okt 2021

@1katus1 sme iba dve.. ale nakazila sa aj švagriná od nás a ona mala ľahký priebeh našťastie, lebo ma dve malé detičky. Deti a ani jej manžel sa nenakazili.

alenka7777
1. okt 2021

moj manzel sa odo mna nakazil az po 20 dnoch.

janamexico
25. okt 2021

Najprv muz ja a syn sme sa nakazili na 5 den dcera mama nic a nenosilo sme respiratory nic chceli to mat za sebou qle ako si ich to obislo

evina34
25. okt 2021

Ja pozitivna november 2020 s ľahkým priebehom, zvyšok rodiny nič.../žiadna separacia/...manžel to potom dostal vo februári 2021...ja som sa už potom nenakazila od neho...bola som aj na PCR