Náplaste proti potu

12. máj 2024

Ahojte mate niekto skúsenosti z naplastami proti poteniu pod pazuchu? Funguje to ako ma? Z čoho je to vlastne materiál ci to nezabranuje prirodzenemu potu? Pýtam sa kvôli tomu lebo nemôžem používať antiperspiranty ani nič podobné pre cysty na prsniku, tak zvažuje nie naplaste

gabika0825
12. máj 2024

Ja som si to raz kúpila v dmke a je to totálna blbosť, pod tričkami to presvitá a nedrží to vôbec na tom oblečení. Ak teda myslíš tie naplaste ktoré sa lepia na oblecenie. Ale inak teraz som sa prednedavnom dostala k vedeckému clanku kde sa práve vyvracia mýtus o škodlivosti antiperspirantov, je tam hliník ale iba povolené množstvo, ktoré je zdraviu nezávadné. Čiže neviem kto ti kvôli cyste zakázal používať antiperspirant. Vieš zohnat aj taký bio ktorý má základnú zložku sódu a mne veľmi pomáha.

rozculena
12. máj 2024

To nezabráni poteniu,to iba vsiakne ten pot,aby si nemala spotené mapy na tričku....veď si to vygúgli,je tam napísané,že z čoho to je

staromodna
12. máj 2024

A čo takto používať prírodnú kozmetiku? Weleda, pripadne obyčajná zinkova mast, ktorá bráni poteniu sa. Určite je táto cesta lepšia ako nejaké naplaste, ktoré obsahujú lepidlá, ktoré sú svojím zložením možno ešte drazdivejsie v danej oblasti

rozculena
12. máj 2024

@staromodna to sa lepí na oblečenie a je to v podstate ako vložka

autor
12. máj 2024

@rozculena ved o to mi ide aby som nemala fľaky na tričku, lebo to strasne vidno a hanbím sa takto chodiť

rozculena
12. máj 2024

daj si pichnúť botox...ono to je možno zo začiatku drahšia investícia,ale podľa mňa pohodlnejšie a účinnejšie....
A existujú prípravky aj bez hliníka,stačí pogúgliť

beata_k
12. máj 2024

Kvoli cystam nemozes pouzivat deodorant?

markusrasford
12. máj 2024

@v DM predávajú gulicku proti poteniu. Mam dobru skúsenosť.

mandzula
12. máj 2024

Mas kopu pripravkov bez bordelu, staci pohladat. Co sa tych vloziek tyka, tie len vsaju pot, maju ich napriklad v DM, manzel si ich velmi pochvaluje.

engel76
12. máj 2024

Tie z dm su male, aj tak bolo vidiet flaky na tricku. V Rakusku a v Nemecku boli MY DRY, tie mu vyhovovali, uz ich ale nedostat.

autor
12. máj 2024

@beata_k nechcem,a k tomu obsahujú hliník ale to je jedno to aj tak nepomôže proste,vždy mám fľaky a mokré na tričku a dosť to vidno takže ani ten deodorant mi nepomôže

mandzula
12. máj 2024

@autor dezodoranty hlinik neobsahuju, tie maju len eliminovat pach, na znizenie potenia, ako aj nazov hovori, su antiperspiranty - tie hlinik obsahovat mozu, ale aj nemusia. Ak nechces nic z toho, tak len tie vlozky alebo ako kedysi - vatu pod pazuchu.🙂

autor
12. máj 2024

@mandzula áno len neviem co tie vlozky obsahuju z čoho sú nikde sa to neuvadza...a ide mi o to aby som si mohla vziať aj farebne tričko kde nevidno mokre, lebo ináč nosím vždy len čierne tam to nevidno🫣

beata_k
12. máj 2024

Vraj je na to dobra soda bikarbona, ale neskusala som.

sashka22
12. máj 2024

Ja si lepim tu najtensiu intimku keď viem, že mi práve cez konkrétne oblečko rýchlo presiakne pot 😃 a funguje to, nevidno nic

madielilly
12. máj 2024

Ak nechces pouzivat ziaden deodorant ani perspirant (neviem ci to spravne pisem ) tak skus co odporuca sashka22.Ja som to skusala na podprsenke v lete nakolko mam "pluca" ake mam a pomohlo mi to. No a nakolko odmietas vsetky tie " pomocky" tak ostava ti obliekat si tricka na ktorych to nie je vidno.Alebo skus tielka a ked bude chladnejsie po veceroch,oblec na to koselu farebnu.Ja tam chodim v lete po veceroch.Cierne tielko a na tom obycajna kosela karovana cervena s kratkym rukavom Napriklad....A ak sa ti zda,ze sa moc potis,tak upravit stravu.Napriklad v lete solim jedla co najmenej,nepijem ziadnu sladku vodu ani minerlaku ochutenu.Len cistu vodu a mam vyskusane pitie vody z nasej studne,alebo vodu ktoru prefiltrujem cez tu Brita kanvicu.A zistila som,ze vtedy sa v lete menej potim.Jak keby mojmu telu nadmerne litenie v lete sposobovalo pitie chlorovej vody

autor
13. máj 2024

@madielilly sladke vody nepijem vôbec,len čistú bez chlóru...ja sa napr doma nepotim, ale ked niekam idem už katastrofa